Did we land on the Moon ?

Nepismen si?

- - - - - - - - - -

https://sites.google.com/site/fizik...ici/sesti-razred/4-merene/7-greske-pri-merenu

Подсетници‎ > ‎Шести разред‎ > ‎4. Мерење‎ > ‎
7. Грешке при мерењу
У току мерења физички величина могуће су грешке. Ниједно мерење није сасвим тачно, већ увек даје неки приближни резултат. Грешке приликом мерења могу да се појаве из различитих разлога.

Врсте грешака:
случајне грешке – настају због неправилног поступка при мерењу или због психофизичког замора
систематске грешке – настају због несавршености или неисправности уређаја

Случајне грешке се смањују ако посматрач понови мерење више пута или се узимају прочитане вредности неколико посматрача, па се израчуна средња вредност.

Средња вредност се израчунава тако што се саберу сви резултати мерења и поделе са бројем мерења:

Znaci, ako se izvrsi merenje bez gresaka, merenja postaju tacna.
Ako Sveta ili ti merite - moguce su slucajne ili namerne (u vasem slucaju) GRESKE U MERENJU.

Sveta nije pominjao greske u merenju vec da MERENJA ne daju iste rezultate.

Laze.

A ti ga pokrivas.

Svetin brat-lazov...

I vama dvojici da poverujem u bilo sta?
 
A oko eksperimenata;
Kada ih budes nekada radio, na faksu ili vec gde, videces da se uvek dobijaju razliciti rezultati.
Ekstremi u gornjem i donjem delu (maksimalni i minimalni rezultati) se odbacuju, a ostali daju neko srednje resenje (vrednost).
Tako je to u stvarnosti.
Formule lepo izgledaju i apsolutno su tacne - samo na papiru


Sveta je ovo tačno rekao.
 
Ne interesuje me da se izvinjavam nekome ko podrzava lazove i pri tom i sam laze.

Ne lažem i ne podržavam nikoga ko laže.

Na strani sam istine , a ti izvrćeš i ja moram to da ti kažem zato što je očigledno, pa se ti ljutio kolko hožeš.

Kad si u pravu ja kažem da si u pravu.

Ovaj put nisi.

Ponašaš se iracionalno.
Izvinjavam se na offtopic.
@ tema
Lažu Kjubrikovi naručioci filma
 
Lažu Kjubrikovi naručioci filma


lazu i snimci, i uzorci i naucnici svih velikih sila i ..sve je to ogromna zavera protiv malog i bezopasnog coveka...


Kakva je to paranoja?
Svi lazu, samo da bi drzali u neznanju i zabludi ovce koje jedva nadju vremena da razmisljaju o tome, a da ne spominjem da nikakvog dobra nemaju od covekovog spustanja na mesec.

Jedini koji ovde cine zlo ste vi, koji oduzimate jos jednu nadu covecanstvu da je nesto veliko ucinjeno u cilju istrazivanja svemira.

Treba da se stidite.

Velicate ljude koji su spremni da "svedoce" o svojim "astralnim putovanjima i kontaktima sa vanzemaljcima, koji nipodostavaju svetski i istorijski vazna dostignuca naucnika(a da sami ne umeju da izvedu ni racunicu sa pijace), a sve u cilju da pokazete kako ste mnoooogo pametniji od svih i kako znate tajna znanja koja su omogucena samo odabranima.

Fuj.

Gomila sarlatana, lazova i prevaranata.

Pri tom koristite i saznanja iz fizike (koju nazivate nepreciznom i laznom naukom) da bi "dokazali" svoje tvrdnje. Licemeri.

Koristite se samo onim sto vam odgovara, a zanemarujete ocigledne cinjenice.

Na ono sto se ne uklapa u vasu verziju istine, reagujete napadima i bezocnim laganjem ...

Iskreno, drago mi je sto ste takvi.
Pokazujete mi da ne treba odustajati od svojih uverenja i da na internetu ima vise lazi nego sto sam mislio.
 
Vi ste nervozni. Uhvaceni u gomili lazi i konstrukcija...

Jok Brzi. Ko gubi živce vidi se iz priloženog. Ja jednostavno odbijam da poverujem u ovu NASA laž .

