Quantcast

"Dete umrlo pre nego što je rođeno": Neverovatni podaci o slučajevima nestalih beba

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.874
Sumnjam da se mnogi od nas sećaju stanja stvari pre 70-tih godina! A i ono čega se ja sećam, upućuje na to da je pre toga bilo VELIKO NJESRA!
Ja se secam, tada sam bio vec veliki. Bilo je sasvim ok. Nista nam nije nedostajalo. Tada sam putovao na Sajam u Laipcig, Balaton na letovanje , a na Jadran par puta...

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.399
“Mi lažemo da bismo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno”, rekao je Dobrica Ćosić
“Mi lažemo da bismo obmanuli raju, da utešimo raju; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog (NE)poštenja. Lažemo zbog (NE)slobode. Laž je vid jugoslovenskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo (ne)stvaralački, (ne)maštovito, (ne)inventivno jer kopiramo Goebelsa, rekao je fosilvaso! :rotf::rotf:

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.399
Ja se secam, tada sam bio vec veliki. Bilo je sasvim ok. Nista nam nije nedostajalo. Tada sam putovao na Sajam u Laipcig, Balaton na letovanje , a na Jadran par puta...
Sećaš se da su se cigarete kupovale na komad? Neki dan sam skoro dobio batina kada sam na trafici iz zahebancije tražio jednu cigaretu! :rotf::rotf::rotf:

LikiLee

Poznat
Poruka
9.922
Sećaš se da su se cigarete kupovale na komad? Neki dan sam skoro dobio batina kada sam na trafici iz zahebancije tražio jednu cigaretu! :rotf::rotf::rotf:

па то куповање цигарета на комад је најмања невоља.
обавезе,па чупање бркова ако немаш за обавезе, па цинкарење, па у апс честити сељак,
ако нема довољно,и свашта нешто, ал ајд.. било и не поновило се

LikiLee

Poznat
Poruka
9.922
Sećaš se da su se cigarete kupovale na komad?

сад, у апотеци купујемо лекиће на комад.
оно, чисто ми је непријатно колико нам је добро и колико смо способни
да у својој држави функционишемо нормално.
мани ме запада и пчкематерине..

LikiLee

Poznat
Poruka
9.922
везано за тему.. 96 рођака ми се породила у ср.митровици.
ја нисам видела,али њен брат и његова жена су видели здраву и праву девојчицу.
сутра је као умрла.. јер је порођај био брз и као имала је обмотану пупчану врпцу око врата.
дете нисмо видели,никакав папир нисмо добили,а докторица која је и данас жива,није хтела да нас прими.
мало је вирнула кроз врата и то је то.
некако се та прича заборавила, а,сад, па наравно да свашта пада на памет и то са љубичицом белом нема везе.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.399
везано за тему.. 96 рођака ми се породила у ср.митровици.
ја нисам видела,али њен брат и његова жена су видели здраву и праву девојчицу.
сутра је као умрла.. јер је порођај био брз и као имала је обмотану пупчану врпцу око врата.
дете нисмо видели,никакав папир нисмо добили,а докторица која је и данас жива,није хтела да нас прими.
мало је вирнула кроз врата и то је то.
некако се та прича заборавила, а,сад, па наравно да свашта пада на памет и то са љубичицом белом нема везе.
Da, svakako! Dok je bravarsko kopile bilo živo, svi su bili pošteni, držali su se reda, zakona i propisa! A kada je CRKLO, svi su se odjednom pokvarili, počela krađa, pljačka, kršenje zakona, propisa, počelo se gledati samo ko će koga kako da zehebe itd? :rotf: :rotf: :rotf:

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.399
о деди и унуку, и ункковићу :zcepanje:
о могуће отетом детету где си болдовао љубичицу белу.

мен'' се чини да си ти готивио бившу државу и навлачиш причу :lol:
ај ћаоо...

