Devetnaestoro dece i dve nastavnice poginuli su u utorak u pucnjavi u osnovnoj školi u Teksasu

Ne moze on ali moze neko ko "veruje" tom klincu da mu je potreban pistolj
Kako god bilo, da sam Amerikanac, po cijenu gradjanskog rata bi podrzavao 2. Amandman.
Ovakve stvari se nikada ne dogadjaju u etnicki homogenim, bjelackim zajednicama, vec u multi-kulti govnarama.
Teksas, nazalost, vise nije etnicki homogena, bjelacka zajednica.
 
Kako god bilo, da sam Amerikanac, po cijenu gradjanskog rata bi podrzavao 2. Amandman.
Ovakve stvari se nikada ne dogadjaju u etnicki homogenim, bjelackim zajednicama, vec u multi-kulti govnarama.
Teksas, nazalost, vise nije etnicki homogena, bjelacka zajednica.
Teksas ti je najjuznija drzava gde dolazi dosta ilegalaca (citaj meksikanaca) i tu je pravi haos
 
Teksas ti je najjuznija drzava gde dolazi dosta ilegalaca (citaj meksikanaca) i tu je pravi haos
Ne samo tamo, vec i u Kaliforniji, Floridi i hrpi drugih drzava.
Uzmi npr. New York koji ima podjednako restriktivne zakone o oruzju kao Europa i Japan, pa je svakog vikenda vise mrtvih od godisnjeg prosjeka neke ruralne zajednice s Great Planesa.
Ne kazem da je ovaj mestizo klinac nesto posebno grozan, vrlo cesto ti koji naprave masakr budu WASP-ovci, ali je cinjenica da postoji ogromna frustracija u saveznim drzavama gdje su narodi razlicitih rasa prisiljeni zivjeti zajedno.
Wyoming i Montana :mrgreen: gdje nije obavezno registrirati oruzje imaju po glavi stanovnika mislim 2 1/2komada oruzja, a gdje je ono sto nije prijavljeno.
Tamo se takve stvari ne dogadjaju.
Montana na milijun stanovnika ima 200-tinjak smrtnih slucajeva godisnje koji se dovode u vezu s vatrenim oruzjem, s tim da je u 85% slucajeva samoubojstvo, a preko 95% otpada na indijanske rezervate koji su de facto drzava u drzavi.
 
Оружје у Америци је одавно прешло у ниво филозофске расправе које се јављају након оваквих масовних убистава.

- Почиње од онога да је поседовање оружја уткано у устав САД и да је то Богом дато право сваког Американца.
- Након пуцњава и тежих злочина тај став се напада да је оружје криво за смрт невиних.
- Одговор на то је да оружје не убија људе, већ да људи убијају људе.
- Даље одговор на то је да људи са оружјем убијају људе.
- Одговор на то је да ако неко планира да убије, тај ће свакако наћи начин да то учини и да никакво спречавање куповине оружја ту неће помоћи.

И тако у недоглед. Ако се амерички пример упореди са две земље са којима се граничи, Канадом и Мексиком, видећемо неке контроверзе. Оно што је занимљиво Мексико и Канада имају прилично строге законе када је у питању куповина и ношење оружја у питању. И у Канади се заиста не дешавају овакви масакри, нити има толико пуцњава које изводе банде.

Са друге стране, Мексико, који има исто веома строге законе против ношења оружја, има нарко-картеле којима само још фале борбени авиони, пошто подморнице и дронове већ имају. Да не говорим о борбеним возилима и свим другим врстама пешадијског наоружања. Дакле џаба закони у Мексику, када им годишње у обрачунима нарко-картела погине више десетина хиљада људи.

У преводу, није све до закона, нешто је и до друштва. Можемо да узмемо и наш пример, ми имамо јако строге законе за куповину и поседовање оружја, а опет у наоружани смо изнад просека, захваљујући ратовима 90их. Ипак, по статистици убистава из ватреног оружја далеко смо сигурнији од многих других земаља.

Не значи да ће свуда где има оружја у изобиљу значити да ће то оружје бити употребљено на улици. Има ту много других фактора који утичу.
 
Ovakva dešavanja po školama specifičnim za Ameriku pre svega po mom mišljenju ne mogu se porediti sa kriminalom i obračunama bandi. Izvršioci tih ubistava deluju mi kao posebni profili ličnosti. To mogu biti psihopate koje su rodjene takve ili je na njih uticala sredina. Ovaj film se donekle bavi kako se može doći do toga od malih nogu, e sad neko može zaključiti da film govori da majka od starta nije želela dete koje je rodila a može se i zaključiti da se takvi ljudi prosto rode takvi i nema pomoći.

 
Ne moze on ali moze neko ko "veruje" tom klincu da mu je potreban pistolj
A moze da nabavi i od maloletnickih bandi...
Ovakva dešavanja po školama specifičnim za Ameriku pre svega po mom mišljenju ne mogu se porediti sa kriminalom i obračunama bandi. Izvršioci tih ubistava deluju mi kao posebni profili ličnosti. To mogu biti psihopate koje su rodjene takve ili je na njih uticala sredina. Ovaj film se donekle bavi kako se može doći do toga od malih nogu, e sad neko može zaključiti da film govori da majka od starta nije želela dete koje je rodila a može se i zaključiti da se takvi ljudi prosto rode takvi i nema pomoći.

Sto se tice profila licnosti, uvek navode da su cudaci i maltretirani od vrsnjaka, a mozda i kod kuce.. Mozda je i pripadnik nekog kulta..
 
Kod nas ce biti samo plasticni pistolji na prodaju....pa ti nabavi onda pravu municiju...

