Did we land on the Moon ?

Ti rece da znas kakve su cestice prasine na Mesecu.
I ne sekiraj se - nisam ja cepidlaka k'o ovi tvoji, slobodno lupi neku cifru.
Koliku energiju je potrebno saopstiti cestici prasine na Mesecu, pa da se ona odvoji od tla?

Nikada nisam tvrdio da znam tako sta, jer nikada nisam bio na Mesecu.
Na tvoja pitanja, naveo sam ti nekoliko materija koje mozes i sam da pronadjes na Zemlji i da ostavis savrsen trag ili otisak, a da pri tom te materije ne sadrze vlagu u sebi.
nema odgovora.
na tvoja pitanja, naveo sam ti odredjene zakonitosti koje vaze za osnovne fizicke pojmove i velicine.
Nema odgovora.
Na tvoju tvrdnju da si sprovodio eksperimente na nekom faksu i da ti se rezultati nisu ponavljali, ja trazim vrstu eksperimenta i koji faks.
Nema odgovora.
Nemam vise volje i strpljenja da te poducavam.


Da ne pominjem da nemam pojma kako bih "saopstio" bilo sta ,a pogotovu neku kolicinu energije ,nekoj cestici. Valjda si mislio na "isporuku" energije?
 
E, tacno zbog ovakvih postupaka moderacije trazim da izvrse javnu egzekuciju mog profila kako bi svi ostali videli da se istina na krstarici ne isplati.
Mene mogu nazivati i zatucanim i glupim i svakakvim samo zato sto sledim naucne dokaze i zakone. A Sveta moze da lupeta do mile volje i da me pravi ovcom, a da moderacija ne reaguje.

Evo, predlazem da Nina krene sa banovanjem...ups..krenula je...



Banujte Sizifa, Brzog, Kostu...svakoga ko se usudi da ovu temu smesti tamo gde joj je i mesto - otpad.
A podrzavajte i branite one koji ruglu izvrcu naucne istine.

Domanovicu, Domanovicu.... sve sam slepac do slepca.

- - - - - - - - - -

Ma odjebite!
 
Nikada nisam tvrdio da znam tako sta, jer nikada nisam bio na Mesecu.
Na tvoja pitanja, naveo sam ti nekoliko materija koje mozes i sam da pronadjes na Zemlji i da ostavis savrsen trag ili otisak, a da pri tom te materije ne sadrze vlagu u sebi.
nema odgovora.
na tvoja pitanja, naveo sam ti odredjene zakonitosti koje vaze za osnovne fizicke pojmove i velicine.
Nema odgovora.
Na tvoju tvrdnju da si sprovodio eksperimente na nekom faksu i da ti se rezultati nisu ponavljali, ja trazim vrstu eksperimenta i koji faks.
Nema odgovora.
Nemam vise volje i strpljenja da te poducavam.


Da ne pominjem da nemam pojma kako bih "saopstio" bilo sta ,a pogotovu neku kolicinu energije ,nekoj cestici. Valjda si mislio na "isporuku" energije?


Kakvih odgovora?
Na sva tvoja pitanja u vezi teme sam odgovorio.
A sto se tice ovih materija na kojima mozes da ostavis otisak, a ne sadrze vodu (mozda da pogledas sirovinski sastav na etiketama?, recimo - za brasno?), to se tek spremam da uradim.
Imam jednu (po mene) nezgodnu osobinu.
Uvek volim coveku da dam vremena da izbrise glupost koju je napisao - tako je bilo i sa MPMcB, kome sam ostavio dva dana da promeni onu izmisljenu pricu o hvatanju signala sa Meseca.
Tako i ti - razmisli dobro sta nije logicno u tvom postu, u kontekstu teme o Mesecu.
Mada znam da ti razmisljas u sasvim drugom smeru - kako sto bolje uvrediti i poniziti sagovornika, probaj ovaj put da analiziras sopstvene tvrdnje.
Mozda tako (analizirajuci argumente sagovornika) dodjes i do istine.
 
