Quantcast

Devojčica (4) u Americi UMRLA OD GRIPA, majka slušala antivakserske savete s Fejsbuka

pustos

Veoma poznat
Poruka
14.109
Ono sto meni smeta u celoj ovoj prici oko umrle devojcice od gripa je da majka ako vec nije htela da detetu daje lek Tamiflu za koji su joj rekli da ne valja , zasto nije otisla kod lekara i trazila drugi lek..ne znam da li je to moguce uraditi tamo obzirom da se nase zdravstvo i americko razlikje,ali ja da imam dete i da je u takvoj situaciji ,prekopala bih dom zdravlja ili bolnicu za drugi lek ..
Razmisljaju kao Jehovini Svedoci, ali iz drugacijih razloga.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
221.691
Лек против грипа не постоји. Такође, нико здрав није умро од грипа, већ од неке друге болести коју је грип само искомпликовао. Пре 10-ак година сам прочитао на сајту немачког МЗ да тамо годишње од грипа умре 10.000 људи а има година када умре и целих 20.000. Нема то везе са здравственим системима.
Ne se od gripa vec od komplikacija koje moze grip da izazove

Schrodinger

Ističe se
Poruka
2.887
Meni smeta da ovde diskutujemo o nekoj nebuloznoj prici koju je smislio polupismen novinar casnog Blica.
Nije smislio nego kopirao sa sajta BBC-ja, CNN-a ili nekog slicnog, obicno sve vesti koje domaci portali plasiraju tako nastanu (uvek jedan isti tekst).
Mi u Srbiji smo zrtve angloamericke propagande samo zato sto je engleski jezik svetski. Da je umesto njega kineski, percepcije bi bile skroz drugacije.
Ovo je princip po kome funkcionise njihova rezimsko-korporativna propagandna masinerija, moc joj daje jedino zastupljenost jezika

Isto vazi i za rezimsko-korporativne drustvene mreze...

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.886
Nije smislio nego kopirao sa sajta BBC-ja, CNN-a ili nekog slicnog, obicno sve vesti koje domaci portali plasiraju tako nastanu (uvek jedan isti tekst).
Mi u Srbiji smo zrtve angloamericke propagande samo zato sto je engleski jezik svetski. Da je umesto njega kineski, percepcije bi bile skroz drugacije.
Ovo je princip po kome funkcionise njihova rezimsko-korporativna propagandna masinerija, moc joj daje jedino zastupljenost jezika

Isto vazi i za rezimsko-korporativne drustvene mreze...
Problem su besmisleni prevodi sa sve naslovom.
Dete je umrlo u Americi i sta je tu sada skandal nevidjenih razmera da i ljudi
u Srbiji moraju o tome da diskutuju? Prvo je bila vakcina, onda smo videli da nije
vakcina nego neki lek koji za dete nije bio povoljan jer dete nije imalo dijagnozu i sta to sve briga
1 postenog srpskog domacina?

pustos

Veoma poznat
Poruka
14.109
Problem su besmisleni prevodi sa sve naslovom.
Dete je umrlo u Americi i sta je tu sada skandal nevidjenih razmera da i ljudi
u Srbiji moraju o tome da diskutuju? Prvo je bila vakcina, onda smo videli da nije
vakcina nego neki lek koji za dete nije bio povoljan jer dete nije imalo dijagnozu i sta to sve briga
1 postenog srpskog domacina?
Ljudi tamo, ljudi ovde, bolest tamo, bolest ovde.

pustos

Veoma poznat
Poruka
14.109
Naravno da je zivot svakog deteta vredan barem nekoliko recenica diskusije nego
mene uhvati stvarno tuga i bes da su tu uvek deca iz recimo Kalifornije, nikada
deca iz Indije. Ovo sada samo onako uzimam kao primere.
Diskusija se ne vodi o detetu, mada je "zgodno" sto je iz Kalifornije, vec o vakcinama i prirodnom lecenju.
Ovaj primer je besmislen, jer vakcina za grip nije pouzdana, zbog velikog broja virusa koji izazivaju grip, a zeli da pokaze kako prirodno lecenje nije bilo dovoljno.

Zalosno je da smo dosli dotle da ljudi odbacuju korisne metode lecenja (vakcinaciju) i rizikuju svoj, zivot svoje dece i zivote ljudi oko sebe, ali ljudi moraju stalno da dojijaju primere kako je opasno ne koristiti vakcine. Deca iz Indije nisu pogodna za to, jer niko ne ocekuje da deca u Indiju imaju nivo zdravstvene zastite kao ovde.

doktorka

Zainteresovan član
Moderator
Poruka
297
Ono sto meni smeta u celoj ovoj prici oko umrle devojcice od gripa je da majka ako vec nije htela da detetu daje lek Tamiflu za koji su joj rekli da ne valja , zasto nije otisla kod lekara i trazila drugi lek..ne znam da li je to moguce uraditi tamo obzirom da se nase zdravstvo i americko razlikje,ali ja da imam dete i da je u takvoj situaciji ,prekopala bih dom zdravlja ili bolnicu za drugi lek ..
Nema anti virusnih lekova puno.
Virus gripa, zahteva antibiotsko pokrivanje, objasnila sam na jednoj temi zasto.
Tako da je taj dr u Koloradu, po mom misljenju, cak dete/decu nepitpuno, da ne kazem neadekvatno lecio.

