Desktops, Gaming AMD Radeon HD 6950 can be turned into an HD 6970 using a BIOS hack

Ovo sam stavio na forum da ljudi znaju šta se sve može, uopšte nemam namjeru da reklamiram AMD, i nemam nikakve koristi od toga. Vidim da si ti iskomplexirani ljubitelj nvidie koji ljubomorno pokriva to preduzeće i ocrnjuje AMD koji u ovom trenutku ima bolju ponudu na tržištu: Imaju najbržu karticu na svijetu i povoljnije cijene. Imaju taj nedostatk što je tvoja ljubljena nvidia zaštitila taj PhysX ali i ozbiljni proizvođači hardvera će morati izbjegavati taj fizički endžin jer ga korisnici radeona ne mogu korisiti. Ali istina je da će izlaziti i naslovi pokretani s njim, tu je lobiranje očigledno.
Zaista, ako nemaš ništa pametno napisati, zašto jednostavno ne preskočiš temu? Koji će to siroma uzeti ovu karticu. Kako te nije stid ovako izvaljivati?
Kome su se palile kartice? Pa zapaliće ih se 10.000-20.000 komada, ali ko će kasnije kupovati kartice koje gore? Kome je to u interesu? AMD-u? Baš si pametan. Misliš ti da ljudi iz AMD-a nisu znali da postoji mogućnost da se dovede do otključavanja 6950 u 6970? I da su na taj način minirali svoje grafičke kartice. Ti ljudi imaju jedan od najpoželjnijih poslova na svijetu, zašto bi ih rizikovali?
 
e matori kad je AMD imao bolju ponudu na trzistu je davno proslo vreme intelove netburst arhitekture..

AAMD je firma na rubu finansijskog kolapsa..a davljenik se vazda za slamku hvatao..
te overklokerske mahinacije sa hardverom su svakako reklama za AMD ..u vid bato moze da se otkljuca mos za manje pare da dobijes jacu karticu..i onda ce masa naivnih kupaca da potrci i pazari 6950 i da ga pretvori u skuplji 6970 zvuci vrlo primamljivo..ali je obican prljavi marketing..

zapalice se 10 20 hiljada komada..hmm a jer bi voleo da se bas tvoja kartica zapali a komsijina da proradi?
uostalom garancije ne priznaju na takve zahvate..uzimas na sopstveni rizik

dal su iz AMD izasli pa rekli ej ljudi napravite od 6950 6970 ako vam ne uspe mi cemo vam dati drugu karticu?
nego pustena opticaj opcija pa ti idi..na svoj rizik..al ce svakako povecati prodaju

i od plina u benzinskom motoru gore izduvni ventili..pucaju usisne grane..i 300 ostalih cuda se desava pa ljudi trce na taj plin ko muve na g...




ako ti ne mos da skapiras o cemu ja pisem to je vec tvoj problem..
ja ne znam kojim jezikom treba da pisem da bih bio razumljiviji..
 
Ovo bi prijavio da sam neka picajzla.
AMD na rubu finansijskog kolapsa, a ono preduzeće bilježi najveći procvat ikad. Šutaju nvidiu svojom mašinerijom, obezbijedili su ogromne količine kartica serije northern isles, spremaju bombastičnu bulldozer seriju... svi pokazatelji govore da je tvoja ljubomora osnovana samo kao takva. AMD je izdao radeon 6950 po konkurentskoj cijeni koji se još može poboljšati jednostavnim namještanjem BIOS-a. Neće goriti ni tih 10.000 kartica, to sam napisao kao primjer šta bi bilo kad bi bilo, jer to ne odgovara AMD-u. Niko ne mora klokovati tu karticu koja je svojom cijenom ispred nvidijinih cijenovnih konkurenata.
Ko ima imalo mozga dječije bajke kapira kao takve, a ono što ti pišeš su upravo bajke.
Kad odrasteš, onda ćeš naučiti kojim jezikom komuniciramo mi malo inteligentniji.
Auto koje ja vozim ima plin već 7god i samo mijenjam ulje, filtere i remenje, pri isparavanju benzina dobijaju se niži alkani koji su teži od tečnog naftnog gasa tek za 1 ili 2 C atoma, razlika u kaloričnosti postoji ali ne tolika da pucaju usisne grane. Hvataš se za slamku da meni objašnjavaš nešto s čim ja radim: kompjuterima i fosilnim gorivima.
 
