Dijete po svaku cijenu ili ostati sama?

Neno

Elita
Poruka
20.442
Dan vjenčanja je najsrećniji dan u životu svake žene!
Skoro sve djevojke sanjaju veliko vjenčanje, koje izgleda kao bajka.. bajka koja postaje život. Vjenčanje ipak traje samo jedan dan a brak je za cijeli život..?

Stupanjem u brak daje se legitimno pravo za stvaranjem potomstva a to se naravno najbolje postiže u bračnim zajednicama.
Radjanjem i podizanjem djece, smatra se svetom dužnnošću svakog čovjeka, sve druge stvari u braku smatraju se sporednim..

Ali, stupamo u brak kad nam se ukaže povoljna i zgodna "prilika" a ne tek tako.. u zadnje vrijeme , malo,malo pa se može čuti pitanje koje nam stvara knedlu u grlu, pitanje koje je po svojoj samoj definiciji teško i koje nas neumoljivo vraća u (gorku) realnost; "kad ćeš se (već jednom) udati, oženiti.."?? "u tvojim godinama sam.. bla, bla.." .. pa daj bre imaš li dušu.

Danas je manje-više normalno da se djevojke prvo odluče za karijeru, pa onda za poroduicu i bračni život.. ali često to postaje problem. Kada je "spremna" za brak, oni iole zgodni i prilični su već uveliko zauzeti a ostali su oni okoreli koji teško stupaju u neku ozbiljniju vezu ili brak.
Uvjek se sjetim riječi jedne majke svojoj kćerki: "hoćeš sama da ostariš, kako ćeš kroz život bez ikoga svoga.. šta će ti muž, rodi sebi dijete na vrijeme dok ti već kasno nije.." teške su to riječi jedne majke, ali treba je razumjeti-- i ne priča to tek tako. A kćerka, fakultetski obrazovana, elokventna, više nego lijepa, tijelo manekenke, zaposlena, samostalna.. srećom posle se udala.

Nije mali broj onih koje su ostale neudate, same ili u nekim neozbiljnim vezama koje ne obećavaju ili nemaju alternativu za budućnost. Ili one koje su imale gorka iskustva, bile u vezi i vjerovale u pogrešnog ili grubijana te na taj način izgubile svaku vjeru u muški rod a time i u brak?
Da li žena u tim okolnostima treba po svaku cijenu da rodi, da dobije neku zaštitu, i da se ostvari kao majka?
 
Poslednja izmena:
Nesposobna žena je nesposobna i ako i rodi socijalno će joj uzeti dete najverovatnije.
Meni je muka i od ovih "sposobnih" koje se porađaju u Sjedinjenim Američkim državama da bi ostale tamo, takozvano "dete- sidro".
Ako je žena stvarno sposobna, poslednje sredstvo kojim sebe treba da "štiti" je roditi dete. Muka mi od takve sebičnosti.
NIje priča o "nesposobnim", te ionako rode 2,3-oje i uvale nekom drugom da se stara o njima.. :mrgreen:
Nije ni priča o "sposobnim" ili ne.. kad si sam(a) pričaš sam(a) sa sobom, zar ne? Dovoljno?
 
Da bacim svoj pogled na ovu stvar. Vecina devojaka ne zeli da se vrati na selo ili u manji grad. Dosta momaka od 25-30 godina ne mogu da pronadju zenu bas zbog tog razloga. Tesko je uklopiti lep posao u gradu i bracni zivot. Biraj sta ti je bitnije. Ja licno poznajem dosta zena iz mog mesta koje su se odlucile vratiti na selo i uspele su da se ostvare kako finansijski tako i porodicno( prosek dece iznosi oko 2,5).
 
