Quantcast

Detitoizacija

Za cije interese je radio Tito ?

• Hrvatske , siptarske , itd . .

• Jugoslovenske

• Srpske

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

BG5

Poznat
Poruka
8.447
Ubijen je jer nije hteo pod petokraku, istina o njemu je decenijama skrivana, a država koju je zadužio umetničkim delima dozvolila je i da deo njegove zaostavštine oglođe zub vremena, toliko da joj obnove nema.

561435

Septembra 1941, po ulasku partizana u Užice, Milovanović je pao u nemilost Titove vojske. Uhapšen je pod optužbom da je engleski špijun i sa grupom Užičana streljan i pokopan u masovnu grobnicu 28. novembra, dan pred pad Užičke republike. Mesec dana kasnije, po odobrenju nemačke vojne uprave, posmrtni ostaci preneti su u njegov zavičaj, gde su i sahranjeni.

FOTO: PROMO
Prvom akademskom slikaru podignuta je spomen-bista u centru Užica, a muzej mu je posvetio legat.

Sud ga rehabilitovao
Mihailo Milovanović rehabilitovan je posle skoro šest decenija od streljanja.

- Mihailo Milovanović nije bio ni narodni neprijatelj ni petokolonaš, a streljan je zato što nije hteo da pristupi komunistima i materijalno ih pomaže iz političkih i ideoloških razloga - obrazložio je sud.

https://www.blic.rs/riznica/bio-je-slikar-srpske-vojske-u-velikom-ratu-streljan-jer-nije-hteo-u-partizane-a/5grm32q

fosilvaso

Elita
Poruka
16.695
Ni u socijalizmu se toliko nisu zapošljavali preko partije kao danas.
Zna se, završila školu , vojsku pa posao te čeka, može i pre vojske.
Što će reći da smo žestoko izmanipulisani od strane autokrata koje vladaju Srbijom već 30 godina i to vam je super.
Današnji SNS broji 700 000 članova...zamislite vi tu manipulaciju...
Logično je da u tim uslovima vi stvarate ovakvu temu gde kritikujete Tita a ovog suptilno ako ne i otvoreno podržavate jer je "demokrata" verovatno.
Ovi barem NISU pobili ili proterali NEPOZNATI broj NEDUŽNIH građana, nisu obavili masovnu PLJAČKU NACIONALIZACIJOM itd... I gle čuda, imaju podršku u VEĆEM delu naroda nego bravarevi boljševički zločinci!

fosilvaso

Elita
Poruka
16.695
Zašto Jariću mešaš žabe i babe.Ne mešaj Hitlera,Musolinija, Broza itd.Koncetriši se na temu ako već znaš jezik.
Reko sam već da se pridružujem klubu i javno pozvao da kritikujemo sve što nije dobro ali što je bilo dobro da
preduzmemo
makar da je to dobro bilo kod Tita.Nebi trebalo da izvrćeš činjenice izuzev ako ti je deda pričao neke
bajke.Jesi li primetio čim iznesem zvanične dokumente to se briše.Znak da je i opozicija nezgodna.
Rado bi mi preuzeli sve dobro od bravarevog režima, ali u svetu više nema budala koje će nam davati povoljne kredite za to, kao u doba bravara ( upss.. čitaj SSSR-a)! :super:

fosilvaso

Elita
Poruka
16.695
To je tačno , narod je ovde većinski nacionalsocijalistički opredeljen , tako da mnogima ovde nije problem štetočinska komunistička ideologija kao takva , represija , logori , verbalni delikti ,sumanuta ekonomska politika i neodrživa planska privreda , tzv. društvena svojina , Kardeljizam i slične budalaštine ... već je jedini problem što taj socijalizam nije bio nacionalsocijalizam ,bar ne po meri srpskog naroda .Da je umesto Ćopavog bio neki Srbin koji je guzio šiptare , muslimane , kao Causesku Madjare ili Živkov Turke sve bi im bilo potaman ,zato su idalizovali Rankovića kao "velikog Srbina " tek kad je riknuo , totalno neosnovano realno , a Slobu su videli kao njegovpog naslednika "komunista , a naš " di ćeš lepše .
Nije ih trebalo guziti, ali ni favorizovati! Naime, Slovenci su OTIŠLI iz Truloslavije jer im bio pun kufer: Oni crnče, a to bravarevi ulupaju u nerazvijene krajeve, čitaj šiptare i muslimane koji celi dan 'kahvenišu' i štancaju male 'jugoviće'! :super:

fosilvaso

Elita
Poruka
16.695
Odličo što ste živeli u CH.Mene ne interesuje zašto su nicale-ali me interesuje jel su postojale i jesu li služile građanima.
Verovatno ste videli na menjačnici da je postojala kursna lista gde je bio i Jugoslovenski dinar.Lično sam pomogo Hrvatu
na železničkoj stanici gde je menjačnica.To je bilo kada su se Hrvati bunili,a on krenuo u Kanadu.Tada je bio student.
Banke Truloslavije su služile građanima kada su ulagali devize! A kada su građani 90-ih došli po svoje devize, VIŠE IM NISU SLUŽILE! :cepanje:

fosilvaso

Elita
Poruka
16.695
Ne znam , moj cale nije trebao nikakvu knjizicu da se zaposli u firmu kao ni vecina.
Jel danas to slucaj sa drzavnim preduzecima ?

