Dijaspora masovno prodaje nekretnine u Srbiji

logicno je da ti ljudi prodaju

evo i zasto

99% njih ne moze da se vrati ovde jer je tadic i DS totalno upropastio ekonomiju srbije i da se vrate ne znaju sta bi radili

drugo oni te nekretnine kuce i stanove koriste najvise 15 dana godisnje kad dodju na odmor

i sad za 15 dna treba da plate tadicu harac od par hiljada evra

nisu blesavi
 
logicno je da ti ljudi prodaju

evo i zasto

99% njih ne moze da se vrati ovde jer je tadic i DS totalno upropastio ekonomiju srbije i da se vrate ne znaju sta bi radili

drugo oni te nekretnine kuce i stanove koriste najvise 15 dana godisnje kad dodju na odmor

i sad za 15 dna treba da plate tadicu harac od par hiljada evra

nisu blesavi

Nisu se ni vratili za vreme Milosevica ili Tita ili bilo koga.
 
pa nisu prvo jer vecina i ne moze da se vrati

drugo i ovi sto hoce da se vrate, deca im tamo porastu pa posle deca nece, a roditelji skoro uvek idu za decom

jos kad dodas na sve to uzasnu ekonomsku situaciju u srbiji jasno je da se 99% nasih nikada nece vratiti na zalost

zahvaljujuci borisu tadicu i demokratama

vrate se samo pojedini kad odu u penziju da ovde umru

srbija mu pood tadicem dodje kao groblje slonova. mesto gde srbi ne zele da zive ali dolaze da tu umru
 
Sta je tu cudno.

Pre su gastosi ziveli ko misevi u inostranstvu da bi pravili palate u Srbiji.

Klasican primer su sela oko Pozarevca.

Danas ljudi hocu da zive tamo gde su i ne cekaju na penziju, prave kuce ovde, kupuju stanove i.t.d.

Deca ostaju ovde.

80tih je bila situacija daleko bolja i oni su pravili te kuce sa zeljom da se vrate kad zarade dovoljno novca i onda zive i rade u srbiji

90tih nam je amerika zavela sankcije pa to nije bilo realno a od 2000te imamo jos vece zlo, zlo vece od svih - Tadica DJindjica i Demokratsku Stranku
 
80tih je bila situacija daleko bolja i oni su pravili te kuce sa zeljom da se vrate kad zarade dovoljno novca i onda zive i rade u srbiji

90tih nam je amerika zavela sankcije pa to nije bilo realno a od 2000te imamo jos vece zlo, zlo vece od svih - Tadica DJindjica i Demokratsku Stranku

Fora je u tome da se menja mentalitet od ljudi.

Pre se nije zivelo u inostranstvo nego samo radilo. Stan je bio 15 kvadrata sve je otislo za pravljene kuce.

Danas to nije.
 
Sta je tu cudno.

Pre su gastosi ziveli ko misevi u inostranstvu da bi pravili palate u Srbiji.

Klasican primer su sela oko Pozarevca.

Danas ljudi hocu da zive tamo gde su i ne cekaju na penziju, prave kuce ovde, kupuju stanove i.t.d.

Deca ostaju ovde.


Generacije koje su ovde rodjene i bile za ostanak ovde, polako se okrecu ka Srbiji, mada su svesni da je za sada nemoguce vratiti se.
 
Ili mi pricamo o istim ljudima.

Ti izgleda znas druge Beclije nego ja.

Vidi, ima i onih koje jednostavno nece, ali je sve vise onih koji bi to hteli, ali ne mogu iz razloga koje je Tihi lepo naveo.
Meni dnevno dodju na operaciju ljudi razlicitih nacija, starosti, obrazovanja...
Pricajuci sa nasima, sve vise je onih koji su okrenuti Srbiji, sto je i mene zacudilo. Ima nesto u Srbiji, cega ovde nema...Neka vrsta slobode, vise opustenosti ili sta vec, niko od njih ne moze to tacno da definise, kako kazu...
 
Generacije koje su ovde rodjene i bile za ostanak ovde, polako se okrecu ka Srbiji, mada su svesni da je za sada nemoguce vratiti se.

ovde to nije slucaj, barem za one koje licno znam. niti planiraju niti mastaju. ova novija emigracija sto je u procesu prilagodjavanja koji moze da bude vrlo muchan, sigurno da razmislja o povratku, neko se i vrati pa se popismani.

sto se tice nekretnina, oni koji su kupili da bi imali gde da se vrate kad odu u penziju verovatno nece prodati, chak sta vise, kad cene krenu da rokaju o patos uskoro, mozda kupe jos.
oni pak koji su investirali imaju puno razoga za prodaju i reinvesticiju kapitala u nesto drugo.
 

Back
Top