Devojke,da li mislite da imate pravo da ne dozvolite Vašem momku da vidi Vaše dete?

interes deteta je da detetu bude lepo, a ne sutra kada mama odluci da ga vodi na more u grcku ne moze, jer tata ne da odobrenje ili rizikuje da ga vodi bez tatinog odobrenja, pa da se neko na granici seti i pita za drugog roditelja ili dete ne ode na ekskurziju van zemlje zato sto tata ne da potpis. jos gore je ako zena pristane da tata da svoje prezime, pa da se majka koja u praksi brine o detetu preziva drugacije.
ne radi se uopste o braku, vec o birokratiji. naravno ima zene koje smatraju da ako nece da ih ozeni nije dobar da vidja dete samo iz tog razloga.
 
koji ste vi hit....sad vam nije pravo kada skontate da postoje one zene koje bi menjale vas novcanik za svoju slobodu odlucivanja. :lol: mnogi od vas se.ruckaju po 4umu kako su eto zene qurve koje vam podmecu decu, a od vasih para kupuju sebi cipele, a kad skontate da postoje zene koje bi vas ignorisale i na mesto oca upisale otac nepoznat, ni to vam se ne svidja. :lol:
 
koji ste vi hit....sad vam nije pravo kada skontate da postoje one zene koje bi menjale vas novcanik za svoju slobodu odlucivanja. :lol: mnogi od vas se.ruckaju po 4umu kako su eto zene qurve koje vam podmecu decu, a kad skontate da postoje zene koje bi vas ignorisale i na mesto oca upisale otac nepoznat, ni to vam se ne svidja. :lol:
Je li moguće da to pišeš? Stvarno si toliko sebična i bezosjećajna? Šta je sa bankom sperme? Ljudi svjesno doniraju spermu i njima su takve stvari OK.

Ali zamisli ovo dvoje što se seksaju...i DESI SE a ona odjednom nakon toga precrta mužjaka, prekine svaki kontakt, ono kao djevojčice u srednjoj školi - više ne pričamo.

Eeee...
 
Ali to uopšte nema veze sa brojem partnera u tom smislu o kojem si ti pisala. To ima veze sa neodgovornošću muškarca koji ju je lagao, koji je u braku i ima trudnu ženu, i koji nije koristio kondom. Kako je ona mogla da ih ima više i da time bude iskusnija i obazrivija, kad je zapela kod tog prvog?

Shvatam da je to njoj naivnoj i iskrenoj, zaljubljenoj, bila trauma. Ali to nema veze sa tvojom tvrdnjom da su sve nesrećne koje budu samo sa jednim.
sad si sama sebi skocila u usta
broj partnera ima veze itekako jer se obrasci ponasanja ponavljaju
ako naucis da ih prepoznas greske ce ti biti neozbiljne kao i posledice na tvoj zivot usled donosenja ispravnih odluka
a to bez iskustva nikada neces moći
i hajde da te zamolim da ne tumacis ono sto sam napisala kao da si rasla sa amišima i kao da te talas modernog vremena preskocio dok si muzla krave u stali
 
Je li moguće da to pišeš? Stvarno si toliko sebična i bezosjećajna? Šta je sa bankom sperme? Ljudi svjesno doniraju spermu i njima su takve stvari OK.

Ali zamisli ovo dvoje što se seksaju...i DESI SE a ona odjednom nakon toga precrta mužjaka, prekine svaki kontakt, ono kao djevojčice u srednjoj školi - više ne pričamo.