Ne bih rekao... cak i u privatne zaposljavaju po SNS liniji ... pa ti vidi.

Nego sta kazes na nasu jedinstvenu plansku privredu koja je bila jedina otvorena u to vreme ... kazu da je dobro kada experimentises , kada nista ne radis i ne trazis resenje ili bar pokusavas e to nije dobro.
Srbija danas je klasicna kolonija ... nit resenja nit experimentisanja ... nista ...
Pa i ne možeš ništa drugo ni da budeš nego KOLONIJA verovnika kod kojih su te bravarevi zadužili za 1900 TONA ZLATA!

• Podržavam
Reactions: BG5

fosilvaso

Elita
Poruka
16.695
Pa ne nacionalistički, nego nacionalsocijalistički , zato su prigrlili Slobudina,a ne monarhiste iz SPO,SNO i šta je već tada bilo, antikomunističke intelektualce iz prvobitne DS ili ugladjenog levog liberala prof Ivana Djurića .
Naravno ne mislim na nacionalsocijalizam baš kao NSDAP , već je poenta da im je kod "komunoustaša " kako ih ti zoveš smetao samo drugi deo te izvedenice , dok prvi baš i nisu hteli da menjaju .
Tebi nije jasno zašto su horde bravarevih isparnih mozgova glasale masovno za KOMUNJARU ZLOBU? Nije valjda zbog nacionasocijalizma!!?? :zcepanje: :zcepanje:

fosilvaso

Elita
Poruka
16.695
Možda Tito nije bio savršen, ali je bio bolji od Sloboševića i Šizoševića

Both of whom si ti podržavo
Ne znam šta si po nacionalnosti, ali U na čelu ( u principu) se k*njam na svakoga Srbina kojem NIJE smetalo da grupica šiptara po Ustavu SFRJ 1974. na saveznom nivou ima ISTO jedan glas u Predsedništvu kao i Srbija, iako je po istom tom Ustavu bila u SKLOPU Srbije! Kome to NIJE jasnio, taj je ZATUCANA DEBILČINA koja SAMO SRAMOTI SRBE!

franak

Veoma poznat
Poruka
14.973
Igre asocijacije: Iako je Hitler mrtav već 75 godina, posledice njegove vladavine, tj. Nemačka bi još UVEK bila razrušena do temelja DA NIJE OBNOVLJENA, tj. da nisu to popravili/ispravili!
Poznato je to od strane provokatora.Upoređivanje sa Hitlerom iako nema dve zajedno.Udaljavaju se ljudi od teme i to je to.
DOKLE JE BIO BROZ JA SAM ULAGAO PARE I DINARA MI NIJE FALILO.Dakle jasno pitanje jasan odgovor,zašto to ljudi
izvrću pojma nemam.

rdeki

Elita
Poruka
16.297
Poznato je to od strane provokatora.Upoređivanje sa Hitlerom iako nema dve zajedno.Udaljavaju se ljudi od teme i to je to.
DOKLE JE BIO BROZ JA SAM ULAGAO PARE I DINARA MI NIJE FALILO.Dakle jasno pitanje jasan odgovor,zašto to ljudi
izvrću pojma nemam.
Vidi ovako.
Otišao čovek na mesec dana u hotel Hajat. Jao, kako mu je lepo bilo. Sve mu donose, prinose, ni o čemu ne mora da razmišlja. Doručak, ručak, večera... neko drugi menja posteljinu i peškire... Ma uživancija.

20 godina kasnije... isti čovek grca u dugovima otplaćujući račun za tih mesec dana u Hajatu. I danas, nakon 20 godina on se seti tog perioda sa setom i kaže: "Jao, kako je tada bilo lepo. A ovo danas ništa ne valja.".

Tako i neki od nas danas kukaju za Titom i onim "zlatnim" periodom ne shvatajući da danas plaćamo ceh za ono vreme kada nam je bilo veštački lepo. Ništa što nije prirodno i normalno ne može dugo da traje, pa tako ni ta Titova tvorevina koja nas je dugoročno zavila u crno.

franak

Veoma poznat
Poruka
14.973
Vidi ovako.
Otišao čovek na mesec dana u hotel Hajat. Jao, kako mu je lepo bilo. Sve mu donose, prinose, ni o čemu ne mora da razmišlja. Doručak, ručak, večera... neko drugi menja posteljinu i peškire... Ma uživancija.

20 godina kasnije... isti čovek grca u dugovima otplaćujući račun za tih mesec dana u Hajatu. I danas, nakon 20 godina on se seti tog perioda sa setom i kaže: "Jao, kako je tada bilo lepo. A ovo danas ništa ne valja.".

Tako i neki od nas danas kukaju za Titom i onim "zlatnim" periodom ne shvatajući da danas plaćamo ceh za ono vreme kada nam je bilo veštački lepo. Ništa što nije prirodno i normalno ne može dugo da traje, pa tako ni ta Titova tvorevina koja nas je dugoročno zavila u crno.
Mislim da su takvi i njima slični najviše sami sebe zavili u crno.Nesreća je ta da to i dan danas rade umesto da uključe to malo mozga.