Detitoizacija (2)

Josip Broz Tito, njegov lik i delo, za Srbe je bio

  • Potpuno pozitivan

    glasova: 27 20,8%
  • Uglavnom pozitivan

    glasova: 14 10,8%
  • Neutralan

    glasova: 4 3,1%
  • Uglavnom negativan

    glasova: 22 16,9%
  • Potpuno negativan

    glasova: 63 48,5%

  • Ukupno glasova
    130
Ja sam za Nordijski model.
Nisam video da Kinez smanjuje radno vreme onim mučenicima..a toliko robota...

Па незнам... Нешто јесу нордијке .. али нема плавуша ?!

То је као у оном укрштању грашка .... прескочила плавуатост карактеристика генерацију две ....
 
Радници радиће много лакше послове управо захваљајући роботима. На тај начин моћи ће да проведу дуже време за собом и да поразмисле мало о сврси живота уместо што су стално заглављени у бесконачну рутину као биолошки роботи. Рутина је та која одржава капиталистички систем јер те испере мозак да стално мораш да радиш како би преживео.

Човек је иначе интелигентно биће али је заглављено у ланцима. Наш циљ треба да буде да ПРЕСЕЧЕМО те ланце.
To u kapitalizmu ili socijalizmu beskonacnih bankarskih kredita...
 
Потпуно негативан, требало би до краја избрисати трагове црвене диктатуре, а антифашизма се сетити само када руски амбасадор обележава дан који је посвећен руским жртвама. Задржати само совјетске називе улица и совјетске споменике.

Рехабилитовати преостале српске јунаке и организовати четничку војну параду по узору на грађане из Републике Српске.
 
Čudan neki sklop, ostavi četnike i poštuj samo Sovjete...

Па познато је из историјских уџбеника да су четници водили партизански ( герилски ) начин ратовања ....

Знаш оно текила-герила ... аккка у Око Дринским условима .. шљивка ранка и масна гибанка .....
 
Па незнам... Нешто јесу нордијке .. али нема плавуша ?!

То је као у оном укрштању грашка .... прескочила плавуатост карактеристика генерацију две ....
Slucajno imam puno poznanica koje su norvezanke tinejdz i post tinejdz godiste, i dominira plavusanstvo....a domaci pedigree, tako da ne bih ja rekao da nema plavusa...
I ja sam imao utisak preko tv da norvezanke nisu plavuse, ali eto meni dopao uzorak koji su masovno plave, a nisam ja birao estetiku, tj po drugom kriterijumu su probrane..nisam cak ja ni birao..
 
Потпуно негативан, требало би до, dipl краја избрисати трагове црвене диктатуре, а антифашизма се сетити само када руски амбасадор обележава дан који је посвећен руским жртвама. Задржати само совјетске називе улица и совјетске споменике.
ti
Рехабилитовати преостале српске јунаке и организовати четничку војну параду по узору на грађане из Републике Српске.

Pocni od sebe tako sto ces vratiti crvene penzije, platice, diplome i stancic.
 
Потпуно негативан, требало би до краја избрисати трагове црвене диктатуре, а антифашизма се сетити само када руски амбасадор обележава дан који је посвећен руским жртвама. Задржати само совјетске називе улица и совјетске споменике.

Рехабилитовати преостале српске јунаке и организовати четничку војну параду по узору на грађане из Републике Српске.
Hmmm, prvi esalon gibanica, drugi eshalon savijaca sa sirom, trece odelenje zeljanica, specijalci tikvenjaka, raketne jedinice pasuljcine tetovaca, pvo jedinica Jabucki rit...
 
Pocni od sebe tako sto ces vratiti crvene penzije, platice, diplome i stancic.
Ja сам Слоба југенд, то мораш да причаш овим маторим црвеним пионирима.


Hmmm, prvi esalon gibanica, drugi eshalon savijaca sa sirom, trece odelenje zeljanica, specijalci tikvenjaka, raketne jedinice pasuljcine tetovaca, pvo jedinica Jabucki rit...
Све је боље од жртвовања свог народа зарад британских интереса.

Чак и стаљинисти нису провоцирали одмазде, као што су то радиле титове црвене усташе.


ВИШЕ ВРИЈЕДИ ШИПЧИЋ ВЛАДЕ, НО ТИТОВЕ ТРИ БРИГАДЕ!
ЂЕ ЈЕ ШИПЧИЋ С'БРАЋОМ ДОША', НИЈЕ СМИО ПРИЋИ МОША!
НИ ЊЕГОВЕ КОМУЊАРЕ, НА ОБАЛЕ МУТНЕ ТАРЕ!
А ЉУБИШЊА ПУСТА ГОРА ПОСТАЛА ЈЕ НОЋНА МОРА,
ЗА ПОЋЕРЕ НЕВЈЕРНИКА, НИЈЕ НИКО У РИЗИКА,
ТИЈЕМ ПУТЕМ ДА ПРОГАЗИ, ДА НА ЗМИЈУ НЕ НАГАЗИ!
ШТО ИМ НИКАД НЕ ДА МИРА НА ШИПЧИЋА ВЛАДИМИРА!
 
