Quantcast

Detitoizacija

Za cije interese je radio Tito ?

• Hrvatske , siptarske , itd . .

• Jugoslovenske

• Srpske

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Boris Grušenko

Ističe se
Poruka
2.408
Pa ne nacionalistički, nego nacionalsocijalistički , zato su prigrlili Slobudina,a ne monarhiste iz SPO,SNO i šta je već tada bilo, antikomunističke intelektualce iz prvobitne DS ili ugladjenog levog liberala prof Ivana Djurića .
Naravno ne mislim na nacionalsocijalizam baš kao NSDAP , već je poenta da im je kod "komunoustaša " kako ih ti zoveš smetao samo drugi deo te izvedenice , dok prvi baš i nisu hteli da menjaju .
Sve je to neartikulisana reakcija nakon decenijskog zlostavljanje od strane komunoustaških vlasti, nipošto nekakav izvorni nacizam poput onog u Nemaca.

Ja sam bio veoma rezigniran glupošću masa koje su prigrlile udbašku priču Vuka Draškovića.

rdeki

Elita
Poruka
16.297
Tito, najveće zlo koje je zadesilo naše prostore. I kako pričam sa pripadnicima drugih naroda, nije samo nas razvalio. Ne. I Hrvati imaju šta da kažu protiv njega, i to sasvim argumentovano.

I što je možda krucijalno, svojom politikom bratstva i jedinstva, guranjem pod tepih svega onoga o čemu je trebalo raspravljati i rešiti, stvorio je uslove za rat koji se desio 90-ih.

Nas Srbe je totalno urnisao. Podelio nas na više naroda, uveo pokrajine, našu intileginciju sistematski uništavao. Naše selo je uništeno. Ono što nas je održavalo za vreme vladavine Turaka za vreme njegove vladavine je uništeno. Od njegove razorne vladavine se nikada nećemo oporaviti.
Zato i nemamo definisan nacionalni interes i zato ne znamo gde smo i ne znamo kuda želimo da idemo.

Boris Grušenko

Ističe se
Poruka
2.408
Tito, najveće zlo koje je zadesilo naše prostore. I kako pričam sa pripadnicima drugih naroda, nije samo nas razvalio. Ne. I Hrvati imaju šta da kažu protiv njega, i to sasvim argumentovano.

I što je možda krucijalno, svojom politikom bratstva i jedinstva, guranjem pod tepih svega onoga o čemu je trebalo raspravljati i rešiti, stvorio je uslove za rat koji se desio 90-ih.

Nas Srbe je totalno urnisao. Podelio nas na više naroda, uveo pokrajine, našu intileginciju sistematski uništavao. Naše selo je uništeno. Ono što nas je održavalo za vreme vladavine Turaka za vreme njegove vladavine je uništeno. Od njegove razorne vladavine se nikada nećemo oporaviti.
Zato i nemamo definisan nacionalni interes i zato ne znamo gde smo i ne znamo kuda želimo da idemo.
Sve si u pravu.

Stvorio je i lažne institucije, lažne intelektualce, lažne disidente pa na koncu i izmišljene narode.

Tragično je bilo i to što se veći deo univerzitetskog kadra koji je oformjen po titoističkim kriterijumima do pre 5-10 godina bio u službi i gotovo 30 godina nakon Titove smrti nastavio da potpuno pogrešno podučava mlade naraštaje pa je između ostalog zato titoizam našao pobornike i u generacijama koje su rođene posle njegove smrti.

al bundy

Legenda
Poruka
57.271
Sve je to neartikulisana reakcija nakon decenijskog zlostavljanje od strane komunoustaških vlasti, nipošto nekakav izvorni nacizam poput onog u Nemaca.

Ja sam bio veoma rezigniran glupošću masa koje su prigrlile udbašku priču Vuka Draškovića.
Pa i Nemci su bili sludjeni ekonomskim kolapsom i dekadencijom Vajmarske republike , mada nije ovde poenta u nacizmu koji je bio u Nemačkoj ,pogotovo ne u smislu rasizma i netrpeljivosti prema drugim,niti imam nameru da poredim Miloševića sa Hitlerom po bilo kom osnovu .
Ovde je jednostavno narod hteo da nastavi da živi u socijalizmu kardeljevskog tipa ali da na čelu istog bude neki nacionalno svesni Srbin , otuda je i primeren izraz nacionalsocijalizam . Nije to samo od Broza i Slobe , recimo kada je knez- kralj Milan za u svega par desetina godina od orijantalne provincije pravio savremenu evropsku državu bio je izrazito omražen u narodu, koji je uvek većinski podržavao nacionalsocijaliste koji su se tada vikali radikalima i redovno su ustajali protiv svakog pokušaja modernizacije od uvodjenja železnice do stajaće vojske .

Boris Grušenko

Ističe se
Poruka
2.408
Pa i Nemci su bili sludjeni ekonomskim kolapsom i dekadencijom Vajmarske republike , mada nije ovde poenta u nacizmu koji je bio u Nemačkoj ,pogotovo ne u smislu rasizma i netrpeljivosti prema drugim,niti imam nameru da poredim Miloševića sa Hitlerom po bilo kom osnovu .
Ovde je jednostavno narod hteo da nastavi da živi u socijalizmu kardeljevskog tipa ali da na čelu istog bude neki nacionalno svesni Srbin , otuda je i primeren izraz nacionalsocijalizam . Nije to samo od Broza i Slobe , recimo kada je knez- kralj Milan za u svega par desetina godina od orijantalne provincije pravio savremenu evropsku državu bio je izrazito omražen u narodu, koji je uvek većinski podržavao nacionalsocijaliste koji su se tada vikali radikalima i redovno su ustajali protiv svakog pokušaja modernizacije od uvodjenja železnice do stajaće vojske .
Taj narod koji je želeo da nastavi u socijalizmu nije znao ni za šta drugo.