Imam namjeru kupovati drugu karticu. To je trebao biti radeon 5870, pa sam odlučio kupiti 6950 (prije par dana kad nisam ni skontao hakovanje u 6970) i pogledam rezultate testova na stranici: http://itsvet.com/tekst/amd-radeon-hd-6950/4432/2, i odlučim da mi je najpametnije kupiti 6870, koji je oko 100€ jeftiniji a postiže impresivne rezultate. Sasvim malo slabije od klasičnog 6970. Krivo mi je što u ove testove nisu postavili GTX 470 i 570 da povučem neku paralelu. Našao sam dobru paralelu. Činjenicom da je GTX 570 očigledno skuplji, očigledno lošiji, te ima blagu prednost sa tim PhysX me opredjeljuje za 6970, ako bi birao između ATi i nVidia. A i seriji 6000 je dodata Supersampling i Morphological AA, koje, koliko sam pročitao, bitno pooštravaju ivice koje obični AA ne može. Pored toga kartica ima fizičke resurse da to izgura,bez spuštanja detalja ili rezolucije.
 
inace mi se yebe za marketing..
jedna od dve velike i jake kompanije koje stoje iza amda je vec propala i prodala se oracleu..drugoj po snazi softverskoj kompaniji..u pitanju je sun microsystems

Navar, naravno da su bolji inteli. Normalno je da je procesor od 1000€ bolji od onog koji košta 200€. Kakve veze sad ima Sun sa pretvaranjem 6950 u 6970. Ne voliš AMD, u redu. Kog ***** onda tražiš na ovoj temi. Pa ja sam svojevremeno nov sempron 2600 platio 50€, koji je bio bolji od P4 na 2.6 i jeftiniji 5 puta doslovno. Intel je prije nekih 4-5 godina sa Core 2 Duo serijom prevazišao AMD, do tad je bio inferiorniji, a i skuplji. Znači da si svoj prvi računar kupio prije max 5 godina i to je bio AMD i nisi bio zadovoljan s njim. Evo. Nije tema, ali nam objasni koje AMD procesore si imao i šta su ti toliko skrivili da ovdje praviš budalu od sebe.

I imaš li ikakav dokaz da je Sun stajao iza AMD-a ili su to samo špekulacije. Poznato je da je iza AMD-a motorola, takođe nebitno, ali to je poznato. Ja za nekih 5min guglanja nisam nikako uspio bliže povezati Sun i AMD, izuzev što Sun koristi njihove servere ali to ništa ne znači.

I očigledno je koliko se tebi yebe za marketing kad ovdje zdušno pljuješ AMD. Ja vidim da ovdje imaju pametniji ljudi i neutralno preporučuju ljudima komponente i realno ih komentarišu, ti pišeš same gluposti, i kad nemaš dokaza onda se koristiš špekulacijama tipa: AMD će propasti, slobodno vi otključajte 6950 pa će vam izgoriti, ili Sun stoji izta AMD-a i te nebuloze. Stvarno se vidi da riječima očajnika napadaš AMD. To je glupo, msm, nisam ja najpametniji na svijetu, ali ti pripadaš najglupljem sloju. Ili imaš dobar motiv (€, $) da reklamiraš Intel i nvidiu. Ako nemaš onda si stvarno teži oblik mentalne retardacije.
 
Poslednja izmena:
Navar, naravno da su bolji inteli. Normalno je da je procesor od 1000€ bolji od onog koji košta 200€. Kakve veze sad ima Sun sa pretvaranjem 6950 u 6970. Ne voliš AMD, u redu. Kog ***** onda tražiš na ovoj temi. Pa ja sam svojevremeno nov sempron 2600 platio 50€, koji je bio bolji od P4 na 2.6 i jeftiniji 5 puta doslovno. Intel je prije nekih 4-5 godina sa Core 2 Duo serijom prevazišao AMD, do tad je bio inferiorniji, a i skuplji. Znači da si svoj prvi računar kupio prije max 5 godina i to je bio AMD i nisi bio zadovoljan s njim. Evo. Nije tema, ali nam objasni koje AMD procesore si imao i šta su ti toliko skrivili da ovdje praviš budalu od sebe.