Kakvih odgovora?
Na sva tvoja pitanja u vezi teme sam odgovorio.
A sto se tice ovih materija na kojima mozes da ostavis otisak, a ne sadrze vodu (mozda da pogledas sirovinski sastav na etiketama?, recimo - za brasno?), to se tek spremam da uradim.
Imam jednu (po mene) nezgodnu osobinu.
Uvek volim coveku da dam vremena da izbrise glupost koju je napisao - tako je bilo i sa MPMcB, kome sam ostavio dva dana da promeni onu izmisljenu pricu o hvatanju signala sa Meseca.
Tako i ti - razmisli dobro sta nije logicno u tvom postu, u kontekstu teme o Mesecu.
Mada znam da ti razmisljas u sasvim drugom smeru - kako sto bolje uvrediti i poniziti sagovornika, probaj ovaj put da analiziras sopstvene tvrdnje.
Mozda tako (analizirajuci argumente sagovornika) dodjes i do istine.
Napisao sam preko 200 karaktera kao odgovor na ovo pa sam odustao.

da se ne bih ponavljao, procitaj moj pretposlednji post, poslednju recenicu.
 
Ne znam koji deo rečenice "u bezvazdušnom prostoru prašina pada isto kao i kamen, bez rasipanja i direktno u smeru gravitacionog ubrzanja" vam nije jasan.... ako treba ponoviću još jednom... Tužno je ako toliko jednostavnu stvar ne možete da razumete i zamislite.
 
Ne znam koji deo rečenice "u bezvazdušnom prostoru prašina pada isto kao i kamen, bez rasipanja i direktno u smeru gravitacionog ubrzanja" vam nije jasan.... ako treba ponoviću još jednom... Tužno je ako toliko jednostavnu stvar ne možete da razumete i zamislite.

I kamen pada sporije nego na zemlji.

Kao što kosmonauti skakuću ko balerine na snimcima.

Jedino što nije bilo dovoljno tankih sajlica da na njih Kjubrikovi scenografi kače prašinu.
 
ali ne mozes poreci da je ima...ili mozes?

ako je nema, zasto se pozivate na sliku otiska stopala?

Pri skakutanju astronauta, a najvise pri snimku voznje roverom, mozes primetiti da prasine ima i da se ponasa bas kako bi i trebalo u bezvazdusnom prostoru pri slabijoj gravitaciji.

Hajde, nemoj bas toliko da me potcenjujes...
 
ali ne mozes poreci da je ima...ili mozes?

ako je nema, zasto se pozivate na sliku otiska stopala?

Pri skakutanju astronauta, a najvise pri snimku voznje roverom, mozes primetiti da prasine ima i da se ponasa bas kako bi i trebalo u bezvazdusnom prostoru pri slabijoj gravitaciji.

Hajde, nemoj bas toliko da me potcenjujes...

Ima je kako leži na podu studija ali nema usporenog pada kakav vidimo kod skakutanja astronauta.

Nemoj ni ti baš toliko ...........z:hm:
 
Kakvih odgovora?
Na sva tvoja pitanja u vezi teme sam odgovorio.
A sto se tice ovih materija na kojima mozes da ostavis otisak, a ne sadrze vodu (mozda da pogledas sirovinski sastav na etiketama?, recimo - za brasno?), to se tek spremam da uradim.
Imam jednu (po mene) nezgodnu osobinu.
Uvek volim coveku da dam vremena da izbrise glupost koju je napisao - tako je bilo i sa MPMcB, kome sam ostavio dva dana da promeni onu izmisljenu pricu o hvatanju signala sa Meseca.
Tako i ti - razmisli dobro sta nije logicno u tvom postu, u kontekstu teme o Mesecu.
Mada znam da ti razmisljas u sasvim drugom smeru - kako sto bolje uvrediti i poniziti sagovornika, probaj ovaj put da analiziras sopstvene tvrdnje.
Mozda tako (analizirajuci argumente sagovornika) dodjes i do istine.


Pardon, sto se mene tice prica stoji i dalje, ja je nisam ni brisao ni menjao, verovatno jos stoji negde tamo iza.
Kao sve sto sam u vezi nje nameravao, uostalom.
 

Back
Top