Eeee...

poznata sam po tome da sam bezosecajna prema palamudima koji bi hteli samo da se upisu kao ocevi, bez da obavljaju ijednu obavezu koju kao ocevi imaju. ne bi davali alimentaciju, jer zaboga tamo neka qurvetina koja im je rodila dete potrosice to na sebe, ne bi vidjali dete na nedeljnom nivou, nego kad i ako njima to odgovara, hteli bi slobodu da se sa drugom zenom zasnuju drugu porodicu, ali bitno je da se upisu u registar da zena ne moze sama da odluci sta ce i kako ce sa detetom.

to sto su se oni sexali, ne znaci da bi on hteo to dete, pa zasto bi ona sebi navukla problem?
 
poznata sam po tome da sam bezosecajna prema palamudima koji bi hteli samo da se upisu kao ocevi, bez da obavljaju ijednu obavezu koju kao ocevi imaju. ne bi davali alimentaciju, jer zaboga tamo neka qurvetina koja im je rodila dete potrosice to na sebe, ne bi vidjali dete na nedeljnom nivou, nego kad i ako njima to odgovara, hteli bi slobodu da se sa drugom zenom zasnuju drugu porodicu, ali bitno je da se upisu u registar da zena ne moze sama da odluci sta ce i kako ce sa detetom.

to sto su se oni sexali, ne znaci da bi on hteo to dete, pa zasto bi ona sebi navukla problem?
A ti već znaš da je to osoba koja ne bi bila fer prema tebi i djetetu, ali si ipak odlučila da se seksaš sa njim i da rizikuješ (ili očekuješ) da SE DESI. Šta to govori o takvim osobama?
 
A ti već znaš da je to osoba koja ne bi bila fer prema tebi i djetetu, ali si ipak odlučila da se seksaš sa njim i da rizikuješ (ili očekuješ) da SE DESI. Šta to govori o takvim osobama?


a ti si nevin? nista pre braka? :lol: vratices se neraspakovan. :rotf:

nego tebe pogadja sto ne bi mogao nikome da zagorcavas zivot.

ja sam napisala svoj primer, a moji roditelji su bili u braku, razveli su se. ja nisam mogla da dobijem vizu za evropu, jer su mi trebala primanja od oba roditelja. pitanje je dal bi moja mama, da je odlucila da ode sa mnom u australiju, mogla da ga nagovori da da odobrenje, iako moj otac nakon razvoda nije zeleo da ucestvuje u mom odgajanju.
 
interes deteta je da detetu bude lepo, a ne sutra kada mama odluci da ga vodi na more u grcku ne moze, jer tata ne da odobrenje ili rizikuje da ga vodi bez tatinog odobrenja, pa da se neko na granici seti i pita za drugog roditelja ili dete ne ode na ekskurziju van zemlje zato sto tata ne da potpis. jos gore je ako zena pristane da tata da svoje prezime, pa da se majka koja u praksi brine o detetu preziva drugacije.
ne radi se uopste o braku, vec o birokratiji. naravno ima zene koje smatraju da ako nece da ih ozeni nije dobar da vidja dete samo iz tog razloga.

Ja sam skroz za ovo.
Hoću dete - rodim dete.
Nema da se razvlacimo i da ulazimo u rat.
Banka spreme ili on, svejedno. Dete nema oca. Detetu cu reći prolazila vojska, ne znam ko je, ja sam te želela i najviše na svetu volela.
Ali da postajem bolja od drugih žena jer sam senzualno instiktivna dok su druge proracunate udavace te sam bolja žena jer nisam abortirala dok su one koje su abortirala bla bla bla...zaboga, zašto je ok vredjati ženu koja želi da otac bude sa detetom, da rodi i stvori porodicu? Nije ok vredjati ih. Dete je deo porodice, mnogi tako razmisljaju i zašto neko sebi da daje za pravo da udara čekićem po glavi zene koja nije htela da rodi sama? U tome vidim čak i odredjenu odgovornost.
Uvrede mogu doći sa obe strane.
Ja ne znam kako bih odlučila ali bez obzira na odluku i dalje mislim da dete ima pravo da raste sa oba roditelja te bih verovatno bilo ili abortus ili otac - nepoznat. Izmedju, da nekog molim da bude otac ili da se okruvljujemo preko deteta - tesko. Da se natezem, da imamo deset prezimena, da mu objašnjavam da ga tata nije voleo ili nije voleo mene...nije mi srcu drag rasplet.