Inace slusam roditelj hvali dete, potuklo se u skoli , i prebilo nekog, inace se stalno bije...i po okolini...mora da pokazes ko je u pravu , tako se to zove...
Kod nas roditelji i deca ce skoro poceti da biju nastavnike..
 
Kod nas roditelji i deca ce skoro poceti da biju nastavnike..
To je jedno drugo pitanje, ima neke veze ali nije ovo...
A ovo sam rekao , dovoljno je da dete cuje od drugog roditelja da kaze, moj sin ako je izudarao tog drugog mora da se zna ko je jaci ili ko je u pravu....i da roditelj moze da se slika..

Jer ako je u skoli vazenje nasilnog sistema, a sada u Srbiji jeste...kao nije, ali jeste...dete ce da zna da je taj bahati roditelj drugara ustvari uzasno u pravu , a pocece da sumnja da njegov roditelj nema pojma sta prica i da ga samo tesi....kao i toliko puta u vezi neceg drugog...dobra je i salama , nije dobar samo biftek ili dupla punjena vesalica...

A ti ne mozes ici i reci da roditelj ne sme javno da kaze da podrzava sina koji prebija po skoli...
 
Nisam preterao - video licno svojim ocima dok sam posecivao Ameriku mnogo puta. Odakle ovom klincu pistolj ? Ima dozvolu sa 18 godina ?
Moras na listu, tacnije proverava te radnja dal imas dosije ili nesto, ako imas neces moci da kupis ako nemas mozes, into tek nakon provere. Ako nisi kupovao nisi u sistemu pa zato duze traje ako jesi kupovao nalazis se u sistemu koji je povezan sa policijom I mozes odmah da kupis I odneses. Takodje u zavisnosti od drzave zavisi I sa koliko mozes da kupis oruzije I koje, recimo one gde je lov zastupljn - sever, Aljaska... Mozes I sa 16 ili mozda 14
 

Trener Golden Stejta u besu prozvao senatore zbog masakra u Teksasu: Drže nas kao taoce​


„Pitam te, Miče Mekonelu, tebe i senatore koji odbijaju da urade išta protiv ovog nasilja, ubistva u školi, pucnjave u supermarketu. Pitam vas sve da li ćete svoju potrebu da imate moć staviti ispred života naše dece, starijih i vernika“, kazao je Ker

https://www.politika.rs/sr/clanak/5...ore-zbog-masakra-u-Teksasu-Drze-nas-kao-taoce
 

Trener Golden Stejta u besu prozvao senatore zbog masakra u Teksasu: Drže nas kao taoce​


„Pitam te, Miče Mekonelu, tebe i senatore koji odbijaju da urade išta protiv ovog nasilja, ubistva u školi, pucnjave u supermarketu. Pitam vas sve da li ćete svoju potrebu da imate moć staviti ispred života naše dece, starijih i vernika“, kazao je Ker

https://www.politika.rs/sr/clanak/508069/Sport/Kosarka/Trener-Golden-Stejta-u-besu-prozvao-senatore-zbog-masakra-u-Teksasu-Drze-nas-kao-tao

najbolje banovati i automobile posto postoji neka budala koja se zakuca. oruzje treba da bude dostupno samo ne deci. sa 20 godina jos uvek si dete
 
Montana i Vajoming su skoro isto (barem meni)
Zapadna Montana, zapadni Wyoming i zapadni Colorado su prakticki ista stvar, jedino sto Colorado ima daleko snazniju ekonomiju i prepun je liberala/demokrata :mrgreen: , dok su Wyoming i Montana vise swing states koji naginju libertarijanizmu.
Tamo idu ljudi koji ne zele da im se drugi petljaju u zivot :mrgreen:
 
Adrijana Rejes je rekla da je bila "iznenađena" što je njen sin juče otvorio vatru u osnovnoj školi Rob u Uvaldeu.

Priznala je da je njen sin bio usamljenik koji se "držao za sebe i nije imao mnogo prijatelja", ali je odbacila tvrdnje da je imala toksičnu vezu s njim.

"Moj sin nije bio nasilna osoba. Iznenađena sam onim što je uradio. Molim se za te porodice. Molim se za svu tu nevinu decu. Oni nisu imali udela u ovome", rekla je ona Dejli mejlu.

"Imala sam dobar odnos sa njim. Držao se za sebe, nije imao mnogo prijatelja ", dodala je.

Rekla je da je poslednji put s njim razgovarala prošlog ponedeljka, na njegov rođendan, i dodala "imala čestitku i plišanu životinju Snupija da mu da".

U intervjuu britanskom tabloidu nije pominjala spekulacije da je narkomanka i da ju je sin napustio da bi živeo sa bakom, koju je upucao pre nego što je krenuo u krvavi pohod po osnovnoj školi u koju idu deca nižih razreda.

https://www.kurir.rs/planeta/394102...h_notification&utm_campaign=push_notification
 

Gunman kills 19 children, 2 teachers at Texas elementary school​


https://www.reuters.com/world/us/tw...ry-school-shooting-texas-abc-news-2022-05-24/

Osumnjičeni 18-godišnji, učenik srednje škole Uvalde, takođe je mrtav, rekao je on.

Osumnjičeni je takođe navodno pucao u svoju baku pre nego što je ušao u školu i ponovo otvorio vatru, rekao je Abot. Nije rekao ništa dalje o njenom stanju.

Pogledajte prilog 1159246
u SAD se masovno ubistvo desi bar jednom godišnje,
ali američka javnost je uvek iznova zgrožena


izgleda da je manja kolateralna šteta od profita koji bi nestao kada bi se ukinula slobodna prodaja oružja
 

Back
Top