Дете се не рађа чисто да не би остао сам.
Али, многа деца су рођена непланирано, из погрешних разлога па су срећна и вољена.
Лично сам на страни деце.
Оно што би права тема требала бити је психолошка помоћ женама које размишљају о абортусу јер не виде друго решење. Уз адекватну подршку, верујем да би се многе предомислиле :)
 
Дете се не рађа чисто да не би остао сам.
Али, многа деца су рођена непланирано, из погрешних разлога па су срећна и вољена.
Лично сам на страни деце.
Оно што би права тема требала бити је психолошка помоћ женама које размишљају о абортусу јер не виде друго решење. Уз адекватну подршку, верујем да би се многе предомислиле :)
Dobro zapažanje.. hvala. :)
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Dan vjenčanja je najsrećniji dan u životu svake žene!
Skoro sve djevojke sanjaju veliko vjenčanje, koje izgleda kao bajka.. bajka koja postaje život. Vjenčanje ipak traje samo jedan dan a brak je za cijeli život..?

Stupanjem u brak daje se legitimno pravo za stvaranjem potomstva a to se naravno najbolje postiže u bračnim zajednicama.
Radjanjem i podizanjem djece, smatra se svetom dužnnošću svakog čovjeka, sve druge stvari u braku smatraju se sporednim..

Ali, stupamo u brak kad nam se ukaže povoljna i zgodna "prilika" a ne tek tako.. u zadnje vrijeme , malo,malo pa se može čuti pitanje koje nam stvara knedlu u grlu, pitanje koje je po svojoj samoj definiciji teško i koje nas neumoljivo vraća u (gorku) realnost; "kad ćeš se (već jednom) udati, oženiti.."?? "u tvojim godinama sam.. bla, bla.." .. pa daj bre imaš li dušu.

Danas je manje-više normalno da se djevojke prvo odluče za karijeru, pa onda za poroduicu i bračni život.. ali često to postaje problem. Kada je "spremna" za brak, oni iole zgodni i prilični su već uveliko zauzeti a ostali su oni okoreli koji teško stupaju u neku ozbiljniju vezu ili brak.
Uvjek se sjetim riječi jedne majke svojoj kćerki: "hoćeš sama da ostariš, kako ćeš kroz život bez ikoga svoga.. šta će ti muž, rodi sebi dijete na vrijeme dok ti već kasno nije.." teške su to riječi jedne majke, ali treba je razumjeti-- i ne priča to tek tako. A kćerka, fakultetski obrazovana, elokventna, više nego lijepa, tijelo manekenke, zaposlena, samostalna.. srećom posle se udala.

Nije mali broj onih koje su ostale neudate, same ili u nekim neozbiljnim vezama koje ne obećavaju ili nemaju alternativu za budućnost. Ili one koje su imale gorka iskustva, bile u vezi i vjerovale u pogrešnog ili grubijana te na taj način izgubile svaku vjeru u muški rod a time i u brak?
Da li žena u tim okolnostima treba po svaku cijenu da rodi, da dobije neku zaštitu, i da se ostvari kao majka?
Malo si ogranicio opcije:)
Dijete i sama, sta fali? Zar nije bolje da sama podize dete nego da nekome kvari zivot? To i jeste najcesca opcija u kasnim tridesetim. I naravno najsebicnija i pri tome najgluplja. Aj da rodi dete mlada, pa da nastavi zivot pored deteta, ali da nadje nekog klinca ko sto rade sve te tetke od 40 banke i da mu unisti zivot je jad i beda svesti.
Stavise, boje i da se uda mladja i rodi dete makar kalkulisala, jer dete zapamti porodicu, a ne foliranje majke.
meni je muka od kokoski koje se prodaju za neko mesto u drustvu, pa se udaju u kasnijem periodu za neko dete da mogu da nastave svoj kalkulantski zivot. Kao su neke opake ribe sto navataju klince na sex i posle im budu majke ceo zivot.
 
Дете се не рађа чисто да не би остао сам.
Али, многа деца су рођена непланирано, из погрешних разлога па су срећна и вољена.
Лично сам на страни деце.
Оно што би права тема требала бити је психолошка помоћ женама које размишљају о абортусу јер не виде друго решење. Уз адекватну подршку, верујем да би се многе предомислиле :)


isto i ja mislim ...dete se ne radja da bi imao nekoga u starosti, jer niko nema prava da uskracuje nekome zivot, a nekada je takav odnos roditelj - dete zapravo uskracivanje zivota detetu.
 

Back
Top