Svakako! Čak sam sa automatom pri ruci i pištoljem na opasaču godinu dana branio celovitost i ustavno-pravni poredak Truloslavije! :rotf: :rotf:

Boris Grušenko

Elita
Moderator
Poruka
20.889
Lupate kao otvoren prozor.
Vidi se da tada jos niste bili ni u jajacu....
Ili ste samo zli lazovi.
Tako je. I onih 100 000 Srba koje je Tito streljao bez suđenja su bili zli lažovi. I desetine hiljada Srba takođe utamničenih u komunoustaški konc logor Goli otok su bili isto.

Samo su Titovi pioniri bili ispravni a kada su sve pokrali i uništili po Srbiji postali su gazde.

Boris Grušenko

Elita
Moderator
Poruka
20.889
Svakako! Čak sam sa automatom pri ruci i pištoljem na opasaču godinu dana branio celovitost i ustavno-pravni poredak Truloslavije! :rotf: :rotf:
Tad si branio pravo Srba zaglavljenih u bivše republike da ne budu poklani od strane raznih ustaša, handžarovaca i ostalih balista presvučenih u komuniste.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.874
Da, svakako! Dok je bravarsko kopile bilo živo, svi su bili pošteni, držali su se reda, zakona i propisa! A kada je CRKLO, svi su se odjednom pokvarili, počela krađa, pljačka, kršenje zakona, propisa, počelo se gledati samo ko će koga kako da zehebe itd? :rotf: :rotf: :rotf:
A tek ratovi sto su poceli! Hiljade mrtvih na sve strane, milina jedna bez Starog....Tada su svi bili "Svoj na svome"...

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.874
Tako je. I onih 100 000 Srba koje je Tito streljao bez suđenja su bili zli lažovi. I desetine hiljada Srba takođe utamničenih u komunoustaški konc logor Goli otok su bili isto.
Ti na Golom otoku nisu tamo bili BEZ KRIVICE.
Ti su hteli da se gradjanski rat nastavi i da Srbi dominiraju u Jugoslaviji, da PODJARME sve druge narode....
Zato su morali biti izolovani.
Uostalom tako se radilo u celom svetu. Kako je bilo u Rusiji tada?

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
Za bravarevu naklonost su se BORILI americki predsednici, engleski premijeri, sovjetski partijski sekretari, razni svetski diktatori i lideri, najveci bogatasi planete...
Kapa dole pred Bravarom, niko sa Balkana mu nikada nije i nece biti ravan!
Niko sa Balkana nikada nije i neće biti ravan Caru Dušanu.

83736EF8-F071-4FBE-A540-AF38E842D241.jpeg

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.399
Ti su hteli da se gradjanski rat nastavi i da Srbi dominiraju u Jugoslaviji, da PODJARME sve druge narode....
Tako je, bili su u pravu! Nakon WW2 smo trebali nastaviti građanski rat, i kao i Grci, (bravareve) boljševičke pacove istrebiti za sva vremena! :klap:

Gruban

Buduća legenda
Poruka
34.570
Čak i u slučajevima da su roditelji posumnjali u zvanično obrazloženje da im je beba umrla, ništa nisu mogli da učine u takvoj situaciji jer ljudi su se u to vreme plašili države odnosno diktature a oni koji bi govorili da im je beba ukradena,počinili bi krivično delo neprijateljske propagande iz člana 133 Krivičnog zakona i završili bi u zatvoru.Naravno,oni su to mogli da govore samo u krugu svoje rodbine i poznanika jer ni jedan medij ne bi preneo njihovu tvrdnju.Svi mediji bili su u funkciji režima.
Krađa beba je bio državni projekat velikog značaja jer je državi donosio toliko potrebne devize do kojih je teško dolazila.Praktično je sav novac koji je država dobijala od prodaje beba bio zarada jer nikakvih troškova sem troškova porođaja nije bilo.

Boris Grušenko

Elita
Moderator
Poruka
20.889

Ne budi smešan.

Iskreni srpski komunisti su doživeli da ih ustaše presvučene u partizane hapse i ubijaju zbog nepodobnosti i navodne srpske dominacije.

Što kažu ljudi, to što ti pričaš ni pas s maslom...

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.