Quantcast

Detitoizacija

Za cije interese je radio Tito ?

• Hrvatske , siptarske , itd . .

• Jugoslovenske

• Srpske

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

franak

Veoma poznat
Poruka
14.474
Vidi franak,postavka ti je pogrešna jer mešaš diktaturu sa demokratijom
Nijedan od tih ološa,hitler,musolini,broz...nije bio predsednik već su svi on bili diktatori u svojim zemljama
Kada shvatiš razliku puno toga će ti biti jasnije
Zašto Jariću mešaš žabe i babe.Ne mešaj Hitlera,Musolinija, Broza itd.Koncetriši se na temu ako već znaš jezik.
Reko sam već da se pridružujem klubu i javno pozvao da kritikujemo sve što nije dobro ali što je bilo dobro da
preduzmemo makar da je to dobro bilo kod Tita.Nebi trebalo da izvrćeš činjenice izuzev ako ti je deda pričao neke
bajke.Jesi li primetio čim iznesem zvanične dokumente to se briše.Znak da je i opozicija nezgodna.

vučji čopor

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.287
A šta je falilo kada svratim na Löwenplatz i podignem pare ako mi trebaju? Pa kakav bi to bio Predsednik da ne služi svoje građane?
А то не би могао да урадиш ако немаш југодловенску банку ??? Швајцарци су иначе познази по томе што са банкама слабо стоје, хахаха!
Франак ти вређаш интелигенцију кад год се латиш тастауре.

Poslednja izmena:

franak

Veoma poznat
Poruka
14.474
А то не ни могао да урадиш ако немаш југодловенску банку ??? Швајвцарци су иначе познази по зоме што са банкама слабо стоје, хахаха!
Фанак ти вређаш интелигенцију кад год се латиш тастауре.
Ukoliko znate nekog ko je duže vremena ovdi,verujem da će potvrditi da upravo ovde na Löven placu je bila Jugobanka,malo dalje Beogradska banka,
Zagrebačka banka itd. da ne nabrajam više.Mislim da vi vređate intelegenciju jer niste živeli ovde pa neznate šta je bilo.Ja živim ovde više decenija i
ono što kažem to tvrdim i garantujem.Znam da nemam šansu da nešto dokažem makar imao i zvanični dokumenat.Nisam u vlasti a vi jeste.

vučji čopor

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.287
Ni u socijalizmu se toliko nisu zapošljavali preko partije kao danas.
Zna se, završila školu , vojsku pa posao te čeka, može i pre vojske.
Što će reći da smo žestoko izmanipulisani od strane autokrata koje vladaju Srbijom već 30 godina i to vam je super.
Današnji SNS broji 700 000 članova...zamislite vi tu manipulaciju...
Logično je da u tim uslovima vi stvarate ovakvu temu gde kritikujete Tita a ovog suptilno ako ne i otvoreno podržavate jer je "demokrata" verovatno.
Прво Деки то није тачно и не може да се пореди.
У титоизму си и фирмално имао " морално-поитичку подобност" као критеријум у запошљавању, а у овом титоизму без тита немаш , него је то формално и фактичли злоупотреба.
То је још један пример који си сам додао разлозима за преку потребу детитоизације.

vučji čopor

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.287
Ukoliko znate nekog ko je duže vremena ovdi,verujem da će potvrditi da upravo ovde na Löven placu je bila Jugobanka,malo dalje Beogradska banka,
Zagrebačka banka itd. da ne nabrajam više.Mislim da vi vređate intelegenciju jer niste živeli ovde pa neznate šta je bilo.Ja živim ovde više decenija i
ono što kažem to tvrdim i garantujem.Znam da nemam šansu da nešto dokažem makar imao i zvanični dokumenat.Nisam u vlasti a vi jeste.
Нешто те меморија памћења не служи. Ја јесам живео више година у Швајцарској Франак!!!
Па ја и говорим да су југословенске банке ницале као печурке после кише а навео сам и разлог за ту појаву.. :fdlan:

al bundy

Legenda
Poruka
56.978
Mislim da je trebalo da im bude suđeno, da se narodu otvore oči.

Ali kako im suditi ako su ključna mesta u službi, pravosuđu i izvršnoj vlasti imala upravo njihova deca.
Pa kako da im bude sudjeno kada je raja masovno glasala sa SKJ koji se samo promenio ime u SPS ,čak nisu ni pokušali da se naprave da su nešto drugo , novo ...nego su jasno obećali KONTINUITET i na tome dobili glasove .
To je ključno , lako bi neka nekomunistička garnitura izmenila i lustrirala crvene kadrove i crvenu ideologiju u javnim i tajnim službama , videli smo to .

vučji čopor

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.287
Pa kako da im bude sudjeno kada je raja masovno glasala sa SKJ koji se samo promenio ime u SPS ,čak nisu ni pokušali da se naprave da su nešto drugo , novo ...nego su jasno obećali KONTINUITET i na tome dobili glasove .
To je ključno , lako bi neka nekomunistička garnitura izmenila i lustrirala crvene kadrove i crvenu ideologiju u javnim i tajnim službama , videli smo to .
То је кључна ствар Банду коју овде бранитељи свим силама покушавају да негирају.

