Detitoizacija

Za cije interese je radio Tito ?

  • Hrvatske , siptarske , itd . .

  • Jugoslovenske

  • Srpske


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nesto razmisljam, seljaci su uvek gledali da se ogrebu , da iskopiraju nekog pametnijeg u selu....Na koga ce sad da se ugledaju kad rasterase sve pametnije u inostranstvo...od eksperata mozda...

Има сељак на кога да се угледа

580510_vucic-seselj-nikolic-790x579_f.jpg


а и сељоберке

tenor.gif
 
Nesto razmisljam, seljaci su uvek gledali da se ogrebu , da iskopiraju nekog pametnijeg u selu....Na koga ce sad da se ugledaju kad rasterase sve pametnije u inostranstvo...od eksperata mozda...


а то је само световни угледници

а ево за све на селу и у граду варошици махали духовниици за пример и углед

 
Moram nesto da kazem i iz drugog ugla...
Nekad me povezu, nekad i stopiram , bar ranije je tako bilo...
I jednom prilikom na istom mestu gde sam ja dovezu 4 dzipa vlade (tad je nesto i cheda bio pri vlasti , nesto se muvao kao kvazi organizator pa je i oko crkvenjaka nesto muvao) nekog svestenika..
Dali mu cetiri poklon kese sa onim stampanim materijalima, kao promocija vlade, mozda je u jednoj bila i flasha vina, mozda..
Istovare ga na naplatnoj rampi, sa sve uredno ukljucenim rotacijama i krenu dalje svojim putem....
A on se pridruzi da zajedno stopiramo...

Dakle iz mog ugla i kod svestenstva ti je kao i kod naroda....ako im trebas za neku zloupotrebu , bice cile mile, ako ne, onda ajd usput pa se posle snalazi..
 
Nekad davno dok je jos bilo pametnih i bistrih ljudi svuda, rece jedan deda sa sela sledece...
Sinko , ne ocekuj da ti neko iz naroda skida smiju sa vrata ili sa tela vec ce u svom strahu motkom i sekirom ili pistoljem po tebi da nishane...
Ko razume, dobro je, ko ne razume, cuvaj se...
 
U Titoizmu ima malo to jest nekoliko naprednih stvari koje prevazilaze druge sisteme , ali mnogo vise mana jer nije moguce ostvariti Platonizam
u sferi zajednica naroda od svaka trazi moc i pljacku.
.............................................................................................................................................................................................................................................
Kapitalna nematerijalna dela su skoro besplatno i dostupno zdravstvo i skolstvo , slobode zena , rodna ravnopravnost , smanjenje fundamentalizma ,
briga o deci , penzije , vrtici ....
Kapitalna materijalna dela su javne i kapitalne investicije (ovde ne govorim o oduzetoj imovini ) koje su i dalje strateski privredni (i pored neke privatizacije ) i putni osnov svih bivsih Jugoslovenskih drzavica .Spisak je ogroman , nemerljiv pogotovo sa aspekta da bi za iste investicije danas trebali bilioni milijardi dolara
a naravno o kvalitetu izgradnje je iluzorno govoriti u doba danasnjeg nemara .
Otplate kredita su mizerne , vise nego mizerne u odnosu na izgradjno i samo kriticari da se -On Tito nesto zadusio i uzeo sebi ,
su olosi koji nista nisu kapitano uradili za jeftine pare.
...................................................................................................................................................................................................................................................
Vecina ostalog je bila apsolutna diktatura , komunisticki totalitarni sistem svakakve neslobode i mraka , ali opet 45 godina mira.
 
Ima nasa staroslovenska poslovica, bolje da ti pametan lupa cvrge, nego da te glup mazi i pazi....


Primedba, namerno su pogresno upotrebljene prividne suprotnosti, pametan i glup, dok su stvarne suprotnosti pametan i budala , inteligentan i glup, ali pametan je rafinisana mudrost, dok inteligencija bez tradicije i vaspitanja ostaje budala, cak i kad nije glup. U ljudskom smislu ovo su suprotnosti, iako logicki nisu...
 
A ko ide u rat, on mora da sagleda sta je taj rat....A ne posle imao drugacija ocekivanja i ispao tutuban...
Prosto je neobicno da ljudi sadasnje vreme nazivaju vladanje bez nasilja i bez pljacki i prevara, a optuzuju za to Tita i to vreme...
To me neodoljivo podseca na ono kad ljudi zavide nekome ko u ratu nije stradao, kao ja krvario a on vatao krivine...kivnost sto i drugi nisu placali cenu svoje gluposti...
 
Ma ja da slusam i gledam TV , pljuvao bi kulturu srba 5x vise...
Sad sam slucajno naleteo na neku emisiju (kao reklama na internetu) gde njih dve zene, i jedan bokan melju jednog siptara, koji zeli da se naziva siptar...
Koliko je dno nisko i koliko jos moze nize...Na kraju ce najverovatnije da srbi budu gori od hrvata...ejjjj, gori od hrvata, pa to je za sramotu, samo zato sto pustaju seljanija da laprda bez ikakvog kriterijuma...osim svog zadovoljstva i osecaja da su pametni...
Tada demagogija postaje logika, a to je dovoljno da svakog osramoti...

Ali ukratko se to moze reci u dve recenice...
Na srpskom jeziku nije moguca debata
Na srpskom jeziku nije moguce jasno izreci misao..
 
Ima nasa staroslovenska poslovica, bolje da ti pametan lupa cvrge, nego da te glup mazi i pazi....


Primedba, namerno su pogresno upotrebljene prividne suprotnosti, pametan i glup, dok su stvarne suprotnosti pametan i budala , inteligentan i glup, ali pametan je rafinisana mudrost, dok inteligencija bez tradicije i vaspitanja ostaje budala, cak i kad nije glup. U ljudskom smislu ovo su suprotnosti, iako logicki nisu...

Tu se već slažem 100%.
 
Hahahahahahaha

Eto od koga su cule patriote za ideju da se izmesti grob Tita.

Ajoooj kakve budale.


Isplatio mu se patriotizam o srBskom budžetu u koji se sliva nekoliko miliona evra godišnje od poseta Titovog muzeja....
Ja rek'o Voja smršo, šta je ovo...kad ono snimak pre ustoličenja na budžet :mrgreen:

Pośtene li stranke, tako im Zemuna, Zemun Polja, Batajnice, Altine, Horizonata... :rotf:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top