Devojacko

LePiaf:
:P Za tebe, od sutra, vishe nema domacih filmova.


:P Pa ja ne gledam domaće filmove :P :P :P
(ove je neka zgoda iz srednje škole - prepričavalo se po društvu, čak je dotična dobila nadimak - koja Tanja? Pa "Tanja To Srbine" :P )



ovo što je tarabica (džizs kakav nik :P ) rekla ima smila: mom kolegi se tako žena otrgnula na venčanju (pre 20 godina :lol: ). Kaže - "i nikad joj nisam dozvolio da stavi na vrata svoje prezime". Btw. sjajan brak imaju, sve ok, ovo je bila njegova mala osveta.

:mrgreen: PLUS, kad se u neko doba na svadbi potpuno nacugao, pitao je po masi "Koja se ovde preziva Milanović? Ko si TI? Ti nisi moja žena, kako se prezivaš? Eee...evo ONA je Milanović, dođi sedi pored mene, sigurno si TI moja žena" :lol:
 
Ma koliko da je "savremen", svaki muskarac je ponosan i padne mu kamen sa srca :lol: kad zena "odluci" da uzme njegovo prezime. Ako zadrzi svoje ili samo doda njegovo njemu se automatski prisije etiketa papucara. Sad meni ne bi bio toliki problem da uzmem njegovo prezime, (mada bi vise volela da dodam njegovo, pa da imam dva prezimena ;) ) , koliko izricit stav vecine muskaraca da zena MORA da uzme njegovo prezime. "Ona je moja zena, i ima da se preziva kao ja!" :roll:


Pozdrav, Betty :razz:
 
pozdrav tarabici (hihihihi, odavno ne videh tako blesavo ime ovde!) :P


stvarno, sta nije u redu sas tom iznutricom? :lol:

Mislim, jel stvarno toliki greh promeniti ime ili veru (sta tako je covek ateista?)...da je tako, kaznjavalo bi, zar ne?
Evo, ako odes u opstinu i podneses tamo neku dokumentaciju, platis izvesnu sumu novca i malo sacekas - mozes da promenis i ime i prezime. Sto se verospovesti tice, koliko ja znam, ne postoji drugo krstenje, a u svaku crkvu (hriscansku) ulaz je i ovako i onako slobodan. Ne razumem, kakve veze imaju kvaliteti iznutrica? :P
 
Betty:
pozdrav tarabici (hihihihi, odavno ne videh tako blesavo ime ovde!) :P


stvarno, sta nije u redu sas tom iznutricom? :lol:

Mislim, jel stvarno toliki greh promeniti ime ili veru (sta tako je covek ateista?)...da je tako, kaznjavalo bi, zar ne?
Evo, ako odes u opstinu i podneses tamo neku dokumentaciju, platis izvesnu sumu novca i malo sacekas - mozes da promenis i ime i prezime. Sto se verospovesti tice, koliko ja znam, ne postoji drugo krstenje, a u svaku crkvu (hriscansku) ulaz je i ovako i onako slobodan. Ne razumem, kakve veze imaju kvaliteti iznutrica? :P
Ma koliko da sam protiv religije, mogu da je prihvatim ako je neko zaista iskren u tome. Ali koliko ljudi shvata religiju kao filozofski sistem u koji se intimno i duboko veruje, a koliko kao obichaj koji treba poshtovati zato "jer tako treba" ili zato shto je to "tako srBski"?
E, onda nije ni chudo da se veroispovest menja kao kaput.

Ali to je sad sve vec off topic
 
pa mozda su tu Madjaricu ubedili da treba? Prosto. A mozda je i sama pozelela, a mozda joj je svejedno jer ionakone drzi mnogo do toga,a muzicu bi bilo drago, pa eto....M? :P


pa i brakovi se menjaju ko shnalice - ovi poznati (npr.Dona iz Beverli Hilsa :P ) nije sastavila 8 meseci u braku, pa malo sacekala (6 meseci) pa ce opet da se uda ovih dana :lol:

kako ide ono Hakslijevo: bolje kupiti novo nego poravljati staro. To je svetski trend u brakovima: ne valja partner, daj novog, ko ce da se bakce...a evo i Madona je pozrtvovani kabalista :mrgreen:
 
jbg, stigle me godine, za sve imam razumevanja...:lol:
Pa dobro sta je u tome lose? :P
Kapiram da, kad bi neka SrBkinja poduzela ovaj korak, a ja postavila isto pitanje, imala bih mnogo vise sagovornika :mrgreen:
ma sta te briga, sta koga zabole ko se kojem popu ili raspopu ispoveda....zar nije vera i promena iste bas onako licna stvar?
 
