Dežurni moderator

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
koliko ja znam moderatori rade pro bono tj nisu placeni za svoj rad i vecina se toga prihvata ili iz neke fiktivne licne promocije (a ovde smo svi alter ego sem par pojedinaca) ili zato sto su malo zeljni vlasti ali kako god, malo je modova koji odradjuju korektan (neobojen licnim stavom) posao. zato imamo pristrasnost mnogobrojnih moderatora na forumu sto je narocito izrazeno ovde na pdf politika.

drugo ti da si mod, hoces li dezurati od recimo ponedeljka do petka od 00-06 da pazis hoce li neko recimo praviti klonove i prozivati/pljuvati/vredjati clanove? i to za dzabe? naravno da neces. isto tako i ovaj predlog ne moze da prodje sa dezuranjem...
 
koliko ja znam moderatori rade pro bono tj nisu placeni za svoj rad i vecina se toga prihvata ili iz neke fiktivne licne promocije (a ovde smo svi alter ego sem par pojedinaca) ili zato sto su malo zeljni vlasti ali kako god, malo je modova koji odradjuju korektan (neobojen licnim stavom) posao. zato imamo pristrasnost mnogobrojnih moderatora na forumu sto je narocito izrazeno ovde na pdf politika.

drugo ti da si mod, hoces li dezurati od recimo ponedeljka do petka od 00-06 da pazis hoce li neko recimo praviti klonove i prozivati/pljuvati/vredjati clanove? i to za dzabe? naravno da neces. isto tako i ovaj predlog ne moze da prodje sa dezuranjem...

Pa ebeš forum koji nije u stanju da stimuliše svoje modove .... ja ni za pare to neću da radim ... ali da se naebem milosne majke provokatoru posle 2-3 dana ne može se braniti ...
 
7 Forumašu, 1 i 7 mogu istom
i samo 7 dnevno


A za provokacije i uvrede,
ako se nebi kažnjavali odgovori gde bismo stigli?

Čak je, po meni, problem što se na raznim forumuma ljudi svadjaju i vredjaju
pod raznim pseudonimima, čak koristeći i tudje stvarne nazive ili imena.
Poslao sam predlog Krstarici da se napravi baza podataka, gde bi se svi upisali pravim podacima
i odabrali korisničko ime, a oni bi nam lozinku slali na E-mail.
Odbijeno jer se to kosi sa Pravilnikom o zaštiti privatnosti
 
Poslednja izmena:
Pa ebeš forum koji nije u stanju da stimuliše svoje modove .... ja ni za pare to neću da radim ... ali da se naebem milosne majke provokatoru posle 2-3 dana ne može se braniti ...

pazi objektivno i da te banuju, to je pauzica dva-tri dana....ako smatras da je vredno da se iskalis i olaksas dusu, niko ti to ne brani. drugo treba da se zapitas zasto te kao coveka i ljudsko bice neke stvari pogadjaju i zasto moras reagovati burno...svako se moze poklopiti na takav nacin da ne mogu da te kazne...sve je stvar dovitljivosti...imas likove kao sto je blajbinger koji frustraciju lece tako sto ti salju pretnje i uvrede na pp a sto ce ti reci mnogi na forumu...
 
koliko ja znam moderatori rade pro bono tj nisu placeni za svoj rad i vecina se toga prihvata ili iz neke fiktivne licne promocije (a ovde smo svi alter ego sem par pojedinaca) ili zato sto su malo zeljni vlasti ali kako god, malo je modova koji odradjuju korektan (neobojen licnim stavom) posao. zato imamo pristrasnost mnogobrojnih moderatora na forumu sto je narocito izrazeno ovde na pdf politika.

drugo ti da si mod, hoces li dezurati od recimo ponedeljka do petka od 00-06 da pazis hoce li neko recimo praviti klonove i prozivati/pljuvati/vredjati clanove? i to za dzabe? naravno da neces. isto tako i ovaj predlog ne moze da prodje sa dezuranjem...

bio jedan moderator, ludak (grčki ludos - igra, igrač) koji je provalio da se preko dana ne piše nego patriJote spavale, pa kad su počeli da troluju forum od 3 ujutru a on isto naspavan počeo da im zatvara tupave teme. Toliko su bili revoltirani što im spam nije uspeo da su slali mailove tipa "enlarge your penis" upravi. Onda ovi iz Uprave vezali moderatora okrenuli ga naopačke stavili krpu preko lica i prolivali vodu iz kofe pa ovaj mislio da se davi i molio za milost pa im pokazao šta su šabani pisali. Pogledaju tzv "teme" ovi iz Uprave, odvezaše čoveka, dadoše mu suvu odeću i kažu mu - ebeš ga bre, nisu oni krivi...
 
Poslednja izmena:

Одете вас 5,6 на слабо посећени део форума и дајете једни другима репутације до бесвести. Евро по комаду.

Pa idi na Blic i U92 pa probaj provokaciju da okačiš ....

Да, али тамо пишу само подобни и није им битан број корисника. Требало би и клонове укинути али од тога нема ништа, наравно.
 
kako se to trguje? koja je realna svrha da mi ispod imena pise 20-20000-2000000 reputaciona moc? nekakva moralna satisfakcija?

a kad smo kod moralisnja - koje je zadovoljstvo ostaviti komentar na spam forumu?


Znači imamo temu
I verovatno imamo mišljenje o toj temi
i napišemo mišljenje o toj temi
onda neko drugi dodje da napiše svoje mišljenje
pa ako to mišljenje nije isto a ono se više nećemo baviti temom nego osobom sa drugim mišljenjem

Ja bih postavio da svki korisnik po jednoj temi može da ostavi jedan komentar
sa mogućnošću ispravljanja slovnih greški do 2 minuta i nihc posle...
 
koliko ja znam moderatori rade pro bono tj nisu placeni za svoj rad i vecina se toga prihvata ili iz neke fiktivne licne promocije (a ovde smo svi alter ego sem par pojedinaca) ili zato sto su malo zeljni vlasti ali kako god, malo je modova koji odradjuju korektan (neobojen licnim stavom) posao. zato imamo pristrasnost mnogobrojnih moderatora na forumu sto je narocito izrazeno ovde na pdf politika.

drugo ti da si mod, hoces li dezurati od recimo ponedeljka do petka od 00-06 da pazis hoce li neko recimo praviti klonove i prozivati/pljuvati/vredjati clanove? i to za dzabe? naravno da neces. isto tako i ovaj predlog ne moze da prodje sa dezuranjem...

Mogu sa ovim da se slozim...

Prvo, mi zaista besplatno obavljamo posao, mi, modovi i supermodovi.
Drugo - to je 60 ljudi... Pa kad bi slucajno imali platu - kad uzmes teoretsku bruto platu bar 60 000 po glavi moda, 3,6 miliona dinara - mesecno. Nije malo.

I zato, zato sto smo besplatni - ne dezuramo.

Oko objektivnosti - kazne se dele ravnomerno koliko nas zdrav razum stize.
Ono sto ja primecujem je da desnicarima dajem vise kazni nego ostalima - ali desnicara i ima vise nego ostalih. Smatram da ako se to uzme u obzir - kazne se dele vrlo ravnomerno.

I za kraj - odgovor na provokaciju koja je sadrzala 5 uvreda - sa novih 5... da, bice kaznjivo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top