"Dete umrlo pre nego što je rođeno": Neverovatni podaci o slučajevima nestalih beba

Opet pushish naivnu boljševičku propagandu? Kako bi bravarska debilčina koja je Staljinu rekla NE mogla zapadnjacima da posluži za razbijanje nekog komunjarskog bloka?
Pa kada je rekao "NE" - Zapad je stojao iza njega...
A kada je rekao "DA" - istok je stojao iza njega.

Umeo je da BALANSIRA kao niko...A i u tom balansiranju NEKO JE STAJAO IZA NJEGA, nije on to sve vadio iz svoje glave, ne, ne...
 
Svakako! Da si kod Bravara tražio i to malo, progutao bi te mrak, ni za kosti ti se ne bi znalo!
To su bajke i urabane legende. Nije bilo tako.
Moj stric je bio jedan od najvecih opozicionera Titovoj vlasti...
Ulovila ga je UDBA i zatvorila na Goli otok...NISU GA SMAKLI. Bio je tamo nekih desetak godina i onda je pusten...I mama, tata i ja (kao jako mali) smo ga posetili na G. Otoku.
 
Strah je bio toliko ukorenjen da moj komšija nije ni za N od nacionalizacije čuo od svoga dede koji je bio žrtva toga! Za to je saznao kasnije indirektno, kada su mu svi rođaci već bili umrli! :super:

па шта бре лупаш.породица мога мужа се тужила са државом због национализације, и не само они.
е,сад, што од тога није било ништа је други пар рукавица :lol:
смрт фашизму-слобода народу :aha:
 
Nacionalizacija je bila savim OK MERA u onom momentu. Mojoj porodici je nacionalizovano vise od mnogih u Vojvodini, ali ja ne smatram da to nije tako trebalo u onim vremenima.
Ne mozemo danasnjim arsinima pravilno meriti ondasnja smutna vremena.
Bilo je previse IZNUDJENIH POTEZA.

па не баш... њима су отели оно од чега су живели, а то су два велика локала у склопу куће.
мсм., заебали су их за медаљу, и то траје и данас, иако је реституцијом враћено,све је опет њихово,али..
 
Pa kada je rekao "NE" - Zapad je stojao iza njega...
A kada je rekao "DA" - istok je stojao iza njega.

Umeo je da BALANSIRA kao niko...A i u tom balansiranju NEKO JE STAJAO IZA NJEGA, nije on to sve vadio iz svoje glave, ne, ne...
Naravno! Pa Staljin i njegove atomske bombe! A sada mi probaj uvaliti boljševičku propagandu da su zapadnjaci popushili to Bravarevo NE Staljinu! :rotf: :rotf: :rotf:
 
па не баш... њима су отели оно од чега су живели, а то су два велика локала у склопу куће.
мсм., заебали су их за медаљу, и то траје и данас, иако је реституцијом враћено,све је опет њихово,али..
Kod nas nisu uzimali lokale koji su u sklopu kuce.
 
па шта бре лупаш.породица мога мужа се тужила са државом због национализације, и не само они.
е,сад, што од тога није било ништа је други пар рукавица :lol:
смрт фашизму-слобода народу :aha:
Znam i za takve slučajeve, nakon što je bravarsko kopile CRKLO! Neki su se ponadali da će nešto biti od toga!
 
[
Kod nas nisu uzimali lokale koji su u sklopu kuce.

у шиду јесу, јер је кућа у центру, а и другима исто.
е,да,нису отели овим дођошима који су упали у швапске или јеврејске куће
па зазидали локале.
 
у шиду јесу, јер је кућа у центру, а и другима исто.
е,да,нису отели овим дођошима који су упали у швапске или јеврејске куће
па зазидали локале.
Pazi sad cuda: nekada su svi dodjosi BILI UZ TITA, kad su se delile gazdacke kuce.........
A kada je Tito umro - SVI SU PROTIV NJEGA!

Kakav je KARAKTER TIH LJUDI???
 
Vasoi vodi racuna i ovde je na snazi verbalni delikt: ovde nije dovoljeno izrazavati se ruzno o bivsim Predsednicima, pa ma to bio i nekima mrski Tito.

Kada već gnjaviš, tebe hebu neke insinuacije? :rotf: :rotf: Ko uopšte spominje bivše predsednike? Ne znam NI jednog bivšeg predsednika BRAVARA! Toma je GROBAR, Stipe Mesić je ROBIJAŠ itd.....
 
Pazi sad cuda: nekada su svi dodjosi BILI UZ TITA, kad su se delile gazdacke kuce.........
A kada je Tito umro - SVI SU PROTIV NJEGA!

Kakav je KARAKTER TIH LJUDI???

па даа.. попиздим због таквих,а већина је таква.
и ови што нису дођоши су исто гњиде.. били најгори, а сад га пљују најстрашније.
е,па ја у то коло нећу, а ови што пљују су из тог кола ;)
 
па даа.. попиздим због таквих,а већина је таква.
и ови што нису дођоши су исто гњиде.. били најгори, а сад га пљују најстрашније.
е,па ја у то коло нећу, а ови што пљују су из тог кола ;)
Ulepsala si mi noc! Hvala.
 
па даа.. попиздим због таквих,а већина је таква.
и ови што нису дођоши су исто гњиде.. били најгори, а сад га пљују најстрашније.
е,па ја у то коло нећу, а ови што пљују су из тог кола ;)
Nije ti palo na pamet da je 99,99 odsto građana Truloslavije bilo hebano i izhebano na razne načine, osim ono malo KOMESARSKE ergele plemenitih kljusina koji su mislili da ih je Bog poslao na Zemlju da kroje pravdu? :rotf::rotf::rotf::rotf:
 
нико из породице мм се није уписао у партију.
преживели, завршило чколе,стекли довољно,запослили се, остали Срби,и
то све у оној држави. што ће рећи да ако си од доброг штофа,све се могло :)
 
“Mi lažemo da bismo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno”, rekao je Dobrica Ćosić
 
нико из породице мм се није уписао у партију.
преживели, завршило чколе,стекли довољно,запослили се, остали Срби,и
то све у оној држави. што ће рећи да ако си од доброг штофа,све се могло :)
Sumnjam da se mnogi od nas sećaju stanja stvari pre 70-tih godina! A i ono čega se ja sećam, upućuje na to da je pre toga bilo VELIKO NJESRA!
 
Nije ti palo na pamet da je 99,99 odsto građana Truloslavije bilo hebano i izhebano na razne načine, osim ono malo KOMESARSKE ergele plemenitih kljusina koji su mislili da ih je Bog poslao na Zemlju da kroje pravdu? :rotf::rotf::rotf::rotf:

па шта знам. мој отац се исписао из партије крајем педесетих, и претекао.
неке ситне заебанције,али му опет нису могли ништа, или нису имали шта.
туђе није требао, није ни њих требао,ако ћемо поштено.
њему се није свиђала дружина и све оно што су радили, а и није му било у нарави да мисли туђом главом.
за своју се изборио бежећи од усташа у партизане. код нас је било тако..
да је било више који се нису дали ебати па ко зна како би прича текла даље.
овако, знамо се ;)
 

Back
Top