Quantcast

Digitalna radna knjižica u Srbiji...

Seksi Gospodin

Domaćin
Poruka
3.772
Iako digitalizacija ide presporo u mnogim državnim sektorima npr. domovi zdravlja dotle se neki suviše oslanjaju na istu kao na primer Nacionalna Služba za Zapošljavanje.
Toliko su otišli u budućnost da su pre par godina ukinuli radnu knjižicu gde vam realna pečatirana biografija sada zamenjena sa tamo nekom digitalnom bazom.
I tako, dokle god vam hitno treba neki dokument iz policije tamo pada system pa i u pošti kad podižete pare na šalteru jer je bankomat trokirao makar iz jednog od više razloga, dotle system NSZ-a radi pa rastura! Tvrde da je to sigurno i da nema mesta marifetlucima kao sa radnom knjižicom. Nešto se razmišljam, padne i taj system u NSZ-u i odjednom imate 40 godina radnog staža a baš ste se zaposlili sa toliko godina života po prvi put u životu? Za radna mesta koja ste obavljali stoje neki svemirski nazivi iz menadžmenta a firme tipa "Livada Solutions" samo se redjaju te vi sad imate pravo na punu penziju.

Ili će "sigurne suvremene tehnologijje" opet biti rezervirane za odredjeno malobrojno pučanstvo?

Kako se vama čini ovaj potez države?
:D

Seksi Gospodin

Domaćin
Poruka
3.772
I dok je postojalo "crno na belo" pa su mnogi "kovertama" dobili prevremenu penziju.
Takvi ništa ne umeju da nauče svoju decu pa im je socijalna komunikacija sačuvaj i sakloni.
Treba obezbediti i tu decu ometenu u razvoju nesposobnu da sa 30 godina izdrže bar osmočasovno radno vreme i rad vikendom.
Već vidim čitave familije kako ostvaruju pravo na penziju a "dobar dan" ne umeju da kažu.
Kamo li nešto složenije tipa da nekom pridrže ulazna vrata ili bar sačekaju da neko udje sa zauzetim rukama.

Naravno, neće svi biti "digitalci"...
Čudi mi ovo ćutanje lajavih krelaca sa foruma?
Nemojte naknadno da se bunite kad saznate da nećete biti " digitalac".
To vas opravdati neće.
Znam, sad potajno razmišljate kako i preko koga te da li ste u kombinaciji...

Seksi Gospodin

Domaćin
Poruka
3.772
еси ти Флап Петровић а.к.а. Длакава стрвина?
nemoj njima da pišeš nikakav radni staž na ime 25 godina rada u "Livada Solutions", Seksi Gospodin je ko stvoren za sve gratis! :super:
Ako mogu dobijem gratis kafu u McDonaldsu (Amerika) ili Real Madrid ranac (Španija) mogao bih i nešto od Moje Srbije napaćene, poštene, namuĉene, dobrodušne, gostoprimljive? :D

zofr

Ističe se
Poruka
2.777
E pa da kada sam presao u drugu firmu pre godinu i po dana, uopste mi nisu trazili radnu knjizicu. Kako se sada
uopste vodi evidencija o radnom stazu i istoriji zaposljavanja?
Мало касниш у праћењу, иначе сталних измена закона, радна књижица више није документ и не важи. Једино је важни оно што је у бази социјалног (ПИО). Ако је тамо нешто у колизији са радном књижицом, њоме ништа не можеш да докажеш.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.