Poslednja izmena:

Schrodinger

Ističe se
Poruka
2.887
I kod nas valjda kad nije proslo sa nadrilekarima i vracevima sad onog nesretnog doktora pustaju da prica da se sve leci cajevima i da se brufen nikako ne pije
Da ali moze da bude i institucionalizovano, kao u primeru navedene zemlje...
Srbija je za Ameriku Svajcarska na mnogim poljima...
Pogledaj razloge skracivanja zivotnog veka koje sami navode:
“Veliki deo toga je povećanje broja smrtnih slučajeva zbog predoziranja lekovima, to je bio jedan od najvećih razloga za takav trend”, kaže Vulf.
https://www.glasamerike.net/a/trecu-godinu-zaredom-smanjen-zivotni-vek-u-sad/5192854.html

MMiki

Početnik
Poruka
5
Njeno dete je imalo temperaturu i napade, ali još mu nije bio dijagnostikovan grip. Majka je tada napisala i da je drugo dvoje od njenih četvoro dece u tom trenutku imalo grip pa da im je doktor prepisao Tamiflu, ali ona nije želela da ga da deci.
Inače, Tamiflu je najčešće propisivan lek za lečenje gripa koji ublažava simptome i ubrzava oporavak
Њено дете имало нападе? Какве нападе? Да ли је њено дете, за које се крајње дилетантски наводи у горњем памфлету да је умрло ЗАТО што није добило тамифлу, било већ болесно у тренутку доласка код лекара? Ако јесте, од којих је то болести било оболело? Како то да то писца памфлета не интересује?
Ма да не губим време са питањима, само још ово: дал аутор горњег памфлета прима апанажу на годишњем нивоу за овај свој активизсм, како му се одређује основица за исплату, и уопште како се постаје ваксер? Да ли треба нека препорука или је довољно да кажеш да би продао и рођену мајку за паре?

Poslednja izmena:

MMiki

Početnik
Poruka
5
Jadna žena našta je nasela. Mi ovde i nemamo Tamiflu ili ga doktori ne prepisuju našoj deci, a ona je i pored najboljih uslova lečenja odbila da koristi tu uslugu.
Најбољи услови лечења? У Америци? Знаш ли ти несрећо колико људи у Америци прима бонове за кухињу јер нема за три оброка? Па можда за Рокфелера је мало другачије...
"Узгредно" дејство тамифлу, узгредно одабрано:
Psychiatric
Common (1% to 10%): Insomnia
Frequency not reported: Mania
Знаш ли ти колико је тај списак дугачак?

Poslednja izmena:

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.886
Meni je još uvek glavna nejasnoća u vesti to što se majci prebacuje to što joj deca nisu bila vakcinisana protiv gripa.

Ponovo pitam.

Da li neko poznaje nekog ko vakciniše četvorogodišnju decu protiv gripa?

Ja za tako nešto još nisam čuo, a čuo sam da ih vakcinišu protiv seksualno prenosivog hepatititsa.
Protiv gripa se preporocuje vakcina samo za decu koja vec imaju neku hronicnu bolest.
Deca bi trebalo da dobiju vakcinu protiv hepatitisa B, a on se prenosi svakojako, uostalom
mozda si u detinjstvu i poznavao neku decu koja su imala zuticu, a sigurno nisu imali nikakve seksualne
odnose.

buudala

Legenda
Poruka
54.254
Protiv gripa se preporocuje vakcina samo za decu koja vec imaju neku hronicnu bolest.
Deca bi trebalo da dobiju vakcinu protiv hepatitisa B, a on se prenosi svakojako, uostalom
mozda si u detinjstvu i poznavao neku decu koja su imala zuticu, a sigurno nisu imali nikakve seksualne
odnose.
Dakle, praksa da se deca vakcinišu protiv gripa je retkost ?

Čemu onda isticanje toga u uvodnom postu?

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.886
Dakle, praksa da se deca vakcinišu protiv gripa je retkost ?

Čemu onda isticanje toga u uvodnom postu?
Deca se i ne vakcinisu protiv gripa, ovo je samo preporuka za hronicno bolesnu decu
( astma i tako neke bolesti). Uvodni je post (to je valjda tekst iz novina) totalno bzvze,
ali nije nepoznato kako nasi casni mediji prenose/prevode vesti, odnosno kakve im
bomabsticne naslove stavljaju. Majka je samo odbila ovaj lek za dete jer se radi o leku
koji bas i ne leci grip, dete je umrlo. I to je cela vest.

buudala

Legenda
Poruka
54.254
Deca se i ne vakcinisu protiv gripa, ovo je samo preporuka za hronicno bolesnu decu
( astma i tako neke bolesti). Uvodni je post (to je valjda tekst iz novina) totalno bzvze,
ali nije nepoznato kako nasi casni mediji prenose/prevode vesti, odnosno kakve im
bomabsticne naslove stavljaju. Majka je samo odbila ovaj lek za dete jer se radi o leku
koji bas i ne leci grip, dete je umrlo. I to je cela vest.
Odbila, jašta nego odbila kad je dignuta dževa o umešanosti Ramsfelda u afere vezane za taj lek.
Meni je ovde sumnjiva namera medija da majku prikažu krivom za smrt deteta ali ne iz razloga koji su do smrti doveli, već zbog nevakcinisanja dece protiv gripa.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.886
Odbila, jašta nego odbila kad je dignuta dževa o umešanosti Ramsfelda u afere vezane za taj lek.
Meni je ovde sumnjiva namera medija da majku prikažu krivom za smrt deteta ali ne iz razloga koji su do smrti doveli, već zbog nevakcinisanja dece protiv gripa.
Danas je svuda glavna vest da ovaj corona virus uopste ne napada decu. Nema nijednog deteta ili tinejdzera
koji je u bolnici. Ima zarazene dece, ali su njihovi simptomi jako blagi, nisu poterbni nikakvi lekovi i stacioniranje
u bolnici. Izgleda da deca imaju savrsen imun sistem. Mozda zbog vakcina ili zbog (ne)vakcina? ;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.