Desničari napali muslimane tokom molitve ispred džamije

  • Začetnik teme Začetnik teme Uysal
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Uysal

Elita
Poruka
16.872
Demonstranti bugarske desničarske partije Ataka napali su u petak muslimane koji su se molili ispred centralne džamije u Sofiji.

Demonstranti Atake su nosili majice s natpisima "Dogan, dužan si nam 10 milijardi eura", odnosno da plate štetu za bugarsku zemlju i kuće oduzete tokom raspada Osmanske imperije. Oni su pokušavali upasti u dvorište džamije.

Po riječima očevidaca desničari su šutirali zvučnike i gađali jajima muslimane koji su se molili.

Policija je saopćila da je prilikom konflikta ranjen jedan musliman, a uhapšena su dvojica predstavnika Atake.

Predsjednik stranke Ataka Volen Siderov saopćio je da je prilikom nereda povrijeđen i jedan poslanik te partije u parlamentu Bugarske.

110520124.1_mn.jpg


http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/110520124#1
 
Poslednja izmena:
Demonstranti bugarske desničarske partije Ataka napali su u petak muslimane koji su se molili ispred centralne džamije u Sofiji.

Demonstranti Atake su nosili majice s natpisima "Dogan, dužan si nam 10 milijardi eura", odnosno da plate štetu za bugarsku zemlju i kuće oduzete tokom raspada Osmanske imperije. Oni su pokušavali upasti u dvorište džamije.

Po riječima očevidaca desničari su šutirali zvučnike i gađali jajima muslimane koji su se molili.

Policija je saopćila da je prilikom konflikta ranjen jedan musliman, a uhapšena su dvojica predstavnika Atake.

Predsjednik stranke Ataka Volen Siderov saopćio je da je prilikom nereda povrijeđen i jedan poslanik te partije u parlamentu Bugarske.

http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/110520124#1

Znači, to učlanjenje u EU ne mora uopšte da bude loše, kako sam dosad mislio .
 

Back
Top