Quantcast

Dezinfekcija tetovaže - saveti

Vandji

Početnik
Poruka
2
Cao!

Od skoro se bavim tetoviranjem i za sada koristim destilovanu vodu da cistim tetovazu u toku samog rada.

Medjutim, na nekim snimcima tattoo umetnika sam videla da koriste neku tecnost zute boje. Nisam uspela da nadjem preko interneta sta bi to moglo da bude. A ne pada mi na pamet da rizikujem i eksperimentisem.

Da li neko ima ideju sta bi to moglo da bude? Jako je vazno da nije agresivno, tj. da ne pece kozu kao sto bi alkohol na primer i da ne utice negativno na boju.

Unapred hvala! :)

Paganko

Elita
Poruka
16.645
Može odgovor za tetovažu :lol:

Ne znam šta tačno koriste, mada pretpostavljam da je nešto na bazi ulja. Inače, jedna od boljih stvari koje možeš da koristiš je vazelin. Jeste, baš onaj vazelin. :D Kupiš u apoteci pakovanje, i tokom rada mažeš preko. Boja koja ne uđe sa iglom će se sliti preko vazelina i neće ti mrljati sam rad.

Kad hoćeš da skineš vazelin, nemoj o činiti destilovanom vodom - radi sa fiziološkim rastvorom.

Ovo baš i nije za prirodne nauke inače ali nemam ideju gde bi moglo da pripada. U svakom slučaju, odgovor je iz iskustva...

Poruka
17.145
Može odgovor za tetovažu :lol:

Ne znam šta tačno koriste, mada pretpostavljam da je nešto na bazi ulja. Inače, jedna od boljih stvari koje možeš da koristiš je vazelin. Jeste, baš onaj vazelin. :D Kupiš u apoteci pakovanje, i tokom rada mažeš preko. Boja koja ne uđe sa iglom će se sliti preko vazelina i neće ti mrljati sam rad.

Kad hoćeš da skineš vazelin, nemoj o činiti destilovanom vodom - radi sa fiziološkim rastvorom.

Ovo baš i nije za prirodne nauke inače ali nemam ideju gde bi moglo da pripada. U svakom slučaju, odgovor je iz iskustva...
Necu nista da kazem :hahaha:

Vandji

Početnik
Poruka
2
Hvala na odgovoru! :D

Mada vazelin koristim pri tetoviranju, kao i svi koji tetoviraju. Ali se bez obzira sve jako prlja i mora da se necime pere da bih videla sta i kako da radim dalje.

U apoteci sam pitala da mi predloze nesto, a apotekarka mi je rekla da koristim hidrogen od 3% sto mislim da nije bas pametno....

Joker008Boom

Početnik
Poruka
1
Tetovirao sam se pre 7 dana i pre tri dana je pocelo da spada povrsinski deo koze i danas da spada boja..Mazem jekodermom 3 do 4 puta dnevno u razmaku od 3 do 4 sata...lagano ispiram hladnom vodom prstom i brisem peskitom nezno tapkajuci..ali sam prvu noc zaspao na ruci i ostala je fleka od boje i tetovaze na postelji i izlagao sam je suncu kratko jedno sat ipo dva dana...Da li moram prepravljati,jel mi je zaista bedak da je gledam ovako posto je na ruci i vidi se sve :( Dodje mi da je odsecem

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.