Besmisleno je pricati o cetnicima, gubitnici rata, minorna grupacija koja se koristi da podeli srpski narod danas...
Чак и да је то истина да су четници били минорна група, то говори много више о вашем партизанском и комунистичком суноврату, јер ви данас не уживате никакву подршку у српском народу.
Да сваки потомак партизанског борца, тачније унук, се не стиди партизанске улоге, данас не би доживели све оно што сте доживели, брисање улица и разних других назива, рушење споменика, ''ревизија историје'' итд.
Зар то није наша победа ? А да не спомињемо тек Републику Српску, тамо је четнизација друштва попримила још веће размере.

Је%ени ПОКС је најјача опозициона партија која је била најближе цензусу. Еј човече освојили су 80.000 гласова, а где су режимски четници, па СРС четници, па Бошко Љотић четници, па остали националисти у својим комби странкама са све новосадским Фирером.

А ви ? Шлепа вам се Јошка уз СПС, не може да скупи 10 хиљада потписа.
 
Шта каже анкета форума ??? :D п.с. да одбијемо гласове несрба који су намерно гласали за ставку ''позитиван'', добили би још већи проценат да је његова улога била негативна.

Josip Broz Tito, njegov lik i delo, za Srbe je bio
    • Uglavnom negativan
    • Potpuno negativan
    • 68,4%

  • Potpuno pozitivan
  • Uglavnom pozitivan
    29,8%
 
Шта каже анкета форума ??? :D п.с. да одбијемо гласове несрба који су намерно гласали за ставку ''позитиван'', добили би још већи проценат да је његова улога била негативна.

Josip Broz Tito, njegov lik i delo, za Srbe je bio
    • Uglavnom negativan
    • Potpuno negativan
    • 68,4%
  • Potpuno pozitivan
  • Uglavnom pozitivan
    29,8%
Da nesrbi uključujući i mJešance ne učestvuju u anketi rezultat po titovce bio bi još katastrofalniji.
 
Da se ne lazemo , jedva da 1 ili 2% misli da je Tito bio vredan strateg i da je unapredio SFRJ a i srbiju do svoje smrti...

Ostali sude po svojoj logici, a ta logika dovodi Srbiju u tacku u kojoj je danas, da se svi pitate sta je ovom narodu pa ovako razmislja i reaguje...
Autisticki i razmisljaju i reaguju, a nemate pojma kako je to cudno pratiti..
Ne primecujete, to je to...
Lako je onda ako se iskljucis , pa postajes svestan samo na trenutke...

U mom okruzenju vidim svakodnevno razmisljanja ljudi , to je da se prekrstis, ali tako je kako je....Svi oni ponavljaju pricu Tito je ostetio Srbe, ako pitas sta kako , sledi napamet pesmica....Ako krenes dublje o tome, krene vrcenje u krug, kao pod lekovima ili hipnozom..
Dovoljno je to videti kod desetak ljudi da prestanete da ocekujete logicno razmisljanje deteta da bude ispunjeno kod odraslih...
Odrasli razmisljaju emocijama, nema tu kao nekad sto si imao logicko zakljucivanje, a toga nema ni kod dece danas...
Kad spremam decu , nema toga...obican problem puta i brzina se uci napamet, vecina djaka ne razume sta znaci voz iz tacke A krece ka tacki B i iz tacke B krece ka tacki A, a isto manifestacija kao i kod ovog oko Tita...
Imao sam par djaka koje su spremali drugi pre mene i to je trajalo i poprave ocene do petice , ali resi jedan od roditelja da ih posalje na kontrolu kod mene. Postavis problem, deca rese tacno , postavis isti problem na drugi nacin, stanu , ne mogu dalje...cudno.
Postavis problem opet ovaj sa A i B, deca rese hladno , postavis opet isti problem drugim recima, ona stanu....I ti na kraju provalis da su nabubala samo jednu recenicu koja im znaci radi zadatak na ovaj nacin a ne da razumeju o cemu se radi u zadatku..
I tako nabubaju 30 recenica za zadatke...ili 50....potpuno nepotrebno bubanje, ali ne umeju drugacije..
Na kraju mora da se objasnjava sta znaci prelazi put za 1h/
Isto to sa drugim djakom, ista generacija, isto sa trecim, sa cetvrtim, sve petice u skoli...
Cela generacija djaka koja ima petice ne razume zadatke, nego ih nabuba...
Niko od njih ne moze resiti zadatak, Ako iz A do B treba 2h da bi presao, koliko treba iz B do A, ako se kreces istom brzinom.......naravno da ce resiti ako uklonim ostale podatke iz zadatka, ali nece ako tu pise i jos neki podatak...jednostavno ne razumeju zadatke...

Previse optimisticno ljudi misle da je razvijena logika kod ljudi..
Sve se to radi da bi se pokrilo neshvatanje i neznanje...podacima, bubanjem, skupljanjem stavova.....ako se 20 njih slozi, onda stav postaje uverenje a ne stav...
 
Ista ta logika kad se primeni na covid, onda se posle policijskog casa dobije, hej ljudi budite pametni, dajte ponovo policijski , dajte izolaciju , dajte zabranite na ulice....
Jednostavno prepoznaje neke podatke i trazi vracanje na to...znam znam, prepoznao sam...to je dobro , zar ne, to je dobro zar ne...
 
SFRJ bila clan Nato pakta po Vucelinim sendvic piskaralima i na kraju Srbija ostade bez Kosova, bravo Slobo maze. Jedini slucaj u istoriji da se rasparca clan neke alijanse i ostane bez dela teritorije.

Tajni vojni pakt između FNRJ i Amerike: Jugoslavija deo NATO saveza
 

Back
Top