Desktop racunar

evo ti.. Rešeno.

https://www.monitor.rs/elite-pc/PC-Gaming-Elite

  • Proizvođač: Monitor System
  • Model procesora 1: AMD Ryzen 5 5500
  • Model matične ploče: Gigabyte B450 AORUS ELITE V2
  • Grafička karta 1: Asus GeForce TUF-RX6500XT-O4G-GAMING
  • Količina memorije: 8 GB
  • Model kućišta: MS Industrial ARMOR V310
94.840,00 RSD
Dobra mašina, jedino bih ja dodao i jedan klasični HDD, ume 500GB da brzo postane tesno za nove igrice.
 
ne preteruj.
ja sam pre tri godine kad sam sklapao racunar uzeo GTX 1660 super i do sad nije bilo igre koju nisam mogao da pustim..doduse imam jak procesor i 16GB RAM-a ali opet..graficka nije usko grlo.

pa nije problem pustiti igru vec rezultati..pustim i ja na 1030 al ***** dobaci u poredjenju kad pustim na 3070..u tome je fora..kupit ce za 90k i skontati da nije mid gejming konfiguracija..i onda ce opet doci ovdje plakati jer su mu rezultati slabi...

prvo nek kaze sta planira igrati, na kom monitoru..
 
Zelim uzeti neki solidan desktop racunar za mid-gaming. Izdvojio bih max 90k. Da li mi mozete predloziti neki od ovih modela na prvoj strani?
https://www.tehnomanija.rs/c/kompjuteri-hardware-i-kancelarijska-oprema/desktopovi-100301
Takodje, ako imate neku odredjenu konfiguraciju, molim vas pisite.
Hvala.
Друже, купи неку конзолу, неки Sony play station.
Играње на компјутеру је веома скупа забава, тј. кад кренеш већ си изгубио јер ћеш морати да надограђујеш.
Само добра графичка кошта као цела твоја конфигурација, или другачије, пола твоје конфигурације је за просечну графичку карту, а где је процесор и матична плоча.
 
Јел ту то оне графичке што им је извучена душа па кад се играју по цео дан почну да багују и на крају заврше у канти ?
Ne, iz mog dosadašnjeg iskustva nema neke značajne razlike između polovne kartice koja je korišćena za mining i one koja je korišćena za gaming. Treba samo proveriti da li ventilator radi dobro i da li je stock ROM, tj. da memorija nije overclockovana. Sa standardnim driverima ima da radi kao sat u velikoj većini slučajeva.
 
Pozdrav forumaši. Molim za savet. Pre koji dan sam odlučio da upalim stari računar uzeo sam ga negde oko 2014. Korišten je možda do 2019, od tada sakuplja prašinu. Izduvao sam prašinu i upalio ga odmah i radi. E sada ima windows 8.1 čuo sam da postoji i windows 11, znači pregazilo ga je vreme. Ostale komponente su:
Matična
Gigabyte J1900M-D2P
Procesor
Intel Celeron J1900 1.99GHz 4 jezgra
RAM memorija
DDR3 4GB 666MHz
Grafička
Intel HD
Hard disk
456GB Toshiba
Napajanje
Mislim 400 ili 500w.
Pitanje je šta sa njim. Nisam nekoliko godina pratio šta i kako se razvijalo oko kompjutera, niti sam koristio bilo koji komp od 2019godine. Može neka pomoć šta nadograditi i dodati u njega. Treba mi za filmove sa neta i da igram farming simulator 19 da nije baš na najnižim detaljima.
 
mid gaming je preko 60 frejmova u full hd-u , detalji uglavnom preko sredine, ponesto i na high

treba 16 gb rama , graficka 3060 ili rx6600, procesor 12100f,ssd je pozeljan od bar 250

sa sadasnjim cenama 75-80 hilj

ko hoce vise mora da plati vise
 
Pozdrav forumaši. Molim za savet. Pre koji dan sam odlučio da upalim stari računar uzeo sam ga negde oko 2014. Korišten je možda do 2019, od tada sakuplja prašinu. Izduvao sam prašinu i upalio ga odmah i radi. E sada ima windows 8.1 čuo sam da postoji i windows 11, znači pregazilo ga je vreme. Ostale komponente su:
Matična
Gigabyte J1900M-D2P
Procesor
Intel Celeron J1900 1.99GHz 4 jezgra
RAM memorija
DDR3 4GB 666MHz
Grafička
Intel HD
Hard disk
456GB Toshiba
Napajanje
Mislim 400 ili 500w.
Pitanje je šta sa njim. Nisam nekoliko godina pratio šta i kako se razvijalo oko kompjutera, niti sam koristio bilo koji komp od 2019godine. Može neka pomoć šta nadograditi i dodati u njega. Treba mi za filmove sa neta i da igram farming simulator 19 da nije baš na najnižim detaljima.
varijanta 1 , i5-2400 polovan oko 50 evra oko 4 gb memorije

dodas tih 4 gb, tvoj hard i neku grafiku od 4 gb , oko 70 evra - 120 evra prilicno ok

varijanta 2 , i5-6500, polovan oko 100 evra sa 8 gb

isto dodas kao u varijanti jedan - 170 evra solidno i dosta mladje

mozda ispadne i i5-7500 za slicne pare
 
mid gaming je preko 60 frejmova u full hd-u , detalji uglavnom preko sredine, ponesto i na high

treba 16 gb rama , graficka 3060 ili rx6600, procesor 12100f,ssd je pozeljan od bar 250

sa sadasnjim cenama 75-80 hilj

ko hoce vise mora da plati vise
Hahahahhaaa, a ja razmišljao dodati nekih 2000din i kupiti neku grafičku eto kao da ima. Ostajem ja da igram farming simulator 17
 

Back
Top