Boris Grušenko

Aktivan član
Poruka
1.499
Apsolutno se slažem sa tim da je Miošević odigrao ključnu ulogu u sprečavanju detitoizacije oportuno se tako ulizujući ispranim umovima većinskog novokomponovanog proleterijata.

al bundy

Legenda
Poruka
56.978
Moraš da uočiš razliku između komunizma i komunoustaštva odnosno titoizma.
To je tačno , narod je ovde većinski nacionalsocijalistički opredeljen , tako da mnogima ovde nije problem štetočinska komunistička ideologija kao takva , represija , logori , verbalni delikti ,sumanuta ekonomska politika i neodrživa planska privreda , tzv. društvena svojina , Kardeljizam i slične budalaštine ... već je jedini problem što taj socijalizam nije bio nacionalsocijalizam ,bar ne po meri srpskog naroda .Da je umesto Ćopavog bio neki Srbin koji je guzio šiptare , muslimane , kao Causesku Madjare ili Živkov Turke sve bi im bilo potaman ,zato su idalizovali Rankovića kao "velikog Srbina " tek kad je riknuo , totalno neosnovano realno , a Slobu su videli kao njegovpog naslednika "komunista , a naš " di ćeš lepše .

franak

Veoma poznat
Poruka
14.474
Нешто те меморија памћења не служи. Ја јесам живео више година у Швајцарској Франак!!!
Па ја и говорим да су југословенске банке ницале као печурке после кише а навео сам и разлог за ту појаву.. :fdlan:
Odličo što ste živeli u CH.Mene ne interesuje zašto su nicale-ali me interesuje jel su postojale i jesu li služile građanima.
Verovatno ste videli na menjačnici da je postojala kursna lista gde je bio i Jugoslovenski dinar.Lično sam pomogo Hrvatu
na železničkoj stanici gde je menjačnica.To je bilo kada su se Hrvati bunili,a on krenuo u Kanadu.Tada je bio student.

Boris Grušenko

Aktivan član
Poruka
1.499
To je tačno , narod je ovde većinski nacionalsocijalistički opredeljen , tako da mnogima ovde nije problem štetočinska komunistička ideologija kao takva , represija , logori , verbalni delikti ,sumanuta ekonomska politika i neodrživa planska privreda , tzv. društvena svojina , Kardeljizam i slične budalaštine ... već je jedini problem što taj socijalizam nije bio nacionalsocijalizam ,bar ne po meri srpskog naroda .
Ne mislim da su Srbi nacionalitički zadojeni u toj meri.

Da je umesto Ćopavog bio neki Srbin koji je guzio šiptare , muslimane , kao Causesku Madjare ili Živkov Turke sve bi im bilo potaman ,zato su idalizovali Rankovića kao "velikog S
Kao što i sam u nastavku tvrdiš, okolne komunističke patije su bile nacionalističke ali je srpska bila resetovana od strane savezne službe (čitaj hr Slo) kad god joj je bilo potrebno da izgura neki antisrpsku inicijativu poput čišćenja državnih organa uoči usvajanja Ustava iz 1974. od Srba koji su bili označeni kao - suviše Srbi.

A uprvo je Broz radio Srbima ono što je Čaušesku Mađarima i Živkov Turcima.

Pripisivanje agresivnog nacionalizma Rankoviću je mit nastao kao potreba diskriminisanih Srba da daju sebi oduška jer je etničko čišćenje Kosova od strane autonomnog arnautskog rukovodstva uzelo maha.

DekiYU

Buduća legenda
Poruka
25.284
Прво Деки то није тачно и не може да се пореди.
У титоизму си и фирмално имао " морално-поитичку подобност" као критеријум у запошљавању, а у овом титоизму без тита немаш , него је то формално и фактичли злоупотреба.
То је још један пример који си сам додао разлозима за преку потребу детитоизације.
Ne znam , moj cale nije trebao nikakvu knjizicu da se zaposli u firmu kao ni vecina.
Jel danas to slucaj sa drzavnim preduzecima ?

Ne bih rekao... cak i u privatne zaposljavaju po SNS liniji ... pa ti vidi.

Nego sta kazes na nasu jedinstvenu plansku privredu koja je bila jedina otvorena u to vreme ... kazu da je dobro kada experimentises , kada nista ne radis i ne trazis resenje ili bar pokusavas e to nije dobro.
Srbija danas je klasicna kolonija ... nit resenja nit experimentisanja ... nista ...

vučji čopor

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.287
Борисе, јесте Банди употребио термин који жацне, али је тачан . са генерализацијом да важи за за све Србе не морамо да се сложимо, али да важи за оне који су били партијаши је истина.
А то само потврђује колико је онај кога не треба именовати успео у оном обећању да Срби неће знати ко су, датог Мештровићу млађем.
Перверзна је његова победа је да Срби као "националисту" могу да доживљавају Ранковића , једног од најгорих српских злотвора у поратном периоду.

