DILEMA

sceliano

Aktivan član
Poruka
1.157
Kratko i jasno iznecu moju dilemu, strepnju, zabrinutost?


Interesuje me od cega ce ova nasha napacena, jadna drzava sutra da se izdrzava? Svedoci smo da su odavno prodate sve moguce drustvene firme, fabrike i sl. u Srbiji i to u bescenje. Bar sto se mene tice ja znam da apsolutno SVAKI grad u kome sam bio ima po dwa tri primera minimum. Ne zelim da uopste da ulazim u mahinacije tokom tih trgovina. Gledam samo rezultat a on je jasan. I sada posle tih silnih udaraca, kada se otvori neka proizvodnja koja zaposljava po 30-ak radnika i pritom je i iz tamo nekog Turkmenistana gde ce i ici taj novac od toga sto ti radnici i naprave i prodaju mi samo shto ne swrshawamo od srece. Ama alo bre !!! Ja pitam gde je ona prva karika u lancu od koje sve krece i od koje sve zavisi i koja sve na kraju krajeva i nosi ....? Koji novac da se vrti u krug??? Samo curi napolje. Ta Turkmenistanska proizvodnja ima racunicu da ovde moze da uzme dobre pare sebi a tih 30-ak srecnika su joj nista drugo do pomocno sredstvo da to sprovede u delo?

Evo de sam ako swe to ne ode u ....... za 15 godina.... Tako ja to vidim.... Voleo bih da je drugacije ali meni je to neka realnost koju mogu da primetim. Ako neko ume da mi objasni drugacije molio bih....
 
Немој ништа да се бринеш. Кад загусти само дигнемо револуцију, отмемо фирме и све буде народно:lol::lol::lol: Баш као 1946.
 
Дилема ''Бити ил' не бити питање је сад''....

Е, откуд ти Туркменистанци, нисам их приметио. Зар опет Турци да нас окупирају?
 
to ti je "truli" kapitalizam,šta ces socijalizam nam nije valjao i sad smo tu gde smo.....

Како бре сад па то?
Па ми смо најдуже покушавали да останемо верни том поретку у целој Европи, и пошто је пао и у Москви.
Гласали за Социјалистичку партију, наш лидер нам је обећао да ће сачувати тековине револуције уз слоган ''Са нама нема неизвесности''....
Јасно и гласно смо рекли ''Ми нећемо ништа да мењамо''..
После је почело мало, па све више и више да нас боли, због тог избора.
 
Srpski političari se oduvek bave samo krađom,niko od njih,nikada nije umeo niti hteo da nešto stvara.
A država neće propasti,lopovi uvek izmisle 5 novih poreza za budale koje ih biraju.
 
a da se okrenete trgovini, npr. prodate.... jok bre nekima se ta ideja nece svidjati:lol::lol:

To sto ti mislis odavno vise nije na prodaju ... Kad smo mogli dobro da ga prodamo nismo ... a sad...
Kad ti neko nesto otme ... nesto kontam... pa nece to da ti plati valjda..... zato se i zove otimanje...





a sto se tice moje dileme koliko vidim.... ne vidim nista....
Sto rece jedan moj prijatelj : "Dali su mi da setam psa... a na lancu nema prve 2,3 karike... jos mi posle kupishe i neku ogrlicu ... muke, muke... Sto je najgore ni ogrlica nije nesto posebno ..."
 
... niko... nista.... dakle koliko vidim slutnje su bar ovde potvrdjene kao tacne....
Uzgred nisam ja neki sivi pesimista. Naprotiv! Trudim se da budem sto veci optimista .... Samo ipak realni... ;)
 

Back
Top