Plural je nakon 1945. masovno dovođen sa planina u gradove i ponavljano mu je više stotina puta dnevno da za to mora da bude zahvalan isklučivo drugu Titu.

Prostog čoveka je mnogo jeftino indoktrinirati, Tito i Kardelj su to znali.

Zato su i pobili i proterali najumnije Srbe, da im ne kvare novokomponovane proletere samoupravljače po gradovima.

skriboman

Zainteresovan član
Poruka
321

bilo je ili tito ili koba,nema trece

Boris Grušenko

Ističe se
Poruka
2.408
To su priče. Ko i ono da je vešao železničare jer vozovi kasne u SSSR.

Manijakalna zapadnjačka propaganda ga je manje umno nadarenima nametnula kao dežurno zlo.

U isto vreme SAD su činile mnogo veća zla nad svojim ali i drugim narodima.

skriboman

Zainteresovan član
Poruka
321
u jednu SFRJ je mogo zeleznicar zaustaviti voza i trazit svoja prava
to je lijepo opisano u filmu zivot je ljep
nije smeo koba gubit od tita u ta vrijemena
ta utakmica je bila bit il ne bit glede situacije oko rezolucije informbiroa

al bundy

Legenda
Poruka
57.271
Recimo novokomonovana ljubav prema Staljinu je jedna od ključnih karakteristika srpskih nacionalsocijalista , kao što ovde Ćopavom zameraju samo što je bio politički Hrvat ,a ne što je bio i kumunjara ,pa su tražili nekog nacionalsocijalistu , tako na ruskom primeru nacionalboljševici veličaju Kobu jer je on navodno dao komunizmu nacionalne odlike , dok su u toj viziji oni pre njega oko Lenjina sve bili zapadni agenti , anarhisti , mondijalisti i što je najstrašnije Jevreji,a prosto pučanstvo je vazda zaziralo od Ješa .Pa je Kobra uradio do jaja stvar kada ih je pobio , a sve ostale nevine ionako sada svode na možda par hilljada i to slučajno stradalih u vaspitnim kampovima .

franak

Veoma poznat
Poruka
14.973
***** banke Franak , daj napiši nešto o pasošima , to nas sve najviše zanima .
Sve što te interesuje u vezi pasoša napiši mi na private i ja ću ti iskreno reći.Ovako ako napišem mnogima se neće svideti.
Već ako je nešto protiv Tita onda je super.A ja mogu samo reći nešto protiv Tita ako je zaista bilo.Recimo sećam se Vidolke
kako ga milicija terala i morao je da viče na kapiju "ja sam ukrao zečeve ali ti čika Milenko nemoj".Baš je to bilo bezobrazno
od tadašnje milicije.Zamisli kako brukaju čoveka i to za neke zečeve.

Jami19

Poznat
Poruka
7.997
Sve što te interesuje u vezi pasoša napiši mi na private i ja ću ti iskreno reći.Ovako ako napišem mnogima se neće svideti.
Već ako je nešto protiv Tita onda je super.A ja mogu samo reći nešto protiv Tita ako je zaista bilo.Recimo sećam se Vidolke
kako ga milicija terala i morao je da viče na kapiju "ja sam ukrao zečeve ali ti čika Milenko nemoj".Baš je to bilo bezobrazno
od tadašnje milicije.Zamisli kako brukaju čoveka i to za neke zečeve.
Ako si upisan kao Državljanin SRB onda imaš ljudsko pravo na pasoš.

Ne dozvoli im da ti kažu da nemaš pravo na pasoš, mein franc.

Boris Grušenko

Ističe se
Poruka
2.408
Recimo novokomonovana ljubav prema Staljinu je jedna od ključnih karakteristika srpskih nacionalsocijalista , kao što ovde Ćopavom zameraju samo što je bio politički Hrvat ,a ne što je bio i kumunjara ,pa su tražili nekog nacionalsocijalistu , tako na ruskom primeru nacionalboljševici veličaju Kobu jer je on navodno dao komunizmu nacionalne odlike , dok su u toj viziji oni pre njega oko Lenjina sve bili zapadni agenti , anarhisti , mondijalisti i što je najstrašnije Jevreji,a prosto pučanstvo je vazda zaziralo od Ješa .Pa je Kobra uradio do jaja stvar kada ih je pobio , a sve ostale nevine ionako sada svode na možda par hilljada i to slučajno stradalih u vaspitnim kampovima .
Ne možeš to nazavati ljubavlju prema Staljinu.

Pre se radi o višem stepenu svesti o metodama obmane Zapada.

Kao što su histerično spinovali besramne laži o nama tako su isti metod primenjivali na svakog ko im je stao na žulj.

Srbima koji su bili u centru kampanje dehumanizacije od strane Zapada je to postalo puno jasnije nego mnogim uljuljkanim narodima.