DEZA VI

Meni se jednom desilo jos u srednoj kada sam polazio u prvu godinu da ortaka koga sam upoznao tek pre par dana, da mu ispricam ludi san.
I reko mu ja, e znas, sanjao sam da sam se napio, isao po nekoj hali, a tamo bila neka zurka, plus me neki klinci zezali sto sam pijan. Onda sam se srusio i probudio.
A on, onako cudno me pogleda i rece da mu se upravo to desilo, cak sta vise u slicno vreme kada sam ja to sanjao. A u to vreme ga uopste nisam poznavao. :D
 
Ima više teorije koje ovo objašnjavaju i uglavnom mi djeluju nategnute. Teorija za koju ja znam i koja mi zasad djeluje ubjedljivo najbolja i najlogičnija je ona o astralnoj projekciji, možete progooglati o tom fenomenu za koji ste vjerovatno čuli, ima dosta sajtova, foruma i knjiga o tome, skoro svi ti izvori kao i neki drugi govore da se projekcije dešavaju svaku noć dok spavamo (radi uzimanja energije, energetski redovni obroci, zato su naučnici otkrili da uskraćivanje sna djeluje jako loše na čovjeka), osobe koje su svjesne svojih projekcija svjedoče o tome, npr. vjerovatno ste doživljavali onaj trzaj tijela dok ležite u krevetu, često zna biti ne dugo nakon što legnete spavati, ili onaj osjećaj (san) propadanja, padanja, za to kažu da predstavlja vraćanje astralnog tijela u materijalno, pošto astralno zna puno da se udalji, ide u kosmos. Projekcije su kod običnih ljudi (koji ne rade duhovni rad) totalno nesvjesne, kod onih drugih su puno zanimljivije jer se mogu kontrolisati. U njima se pored kretanja kroz prostor može kretati i kroz vrijeme i to se doživljava kao snovi koji govore o budućnosti (snovi su inače tijesno vezani za astralne projekcije), neki ih budu svjesni odmah i znaju da sa sigurnošću mogu očekivati da će se to nešto desiti, drugi ih zaborave kao što se snovi inače zaboravljaju, ali kada dožive događaj koji su "posjetili" u nekoj od projekcija onda im bude jasno da su to negdje nekako nekad vidjeli/doživjeli, ali im nije jasno gdje kako i kad. To je to. Kao što rekoh, googlajte o ovome, stvar je vrlo zanimljiva a ima i puno toga drugog. Sad smo u periodu ekspanzije IT tehnologija i weba pa se putem ovakvih foruma i sajtova mogu lako razmjenjivati iskustva, možete ih naći dosta.

Naučnici su ako se ne varam otkrili da prije svega uskraćivanje sna a ne samog spavanja loše utiče na čovjeka, ako spojite to sa time da su projekcije vezane za snove (ono što sanjamo može biti ili i bude neka od nesvjesnih projekcija), a na sve to dodate da se u projekcijama energetsko tijelo puni energijom, onda ima smisla veoma štetno djelovanje nespavanja (halucijancije i drugo).
 
Često mi se dešavalo da mi se učini kao da mi se neki događaj već desio.
U osnovnoj mi je nstavnica srpskog objasnila da je razlog tome što nam nekada jedno oko kasni za drugim (pošto se uglavnom oba kreću zajedno). I onda prvo jednim okom vidimo neku situaciju i to memorišemo i nakon što drugo oko malo okasni to isto vidimo opet i u svoj toj brzini ne možemo da slegnemo utiske i učini nam se da se to već desilo pre. Mislim daje to stvarno objašnjenje jer je i logično.
Dešavalo mi se da nekad nešto sanjam i da se to kasnije desi (kao da sam neka proročica:roll: ), ali mislim da je to neka druga pojava, a ne deja vu.
 
pa desava mi se i to cesto....mada to su neke sitnice...kao sedim u sobi sa drugaricom i ona nosi odredjeni kais...ili sretnem neku poznatu osobu u sanjanoj odeci, ili pricam sa drugaricom o nekoj temi a ja znam njen odgovor jer sam to sanjala,ili kasirka u prodavnici vraca mi kusur bas onako kako sam sanjala....u tim trenucima samo zacutim na momenat....ne znam....cudan osecaj....
 
Meni se desavalo prije ,srecom prestalo je ali nadolazi s vremena na vrijeme, da nekoliko puta sanjam isti san,ne nekoliko pa da kazem slucajnost nego bas vise od 10 puta. San se moze opisat kao da sam opsjednut terasom, posto zivim na 7 spratu .
Svaki san je razlicit ali sustina je ista - da ja skocim sa terase jer je prelako i mogu. Neki put sanjam rodbinu,drugove,nepoznate osobe ali uvjek se na kraj nadjem na terasu. E onda u snu prolazi vjecnost u razmisljanju,hocu-necu,razne slike....I probudim se sav u znoju :(

Mozda sam se u prethodnm zivotu ubio bacivsi se s neke zgrade,mosta :)
 
Desava mi se i to veoma cesto.
Ta pojava ima objasnjenje, da te razocaram.
Ustvari covek ima dve memorije, jednu kratkorocnu i jednu dugorocnu, u ovoj kratkorocnoj se neke pojave (zvuci, pokreti, glasovi) zadrzavaju nekoliko sekundi, a neke koje se ponavljaju ostaju u dugorocnoj, Problem nastaje kada neka pojava odmah rokne u dugorocnu memoriju, pa mi imamo utisak kao da smo to vec negde videli. To je deza vi.