Grubo rečeno, slična situacija je opisana u filmu Oficir sa ružom. Na samom kraju se pojavljuje u lažnoj crnini trudna udovica koja objasnjava da je za dete bolje da mu otac bude poginuli heroj nego čovek koji je napustio njegovu majku u drugom stanju. Nisam za takve laži ali negde moram priznati da jesam shvatila na šta je mislila...pa nama je vladalo takvo dete u telu odrasle zene, njoj smo lupali u lonce...a ono, može se reći, doktor nauka, majka, uspešna kad ispade neki vanbracni Momo...ili hoćeš da budeš otac ili neces...oba su ok ali reci šta hoćeš i držimo se svi toga.
 
moja drugarica koja je isla u visu skolu isla je sa skolom na matursku ekskurziju ( to je njena skola organizovala) i zvala mene da idem sa njom, jer je mogao bilo ko ko studira da ide, a ja sma bila redovan student. naravno da nisam isla na to putovanje, jer nasa je zemlja bila pod sankcijama i trebala je viza. a ona je dobila vizu bez problema, iako su ukupna primanja njenih roditelja bila manja, nego mojih. to je samo primer bespotrebnog zagorcavanja zivota nekome.
 
Ja sam skroz za ovo.
Hoću dete - rodim dete.
Nema da se razvlacimo i da ulazimo u rat.
Banka spreme ili on, svejedno. Dete nema oca. Detetu cu reći prolazila vojska, ne znam ko je, ja sam te želela i najviše na svetu volela.
Ali da postajem bolja od drugih žena jer sam senzualno instiktivna dok su druge proracunate udavace te sam bolja žena jer nisam abortirala dok su one koje su abortirala bla bla bla...zaboga, zašto je ok vredjati ženu koja želi da otac bude sa detetom, da rodi i stvori porodicu? Nije ok vredjati ih. Dete je deo porodice, mnogi tako razmisljaju i zašto neko sebi da daje za pravo da udara čekićem po glavi zene koja nije htela da rodi sama? U tome vidim čak i odredjenu odgovornost.
Uvrede mogu doći sa obe strane.
Ja ne znam kako bih odlučila ali bez obzira na odluku i dalje mislim da dete ima pravo da raste sa oba roditelja te bih verovatno bilo ili abortus ili otac - nepoznat. Izmedju, da nekog molim da bude otac ili da se okruvljujemo preko deteta - tesko. Da se natezem, da imamo deset prezimena, da mu objašnjavam da ga tata nije voleo ili nije voleo mene...nije mi srcu drag rasplet.

Grubo rečeno, slična situacija je opisana u filmu Oficir sa ružom. Na samom kraju se pojavljuje u lažnoj crnini trudna udovica koja objasnjava da je za dete bolje da mu otac bude poginuli heroj nego čovek koji je napustio njegovu majku u drugom stanju. Nisam za takve laži ali negde moram priznati da jesam shvatila na šta je mislila...pa nama je vladalo takvo dete u telu odrasle zene, njoj smo lupali u lonce...a ono, može se reći, doktor nauka, majka, uspešna kad ispade neki vanbracni Momo...ili hoćeš da budeš otac ili neces...oba su ok ali reci šta hoćeš i držimo se svi toga.


ja njih nisam vredjala, iznela sam drugacije vidjenje i drugaciju mogucnost. na kraju krajeva ne znaci da majka koja odluci da stavi - otac nepoznat ne kaze detetu ko je otac. ovde je tema o zenama koje ne dozvoljavaju ocu da vidja dete, jer ne zeli njih da ozeni, sto je po meni mnogo gore, nego ako odluci da ne trazi nista od oca, nikakvo priznanje, ali da time dobije slobodu da sama odlucuje kako ce i sta sa detetom i da sama resava birokratiju.
pocelo je od one komsinice koju je brankic imala. ona je, verovatno maloletna, ili pred punoletstvom u doba bez interneta ostala trudna sa starijim tipom, koji se zabavljao sa njom, dok mu je zena odrzavala trudnocu. i ona nije njega obavestila da je trudna. ja cak i ne vidim svrhu toga da ga obavesti, jer se on sigurno ne bi razveo od zene. odlucila je da rodi dete, a imala je pomoc roditelja. mogla je ona njega da juri i preti mu, ali koja je svrha toga?
 