I imaš li ikakav dokaz da je Sun stajao iza AMD-a ili su to samo špekulacije. Poznato je da je iza AMD-a motorola, takođe nebitno, ali to je poznato. Ja za nekih 5min guglanja nisam nikako uspio bliže povezati Sun i AMD, izuzev što Sun koristi njihove servere ali to ništa ne znači.

I očigledno je koliko se tebi yebe za marketing kad ovdje zdušno pljuješ AMD. Ja vidim da ovdje imaju pametniji ljudi i neutralno preporučuju ljudima komponente i realno ih komentarišu, ti pišeš same gluposti, i kad nemaš dokaza onda se koristiš špekulacijama tipa: AMD će propasti, slobodno vi otključajte 6950 pa će vam izgoriti, ili Sun stoji izta AMD-a i te nebuloze. Stvarno se vidi da riječima očajnika napadaš AMD. To je glupo, msm, nisam ja najpametniji na svijetu, ali ti pripadaš najglupljem sloju. Ili imaš dobar motiv (€, $) da reklamiraš Intel i nvidiu. Ako nemaš onda si stvarno teži oblik mentalne retardacije.

matori svoj prvi racunar sam posedovao 1986 godine..
 
uostalom ako se tebi PKT ne svidja sta ja pisem o tvom ljubljenom AMDu..to je na kraju moje pravo..

ne volim AMD i to jasno iskazujem..zasto ne volim amd? pa zato sto NE VALJA BRATE

a tebi sto treba pretrazivanje neta za stvari koje su svakom starijem korisniku racunara poznate to je vec tvoj problem.,.
ne stoji motorola iza AMD stoje IBM i SUN sada vec bivsi SUN..
danas svako moze da pravi SUN SPARC procesore jer su dati u tzv open source prijekat openSPARC toliko im dobro islo..IBM svoju Power arhitekturu samo on i ugradjuje..da im nije CELL procesora koji su razvijali zajedno sa sony i toshiba ni ta arhitekutra se vise nikog ne bi ticala..AMD svoj prozvodni proces zasniva na IBM dual stress liner / silicon on insulator tehnologiji..inace AMD ima dva razvojna odeljenja sa partnerskim osnovama AMD-IMB i AMD - SUN...o tome su cak i dnevne novine svojevremeno piskarale a da ne govorim o malo strucnijim casopisima..u vreme od pre par godina kada je AMD delio firmu na razvojni i proizvodni deo..
al da se vratim jos nazad

IBM PC and the x86 architectureMain articles: Am286, Am386, Am486, and Am5x86
In February 1982, AMD signed a contract with Intel, becoming a licensed second-source manufacturer of 8086 and 8088 processors. IBM wanted to use the Intel 8088 in its IBM PC, but IBM's policy at the time was to require at least two sources for its chips. AMD later produced the Am286 under the same arrangement, but Intel canceled the agreement in 1986 and refused to convey technical details of the i386 part. AMD challenged Intel's decision to cancel the agreement and won in arbitration, but Intel disputed this decision. A long legal dispute followed, ending in 1994 when the Supreme Court of California sided with AMD. Subsequent legal disputes centered on whether AMD had legal rights to use derivatives of Intel's microcode. In the face of uncertainty, AMD was forced to develop clean room designed versions of Intel code.

In 1991, AMD released the Am386, its clone of the Intel 386 processor. It took less than a year for the company to sell a million units. Later, the Am486 was used by a number of large original equipment manufacturers, including Compaq, and proved popular. Another Am486-based product, the Am5x86, continued AMD's success as a low-price alternative. However, as product cycles shortened in the PC industry, the process of reverse engineering Intel's products became an ever less viable strategy for AMD.
 
ja sam morao da izmenjam SVE AMD masine...jedino mi dobro radio stari am5x86 na 133mhz i sad imama jedan laptop HP sa turionom na 2.2 ghz..koji ne radi ljudski stuca..programi se zamrzavaju casti me celim repertoarom sve do BSOD navodno savrseno ispravan i kod servisa i na svim testovima koje sam vrteo....mislim nisam ga ja sastavljao.. sastavljao ga HP..a jedan acer sa mobilnim intelom P3 na 800Mhz mi radi besprekorno vec skoro 7 godina..cak ga ja nisam novog kupio..proizveden 2002.

cudno..kako meni zapadnu vazda lose amd komponente u koje se ljudi kunu po forumima..
 

Back
Top