Betty:
jbg, stigle me godine, za sve imam razumevanja...:lol:
Pa dobro sta je u tome lose? :P
Kapiram da, kad bi neka SrBkinja poduzela ovaj korak, a ja postavila isto pitanje, imala bih mnogo vise sagovornika :mrgreen:
ma sta te briga, sta koga zabole ko se kojem popu ili raspopu ispoveda....zar nije vera i promena iste bas onako licna stvar?
'Ajmo Betty penzija.
Jesi prochitala shta sam gore napisao? Pa ja nemam shta novo da dodam.

...osim da ponovim i ono shto sam rekao gurbetu na prethodnoj strani.
 
Iz mog ugla to izgleda ovako....

Ranije su se zene udavale "u neku porodicu", Kazu "udala se u Petrovice, u Markovice" i zivela na imanju te porodice za koju se udala, najcesce nije radila(osim poslova u kuci, na imanju....) a i razvodi su bili retki....

Danas su stvari drugacije.... najcesce zena ne dolzi u kucu svoga muza u kome zivi jos nekoliko generacija vec postoje razlicite varijante....ona zivi u njegovom stanu, on u njenom, iznajmljuju neki stan i sl.....zatim, zena radi, cesto je i pre braka nesto postigla pod svojim prezimenom i svi je kao takvu znaju, manje je zbunjujuce ako ona doda muzevo prezime na svoje, nego ako svoje promeni....
...i na kraju, ako im bas u braku nije bi islo, razvedu se, a ona po volji samo "skine" muzevo prezime, umesto da ga sad ponovo menja u svoje...eto to su neki cisto prakticni razlozi!
Muskarci ne bi trebalo da se zbog toga osete ugroznim jer i dalje zena dodaje njihovo prezime, a ne oni njeno! Nisu oni zbog toga manje muskarci.... oni pre mogu biti manje muskarci zbog nekih drugi stvari, ali to kakav je ko je potpuno individualna stvar.... za neku drugu temu! ;)
 
mauzol:
ja ne znam sta se to desava u zadnje vreme,znam da to crnogorci i zemunci ne bi dozvolili,ali to je verovatno jedna vrsta demokratije :shock:

...Mogucnost da se izrazi misljenje, ma kakvo ono bilo - do ekstrema kada se tesko moze svrstati u ovu kategoriju - svakako jeste demokratija...Ono 'sto se desava', srecom, desavalo se i u prednje vreme - sustinski i terminoloski se svrstava u nesto savremeniju civilizacijsku tekovinu - emancipaciju...Radi lakse orijentacije gorepomenutih, geografski identifikovanih faktora: ...emancipacija, civilizacija => suprotno od primitivizam, zatucanost...
 
Tasha_BG:
Iz mog ugla to izgleda ovako....

Ranije su se zene udavale "u neku porodicu", Kazu "udala se u Petrovice, u Markovice" i zivela na imanju te porodice za koju se udala, najcesce nije radila(osim poslova u kuci, na imanju....) a i razvodi su bili retki....

Danas su stvari drugacije.... najcesce zena ne dolzi u kucu svoga muza u kome zivi jos nekoliko generacija vec postoje razlicite varijante....ona zivi u njegovom stanu, on u njenom, iznajmljuju neki stan i sl.....zatim, zena radi, cesto je i pre braka nesto postigla pod svojim prezimenom i svi je kao takvu znaju, manje je zbunjujuce ako ona doda muzevo prezime na svoje, nego ako svoje promeni....
...i na kraju, ako im bas u braku nije bi islo, razvedu se, a ona po volji samo "skine" muzevo prezime, umesto da ga sad ponovo menja u svoje...eto to su neki cisto prakticni razlozi!
Muskarci ne bi trebalo da se zbog toga osete ugroznim jer i dalje zena dodaje njihovo prezime, a ne oni njeno! Nisu oni zbog toga manje muskarci.... oni pre mogu biti manje muskarci zbog nekih drugi stvari, ali to kakav je ko je potpuno individualna stvar.... za neku drugu temu! ;)
Ajde, jadna, prigri' tu vodu da mi opereš noge! Pa ću poslije da te lemam što ćeš mi skinut prezime kad odapnem :evil:
 
LePiaf:
Korigujem svoj post: jedino shto je gore od promene prezimena je promena prezimena, veroispovesti i nacionalnosti.
Haha, Pjaf, vidim da ti je hladno, nisam uspela da nađem muške, ali mislim da to tvojoj ptičici nije mnogo bitno :lol:
Izvoli:

fur-coat-CA119-250.jpg
 
®:
Ajde, jadna, prigri' tu vodu da mi opereš noge! Pa ću poslije da te lemam što ćeš mi skinut prezime kad odapnem :evil:

Aj, jadan, nauci da citas.......prezime cu skinuti kad/ako se razvedem, a ne kad mi muz odapne! Ali sto se ti bunis, kad to svakako nece biti tvoje prezime...... ;)
A noge bi, doduse, mogao da operes.... :roll: :-D :-D
 

Back
Top