Poslednja izmena:
ako je otac samo na papiru, onde je bolje da pise nepoznat. to isto vazi i za majku koja ostavi svoje dete ili hoce da brine o detetu pod nekim njenim uslovima. isto vazi i za roditelje koji kada ostare sete se da imaju dete, a postoji negde u zakonu mogucnost da se dete oslobodi obaveze oko starog roditelja, ako taj roditelj nije brinuo o detetu. druga stvar je sto socijalne sluzbe gledaju da sve svale na potomke, pa se prave da mogucnost ne postoji i jos ubedjuju ljude kako moraju.
ako si roditelj ili brines do kraja ili se sklonis da ne smetas.
 
a ti si nevin? nista pre braka? :lol: vratices se neraspakovan. :rotf:

nego tebe pogadja sto ne bi mogao nikome da zagorcavas zivot.

ja sam napisala svoj primer, a moji roditelji su bili u braku, razveli su se. ja nisam mogla da dobijem vizu za evropu, jer su mi trebala primanja od oba roditelja. pitanje je dal bi moja mama, da je odlucila da ode sa mnom u australiju, mogla da ga nagovori da da odobrenje, iako moj otac nakon razvoda nije zeleo da ucestvuje u mom odgajanju.
Ne, ja bih se seksao prije braka sa budućom ženom. Takvo je vrijeme, ne bih pobjegao od nevine, ali mislim da toga nema više. Opet mi djeluje sigurnije opcija da se oprobamo u krevetu prije braka. Ustvari ja i ne bih brak, više bih volio vanbračni život, nakon 2 godine zajedničkog života (čini mi se) dobijaju se ista bračna prava, tako da je svejedno, a izbjegao bih ceremoniju svadbe i svega sličnog.

Ako me nešto pogadja to je ovo banalizovanje, ideš iz krajnosti u krajnost i pominješ neke ekstreme...čuješ, zagorčavanje života...
 
Ne, ja bih se seksao prije braka sa budućom ženom. Takvo je vrijeme, ne bih pobjegao od nevine, ali mislim da toga nema više. Opet mi djeluje sigurnije opcija da se oprobamo u krevetu prije braka. Ustvari ja i ne bih brak, više bih volio vanbračni život, nakon 2 godine zajedničkog života (čini mi se) dobijaju se ista bračna prava, tako da je svejedno, a izbjegao bih ceremoniju svadbe i svega sličnog.

Ako me nešto pogadja to je ovo banalizovanje, ideš iz krajnosti u krajnost i pominješ neke ekstreme...čuješ, zagorčavanje života...
Kako nema nevine?Svašta ima na forumu ako se potrudiš.
 
Ne, ja bih se seksao prije braka sa budućom ženom. Takvo je vrijeme, ne bih pobjegao od nevine, ali mislim da toga nema više. Opet mi djeluje sigurnije opcija da se oprobamo u krevetu prije braka. Ustvari ja i ne bih brak, više bih volio vanbračni život, nakon 2 godine zajedničkog života (čini mi se) dobijaju se ista bračna prava, tako da je svejedno, a izbjegao bih ceremoniju svadbe i svega sličnog.

Ako me nešto pogadja to je ovo banalizovanje, ideš iz krajnosti u krajnost i pominješ neke ekstreme...čuješ, zagorčavanje života...


pa sad si sve rekao...:rotf:
 

Back
Top