Devojke i sport

Maggie.The.Cat

Domaćin
Poruka
3.008
Uprkos raširenoj predrasudi da devojke vole/prate samo balet, umetničko klizanje, odbojku (ogavan sport) i slične sportove, primetila sam da sve više žena danas trenira "muške sportove"
Npr, imam drugaricu koja trenira ragbi, druga fudbal, treća je sad krenula na hokej...

Ova prva me je navukla na američki fudbal još davno, davno :lol:
Sad ne propuštam NFL ligu ni u snu, 'vatam prenose na netu

Devojke, jel volite sportove u kojima se lome rebarca?
Šta trenirate?
Da li biste se ikada bavili rukometom, hokejom, fudbalom, ragbijem, i sl sportovima?
 
ne volim muške sportove, odbojka mi je sve samo ne ogavan sport, premda ne volim naročito ni timske sportove,valjda jer sam očajna u njima
najviše volim ženske sportove i to plesne tipa balet, gimnastika
a volim i istočnjačke borilačke veštine i pilates, jogu itd.
 
imam drugaricu koja trenira ragbi

jel ti ortakinja u ovom fazonu z:shock:

1054469_f520.jpg
 
jedini sport koji podrzavam kod muskaraca i zena je sex! bodi bilding do neke granice,plivanje,alpinizamm,reli,ples (ako je to uopste sport) borilacke vestine i ekstremni sportovi su mi aj vec ako nesto moras da treniras,ostalo je sve glupo!
 
Glupe sportistkinje. Koga je uopšte briga za njih. Šutiraju neke lopte, boksuju po ringovima.

More, metlu u ruke i na posao, glupi ženski stvorovi! Ako ti se igra hokej igraj ga s prašinom!!!

Haha, šalim se, naravno. z:mrgreen: Baš mi je super kad vidim tzv. sportistkinje, a naročito one devojke kojima ne ide sport, a pokušavaju nešto u tom smislu. Kao što mi je, primera radi, slatko kad devojka obuče mušku odeću iz fazona. :)
 
Ma nije to neki vapaj za emancipacijom, ima dosta njih koje gotive sport.

Mislim, niko se ne bi bavio sportom - da ga ne voli, da se ne lažemo. Nije to topionica bakra, recimo, pa da svaki dan moraš na posao, da crnčiš, nego brate mili - sport, lopta, mreža, levo desno - znači da ga ipak gotive.

I dobro je to, ja recimo ne pratim ni fudbal ni košarku niti bilo šta tog tipa (ne podnosim), ali se trudim da budem fizički aktivan. Imam spravu za vežbanje na gajbi, i svakog dana pešačim koliko mi treba. Sport, kao i fizička aktivnost uopšte, održava zdrav duh i telo, a devojke koje se njime bave će kasnije moći lakše da radjaju, uopšte biće izdržljivije, manje podložne stresu u nekim svakodnevnim situacijama itd.

Zato su, recimo, Spartanci ulagali dosta u fizički napredak devojaka, jer su kapirali da je to bitno zbog mnogo čega.
 
iskreno, meni se baš ne sviđa kad se devojka bavi ragbijem, fudbalom, hokejom i tako tim muškim sportovima.
imam utisak da to u njoj ubija ženstvenost. mada ja imam neke drugarice koje se jako dugo bave odbojkom i totalno
su tome posvećene, čak su malo muškobanjaste zbog toga.

ja sam trenirala košarku, i to je više muški sport nego ženski, ali opet nije toliko gruba, šta znam.

ja najviše volim ples, na to sam išla, davno, i balet i tako gimnastiku, atletiku i plivanje, naravno, to je divno,
ali samo rekreativno jer pomalo loše utiče na građu. razvija se previše gornji deo tela.
i karate, džudo, aikido i te veštine su mi sjajne.
 
Hm, s obzirom da sam totalni failure kao atleta, ne volim nikakve sportove, a pogotovo te 'muške' (jedino može da prođe, recimo, hokej, ajd' kao).
I kao što koleginica Carol kaže, meni baš i nije najprivlačnije da devojke budu mačo. :neutral:
 

Back
Top