Nazivan sam budalom , lažovom, licemerom i ko zna kako sve , a da nisam ni tenutka gubio živce.

Govorim tiho i opušteno. Ne proklinjem sagovornike i ne napuštam demonstrativno forum uz kočijaške psovke .

Obraćam se sa dostojanstveno i sa poštovanjem jednako prema istomišljenicima kao i prema NASA vernicima .

To je lako kada si siguran da si u pravu.

U suprotnom pribegavaš verbalnom nasilju.
 
Jok Brzi. Ko gubi živce vidi se iz priloženog. Ja jednostavno odbijam da poverujem u ovu NASA laž .

Nazivan sam budalom , lažovom, licemerom i ko zna kako sve , a da nisam ni tenutka gubio živce.

Govorim tiho i opušteno. Ne proklinjem sagovornike i ne napuštam demonstrativno forum uz kočijaške psovke .

Obraćam se sa dostojanstveno i sa poštovanjem jednako prema istomišljenicima kao i prema NASA vernicima .

To je lako kada si siguran da si u pravu.

U suprotnom pribegavaš verbalnom nasilju.

Izbegavas odgovore na pitanja, branis one koji lazu i ocigledno izvrcu istinu, ne zelis da sagledas cinjenice, i sam izvrces ocigledno.

Garant si u pravu.

Po ko zna koji put, nemam nista od toga sto ces ti ili bilo ko drugi poverovati u nesto ili neces.
Ja se zalazem za realno sagledavanje cinjenica a ne za opovrgavanje bilo cijeg misljenja.

Ti mozes misliti, podrzavajuci Svetu, da je fizika kvazi-nauka i da gravitacija ne postoji vec da je to izvesno "polje sile" koje deluje od Sunca ka povrsini planeta. to je tvoja stvar.
Ne mozes onda sa stanovista pretpostavke da izvodis zakljucke kojima bi da oboris fizicke dokaze ili zakone.

Dalje se mozes praviti slep, pa reci da ne vidis prasinu na mesecu (u kojoj se vide i otisci astronauta, i koja pada sa tockova rovera, i koju rasteruje mlaznica motora) ali cu to tumaciti kao ociglednu laz konstruisanu i izrecenu radi miniranja logickog zakljucivanja, te je svaka daljnja diskusija sa tobom uzaludna.

To je laz za koju te optuzujem, sve ostalo je manje vise - diskusija.
 
A da li je bilo ili nije sletanja na Mesec, je pitanje na koje su SVE naucne institucije dale svoj odgovor jos 70-ih godina proslog veka. NIJEDNA nije digla glas protiv te NAUCNE ISTINE.
Moje je opredeljenje da tu istinu branim od kvazi-intelektualaca koji lazima i izmisljotinama ubijaju nadu ljudima.

Sve ostalo, ukljucujuci vanzemaljsko neodobravanje sletanja, prevelika radijacija,stvari koje tumacite svojim iskustvima sa zemlje i sl., smatram za proizvod maste i kao takve ih tretiram.
 
pozivanje na fiziku kad nekom odgovara a zanemarivanje iste kad ne odgovara meni smeta.
ako prasina treba da se ponasa po zakonima fizike onda MORA da odleti 6 puta vise nego na zemlji .to se moze proveriti i ovde -izaci napolje pa sutnuti lagano pa posle 6 puta jace prasinu.
u redu tamo nema atmosfere ali i na zemlji lebdi ona fina prasina dok onu krupniju privlaci gravitacija
 
pozivanje na fiziku kad nekom odgovara a zanemarivanje iste kad ne odgovara meni smeta.
ako prasina treba da se ponasa po zakonima fizike onda MORA da odleti 6 puta vise nego na zemlji .to se moze proveriti i ovde -izaci napolje pa sutnuti lagano pa posle 6 puta jace prasinu.
u redu tamo nema atmosfere ali i na zemlji lebdi ona fina prasina dok onu krupniju privlaci gravitacija

Obratiti paznju na deo fizike koji se bavi mesanjem fluida.
U atmosferi postoje molekuli vazduha koji sprecavaju da prasina (sitna ili krupna) padne brzo na zemlju.
U odsustvu atmosfere, prasina ce padati drugacije.
Takodje, kada pominjes zemljinu prasinu, trebas obratiti paznju na sastav iste, pa je uporediti sa satavom meseceve prasine. Razlika ce biti u granulaciji i finoci, sto dalje utice na formiranje otiska, gustinu i sl.
Zatim bi trebalo predvideti ponasanje zemljine prasine na mesecu, pa uporediti .
Pero i olovna kugla ce na mesecu pasti istom brzinom.
 