Poslednja izmena:

vučji čopor

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.287
Ne znam , moj cale nije trebao nikakvu knjizicu da se zaposli u firmu kao ni vecina.
Jel danas to slucaj sa drzavnim preduzecima ?

Ne bih rekao... cak i u privatne zaposljavaju po SNS liniji ... pa ti vidi.

Nego sta kazes na nasu jedinstvenu plansku privredu koja je bila jedina otvorena u to vreme ... kazu da je dobro kada experimentises , kada nista ne radis i ne trazis resenje ili bar pokusavas e to nije dobro.
Srbija danas je klasicna kolonija ... nit resenja nit experimentisanja ... nista ...
Опет причаш из друге руле., а без познавања чињеница Деки. Морално -плитичка подобност и национални кључ (ригорозно коришчен после Устава из 74.) јесу били формало примарни критеријум. Морално-политичла подобност мије била на прбом месту при запошљавању у привреди, али је била велики плус, зато зи тати нису тражили да покаже партијску књиживу и карактеристику, али у државној служби , медијима, просвети итд. јесте тражена и формално морала да буде доказана.

al bundy

Legenda
Poruka
56.978
Ne mislim da su Srbi nacionalitički zadojeni u toj meri.

Kao što i sam u nastavku tvrdiš, okolne komunističke patije su bile nacionalističke ali je srpska bila resetovana od strane savezne službe (čitaj hr Slo) kad god joj je bilo potrebno da izgura neki antisrpsku inicijativu poput čišćenja državnih organa uoči usvajanja Ustava iz 1974. od Srba koji su bili označeni kao - suviše Srbi.

A uprvo je Broz radio Srbima ono što je Čaušesku Mađarima i Živkov Turcima.

Pripisivanje agresivnog nacionalizma Rankoviću je mit nastao kao potreba diskriminisanih Srba da daju sebi oduška jer je etničko čišćenje Kosova od strane autonomnog arnautskog rukovodstva uzelo maha.
Pa ne nacionalistički, nego nacionalsocijalistički , zato su prigrlili Slobudina,a ne monarhiste iz SPO,SNO i šta je već tada bilo, antikomunističke intelektualce iz prvobitne DS ili ugladjenog levog liberala prof Ivana Djurića .
Naravno ne mislim na nacionalsocijalizam baš kao NSDAP , već je poenta da im je kod "komunoustaša " kako ih ti zoveš smetao samo drugi deo te izvedenice , dok prvi baš i nisu hteli da menjaju .

vučji čopor

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.287
Ма, јасно је Банди и тачно речено , али, наравно не важи за Србе генерално, него за Србе партијаше и комунце , који су својим бројем и распоређеносшћу били итекако релевантни , а и данас су.

franak

Veoma poznat
Poruka
14.474
Ма, јасно је Банди и тачно речено , али, наравно не важи за Србе генерално, него за Србе партијаше и комунце , који су својим бројем и распоређеносшћу били итекако релевантни , а и данас су.
Niti sam bio član partije a ni komunistima se nisam bavio.Kako uspu ti Komunisti u današnje vreme da sede na vlasti?

vučji čopor

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.287
Франак, а ко је тебе спомињао ??? :hahaha:
Мораш да знаш да се сваки пост не бави тобом овде, нити је теби упућен.

Boris Grušenko

Aktivan član
Poruka
1.499
Борисе, јесте Банди употребио термин који жацне, али је тачан . са генерализацијом да важи за за све Србе не морамо да се сложимо, али да важи за оне који су били партијаши је истина.
А то само потврђује колико је онај кога не треба именовати успео у оном обећању да Срби неће знати ко су, датог Мештровићу млађем.
Перверзна је његова победа је да Срби као "националисту" могу да доживљавају Ранковића , једног од најгорих српских злотвора у поратном периоду.
Dovoljno je samo setiti se kakve su gluposti pisane po udžbenicima istorije a još gore stvari su izgovarane na nastavi.

Recimo moj učitelj je po pitanju titoizma bio zadrt toliko da nas je jednom držao pola sata na ciči zimi ispred škole dok ne priznamo ko je slomio staklo na Titinoj slici iznad table.

Jami19

Iskusan
Poruka
6.431
Dovoljno je samo setiti se kakve su gluposti pisane po udžbenicima istorije a još gore stvari su izgovarane na nastavi.

Recimo moj učitelj je po pitanju titoizma bio zadrt toliko da nas je jednom držao pola sata na ciči zimi ispred škole dok ne priznamo ko je slomio staklo na Titinoj slici iznad table.
Možda Tito nije bio savršen, ali je bio bolji od Sloboševića i Šizoševića

Both of whom si ti podržavo