"Dias natalis Solis Invicti"

Christadelphian

Aktivan član
Poruka
1.554
Zimski stolicij sunca kada se dnevna svetlost produžava i jačina sunca raste.
Rimljani su tada slavili rodjenje nepobedivog sunca.
Slavljeno je uz saturnalijske orgije, igre, razmenu poklona i velikim gozbama.
Tada je svaki normalan svakodnevni tok prestajao sve je bilo zatvoreno: škole,radnje,čak ni kazne nisu izvršavane u taj dan.
Zar baš taj dan da bude odredjen za rodjendan našega Isusa Hrista, 25. Decembar
 
Није ли и сунце створено од Бога ?

Mat. 17,2. I preobrazi se pred njima, i zasja se lice njegovo kao sunce a haljine njegove postadoše bijele kao svijet.

Mat. 5,45. Da budete sinovi oca svojega koji je na nebesima; jer on zapovijeda svome suncu, te obasjava i zle i dobre, i daje dažd pravednima i nepravednima.

1.Kor. 15,41. Druga je slava suncu, a druga slava mjesecu, i druga slava zvijezdama; jer se zvijezda od zvijezde razlikuje u slavi.


Ко си ти да ниподаштаваш било шта што је Бог створио ? :roll:
 
MaranAta:
Није ли и сунце створено од Бога ?

Mat. 17,2. I preobrazi se pred njima, i zasja se lice njegovo kao sunce a haljine njegove postadoše bijele kao svijet.

Mat. 5,45. Da budete sinovi oca svojega koji je na nebesima; jer on zapovijeda svome suncu, te obasjava i zle i dobre, i daje dažd pravednima i nepravednima.

1.Kor. 15,41. Druga je slava suncu, a druga slava mjesecu, i druga slava zvijezdama; jer se zvijezda od zvijezde razlikuje u slavi.


Ко си ти да ниподаштаваш било шта што је Бог створио ? :roll:

Ha,a ko si ti da tvrdis da je Bog sve stvorio?
Postoji li bilo kakav dokaz,sem Biblije,da je Bog stvorio sve? Naravno po meni Biblija nije nikakav dokaz,suvise je mlada da bi nesto potvrdila ili dokazala,svet i sve je mnogo starije! Pozdrav.
 
То да је свет много старији имао си прилике да покажеш и докажеш на недавној теми о великом праску. Наравно, тамо се ниси појавио, или си рекао нешто што није било вредно пажње. Не само ти, него и сви други еволуционисти, бигбангисти, итд... дакле, ако мислиш да Божје стварање васељене нема доказа, не постоје докази ни за супротно. Па ти види онда у шта ћеш веровати. Јер, наука не пружа никакве одговоре на тако једноставна питања... Само, ето, деци у школама пуне мозак којекаквим теоријама које су и сами научници одавно побили и одустали од њих. :roll:
 
MaranAta:
То да је свет много старији имао си прилике да покажеш и докажеш на недавној теми о великом праску. Наравно, тамо се ниси појавио, или си рекао нешто што није било вредно пажње. Не само ти, него и сви други еволуционисти, бигбангисти, итд... дакле, ако мислиш да Божје стварање васељене нема доказа, не постоје докази ни за супротно. Па ти види онда у шта ћеш веровати. Јер, наука не пружа никакве одговоре на тако једноставна питања... Само, ето, деци у школама пуне мозак којекаквим теоријама које су и сами научници одавно побили и одустали од њих. :roll:

Tamo sam ti rekao da napises nesto pametno pa cu se ukljuciti,to sto ti nisi napisao nista pametno na tu temu,nije moja greska,vec tvoja,zar ne?
A koliko vidim i ovde si poceo po starom,elem,ovde smo pricali o tvom svetom pisaniju,pod pretpostavkomda je Biblija u pravu i da je sve tako bilo opet ta teorija ima puno rupa u sebi,sama sebe potire i demantuje.
Moj savet,pazljivije procitati Bibliju!
 
:D
E sad sam se nasmejala do suza.
Ja sam se u jedno 3458695 navrata trudila da sateram MaranAtu u cosak i da mi odgovori na ... na tamo nesto, u par kontruktivnih recenica.
Naravno da mi nije uspelo.
A ti, Sizife, majstore, obrlatio si ga na jednoj strani odgovori i postavi pitanje i to samo jednom recju.
Ne mogu da verujem.
Valjda za odgovor necu dobiti haiku stih.
 
Dobro nije bas haiku ali je metafora.
Hajde, ratni druze, sad procitaj sta sam napisala.
Pazi sad kad isciram sama sebe:
"Pise li daje odgovor i postavlja pitanje..."
Agnosticizam . / Tacka- afirmativno/.
Nego? / Znak pitanja - upitno/.

Iz postovanje prema auturu ovog topika, ukljucicu se da diskutujem , samo kad mi prodje ovaj zemaljski dan koji tece radno.
 

Back
Top