Kad su naucnici pisali Kontonov dnevnik ( mislim da se tako zvao ) koji naucno objasnjava pojavu UFO imali su problam sa 5% ispitanika odnosno pojava nazvana UFO . Posto nisu mogli da objasne te pojave , koje su inace bile report od vojnih pilota 60tih ( kad je i pisan taj dnevnik ) oni ( pisci dnevnika ) su izmislili novu slozenicu zvanu Loptasta Munja koja je tada izazivala smeh medju svetskim meterolozima . Posle toga je doslo jos nekoliko dnevnika iste tematike svi su imali isti dosada ne resiv problem .

Morfeus je Neu ( matrix ) ponudio dva izbora - Ili ces da saznas pravu istinu ili ces da verujes u sta god ti zelis da verujes ! - Nece biti lako , ali ce biti istina ! -

Mozda nam se neke stvari iz nase proslosti zaista identicno ponavljaju ! Neka neko dokaze suprotno !

Nekad su ljudi mislili da se sve u vasioni okrece oko zemlje ! A sve one koji su drugacije mislili su bili proganjani i optuzivani da nisu u pravu ! Onda su se pojavili neki malo pametniji pa su rekli - Ne . Planete u suncevom sistemu se okrecu oko sunca , pa cak i zemlja . Ovi sto su tvrdili da se sve okrece oko Zemlja nisu u pravu . Onda su se pojavili jos pametniji ljudi ( za sada najpametniji ) koji kazu : Sve se oko svega okrece ! Kretanje je relativno ! Svi su upravu i oni koji kazu da se sve vrti oko Zemlje i oni koji kazu da se sve vrti oko Sunca ...
 
Pre neki dan sam bila kod drugarice.
Gledamo mi tv i pricamo.Bila sam zedna,pa sam potrcala da brzo popijem vode pre nego sto propustim jednu dobru scenu.Odvrnem ja vodu na max i kao da je nesto bilo u kvaru,meni se desi deza vi.Ja ono,ostanem kul,smejem se,drugarica me gleda ko da sam lujka.Prilazim televizoru,a njena macka mi skoci u krilo.I to je isto bio deza vi.Na tv je neka devojcica ljustila bananu,isto deza vi,i znala sam da je prebacila na drugi kanal (drugarica).Nikad mi se nije desilo ovoliko puta zaredom.
 
meni se cesto dogadja deza vi....jednom mi se cak dogodilo da sedim na fizickom jer ga nisam radila....i samo mi se u trenutku ucinilo da tu scenu vec odnekud znam...nebitno...mislila sam da je to uobicajeno ali nakon nekoliko minuta dosle su neke drugarice kod mene....jedna je drugu nesto pitala i jas tacno znala sta ce da odgovori i to od reci do reci kako je to meni prolazilo kroz glavu tako je to ona izgovarala...nisam sigurna da je to deza vi ali valjda je
 
da al nije fazon posle par dana....
jer ako ti macka posle par dana padne opet kroz prozor,onda je to samo jadna macka....

meni se nikad nije desavalo da bude sekunda u pitanju...

u stvari...ja ni ne znam kad mi se deza vi-vu-sta god,dogodi...samo prozivim to opet,nasmejem se,i produzim dalje...

pitaj nekog drugog,ali ja nisam sigurna d su sekunde u pitanju,bar kod mene nisu:|
 
cesto mi se desava deza vi(kao i vecini ljudi)
a najjeziviji koji mi se desio:pre dvadesetak dana igram sa komsinicom bagminton i razgovaramo o necemu .u momentu mi se javi deza vi,ali je bilo cudno sto je trajao nekoliko minuta,i znala sam tacno sta ce komsinica sledece da kaze...a isto tako sam znala i sta cu ja reci(znam kako to zvuci)ali nesto nisam htela da kazem a znala sam nekako da to moram reci,jer sam ranije vec rekla pa sam to i pricala(ne znam da li me shvatate).....a isto tako sam znala da ja ne smem da prekinem partiju,jer ce ona to da uradi svoljom voljom,a ne zato sto je pogresila........i bilo je tako........
a da li vam se nekada desi ona pojava da vam se prekine film.......nisam sigurna da li to spada pod deza vi....mislim da ne spada....ono kad sedite negde i odjednom se osetite kao da niste tu i kao da se sve to dogadja nekom drugome,a ne vama.......
meni se to cesto desava kod drugarice.....u njenoj dnevnoj sobi,spavacoj,njenom dvoristu,a cim izadjem osatle ponovo se vratim u normalu...... bas jezivvvvo
 
  • Podržavam
Reactions: DJM

Back
Top