Od granulacije i finoce zavisi otisak, pranjanje prasine za opremu i disperzija.(kada se prasina odvoji od opreme da bi pala) A ne padanje prasine.
Ja ti ne mogu dokazati nista ako si vec ubedjen da je laz sve ono sto je vezano za sletanje coveka na mesec.
Moji zakljucci se temelje na osnovu onoga sto sam video na fotografijama i snimcima, kao i na onome sto zvanicna nauka ima da kaze po tom pitanju.
Dalje, izvrtanje naucnih cinjenica, ubacivanje svojih hipoteza i poricanje ociglednosti, nije nacin za diskusiju.

Gravitaciju i njeno dejstvo kao i na zakonitosti koje objasnjavaju sve od pada jabuke pa do kruzenja planeta oko sunca, ne moram da dokazujem.Ako bi svaki put dokazivali fizicke zakone iznova, napretka ne bi ni bilo.
Mnogo ljudi pre nas kroz istoriju dalo je svoj doprinos nauci.
 
Izbegavas odgovore na pitanja, branis one koji lazu i ocigledno izvrcu istinu, ne zelis da sagledas cinjenice, i sam izvrces ocigledno.

Garant si u pravu.

Po ko zna koji put, nemam nista od toga sto ces ti ili bilo ko drugi poverovati u nesto ili neces.
Ja se zalazem za realno sagledavanje cinjenica a ne za opovrgavanje bilo cijeg misljenja.

Ti mozes misliti, podrzavajuci Svetu, da je fizika kvazi-nauka i da gravitacija ne postoji vec da je to izvesno "polje sile" koje deluje od Sunca ka povrsini planeta. to je tvoja stvar.
Ne mozes onda sa stanovista pretpostavke da izvodis zakljucke kojima bi da oboris fizicke dokaze ili zakone.

Dalje se mozes praviti slep, pa reci da ne vidis prasinu na mesecu (u kojoj se vide i otisci astronauta, i koja pada sa tockova rovera, i koju rasteruje mlaznica motora) ali cu to tumaciti kao ociglednu laz konstruisanu i izrecenu radi miniranja logickog zakljucivanja, te je svaka daljnja diskusija sa tobom uzaludna.

To je laz za koju te optuzujem, sve ostalo je manje vise - diskusija.

I ja se zalažem za realno sagledavanje činjenica.

Fizika nije kvazi nauka, ne izvrći, već nauka sa mnogo nepoznanica oko čega se slažu vrhunski umovi današnjice.

Svetu ne podržavam generalno, već samo kad je u pravu, a što se tiče izjave o greškajma pri merenjima potpuno je u pravu.

Nisam te vređao ni kad si se ponašao ko uvređena tinejdžerka i čekam izvinjenje za one uvrede koje si na moj račun izneo.

Ako izostanu prašćam i otpisujem na živčani temperament kog sam svestan od kad te znam i kao takvog prihvatam.

Velik sam čovek, jbg.

P.S. Prijatelju, smanji živciranje, obolećeš.
 
Obratiti paznju na deo fizike koji se bavi mesanjem fluida.
U atmosferi postoje molekuli vazduha koji sprecavaju da prasina (sitna ili krupna) padne brzo na zemlju.
U odsustvu atmosfere, prasina ce padati drugacije.
Takodje, kada pominjes zemljinu prasinu, trebas obratiti paznju na sastav iste, pa je uporediti sa satavom meseceve prasine. Razlika ce biti u granulaciji i finoci, sto dalje utice na formiranje otiska, gustinu i sl.
Zatim bi trebalo predvideti ponasanje zemljine prasine na mesecu, pa uporediti .
Pero i olovna kugla ce na mesecu pasti istom brzinom.

Samo će kosmonauti na sajlama padati usporeno..........:think:
 

Back
Top