Diković preuzeo odgovornost

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
KOPAONIK - Načelnik Generalštaba Vojske Srbije generalpotpukovnik Ljubiša Diković preuzeo je danas odgovornost za pogibiju dvojice pripadnika VS u eksploziji kasetne bombe na Kopaoniku.
"Ja sam odgovoran", kazao je Diković.
On je novinarima na mestu tragedije rekao da prepušta ministru odbrane da preispita njegovu odgovornost.
http://www.tanjug.rs/novosti/53392/poginula-dva-vojnika--dikovic-preuzeo-odgovornost.htm#
*******************************

Шта значи: ,,Диковић преузео одговорност''!?
Испразна реторика челног човека ВС када је изрекао ,,Ја сам одговоран'' а није поднео неопозиву оставку на функцију начелника ГШ ВС. Превише је ванредних догађаја у ВС са смртним исходима (Копаоник, Пасуљанске ливаде, ....) да би генерал преузимањем одговорности и даље остао на тој функцији.
Генерале, оставка!
 
Објективно Диковић није одговоран за овај инцидент, ни због кратког времена током ког је ту где јесте, нити неко на таквом положају има одговорност за деминирање терена.
Његова одговорност је пре свега у домену боље организације људства, оспособљавања постојећих војно техничких потенцијала и унапређења армијских капацитета.
 
KOPAONIK - Načelnik Generalštaba Vojske Srbije generalpotpukovnik Ljubiša Diković preuzeo je danas odgovornost za pogibiju dvojice pripadnika VS u eksploziji kasetne bombe na Kopaoniku.
"Ja sam odgovoran", kazao je Diković.
On je novinarima na mestu tragedije rekao da prepušta ministru odbrane da preispita njegovu odgovornost.
http://www.tanjug.rs/novosti/53392/poginula-dva-vojnika--dikovic-preuzeo-odgovornost.htm#
*******************************

Шта значи: ,,Диковић преузео одговорност''!?
Испразна реторика челног човека ВС када је изрекао ,,Ја сам одговоран'' а није поднео неопозиву оставку на функцију начелника ГШ ВС. Превише је ванредних догађаја у ВС са смртним исходима (Копаоник, Пасуљанске ливаде, ....) да би генерал преузимањем одговорности и даље остао на тој функцији.
Генерале, оставка!
Ccccc.....
Pa nije ti Vojska ebački klub, da kao k..ve svako može šta hoče!
Prvo, nemože niko dati ostavku samovoljno, a drugo, svaka čast Generalu i svima koji su u Vojnoj službi!
Mislim da ne bi trebalo apsolutno ničim osuđivati bilo koga! Bez obzira šta se desilo. Svaki Vojnik, Oficir, je prihvatio dobrovoljno svoju dužnost i izabrao tu profesiju svojom voljom. Ako možeš da razumeš šta želim reći.
Poginulim Oficirima treba odati svako priznanje i počast za dela koja su činili, a činili su ih za nas, Narod Srbije!
Neka im je večna slava i večni pokoj i mir.
 
Објективно Диковић није одговоран за овај инцидент, ни због кратког времена током ког је ту где јесте, нити неко на таквом положају има одговорност за деминирање терена.
Његова одговорност је пре свега у домену боље организације људства, оспособљавања постојећих војно техничких потенцијала и унапређења армијских капацитета.

Taчно, конкретно није одговоран за овај несретни случај али у скорој прошлости десио се већи број несретних случајева са смртним исходима:
- пилот Иштван Канас,
- пилот Раде ранђеловић,
- војник Раде Улемек,
- падобранац (не сећам се имена),
- Пасуљанске ливаде (два кадета),
- и овај догађај на Копаонику.
Ово све упућује на пропусте у обуци и војном образовању а нарочито у сегменту безбедности. Е, ту се не може рећи да начелник Генералштаба није одговоран. Организација ВС у свим њеним сегментима је његов посао и одговорност.
И не само његова већ и министара који су се мешали у војне послове и често захтевали моделе других војски а за то нису били довољно спремни. Није довољно да се пошаљу пар официра на обуку у другу војску и при повратку се изда Наредба и Упутство за прелазак на нови систем обуке. То мењање ритма у обуци сигурно има за последицу ово шта се догађа у ВС.
 
KOPAONIK - Načelnik Generalštaba Vojske Srbije generalpotpukovnik Ljubiša Diković preuzeo je danas odgovornost za pogibiju dvojice pripadnika VS u eksploziji kasetne bombe na Kopaoniku.
"Ja sam odgovoran", kazao je Diković.
On je novinarima na mestu tragedije rekao da prepušta ministru odbrane da preispita njegovu odgovornost.
http://www.tanjug.rs/novosti/53392/poginula-dva-vojnika--dikovic-preuzeo-odgovornost.htm#
*******************************

Шта значи: ,,Диковић преузео одговорност''!?
Испразна реторика челног човека ВС када је изрекао ,,Ја сам одговоран'' а није поднео неопозиву оставку на функцију начелника ГШ ВС. Превише је ванредних догађаја у ВС са смртним исходима (Копаоник, Пасуљанске ливаде, ....) да би генерал преузимањем одговорности и даље остао на тој функцији.
Генерале, оставка!

Диковићу је јасно да "лети" и без овое задње погибије.Не браним га,ал се питам шта је у овом случају он крив.Подофицири су обављали свој посао.Били су професионалци.На тв-у су јавили да је један од погинулих уређајем за детекцију закачио мину.Дакле,претраживали су терен,закачили мину.Војска је изгубила два врсна професионалца,а о њиховим породицама да не причамо.
 
Poslednja izmena:

Back
Top