Uysal
Elita
- Poruka
- 16.872
Zašto tzv. Saudijska Arabija žestoko ograničava islamske pokrete ili, još bolje rečeno, zašto ih suzbija? Postoji nekoliko interesantnih činjenica o vladi tzv. Saudijske Arabije:
1. Saudijski režim, kao što je to slučaj i sa režimima u većini drugih arapskih zemalja, je režim koji miješa hakk (istinu) i batil (laž)!
Aspekt istine se može vidjeti samo kroz simbole tevhida (monoteizma) na zastavi ovog režima i kroz njegove verbalne tvrdnje da je to islamska država i da sprovodi islamski zakon (Šerijat). Ta činjenica i dalje nastavlja da obmanjuje mnoge ljude! Međutim, tzv. Saudijska Arabija se zapravo ne razlikuje od ostalih sekularnih država.
2. Svako ko proučava saudijski pravni sistem može lako primjetiti da je to režim koji u svim aspektima života ne vlada po onome što je Allah objavio, tj. to je režim koji uzima iz Allahove Objave samo ono što njemu odgovara, a zanemaruje dijelove Objave koji njemu ne odgovaraju.
3. Uvjerena da nije u stanju da se osloni samo na sebe ili na svoj narod, porodica Al-Saud je ispružila svoje ruke Britancima, koji su joj pomogli da ojača carstvo i vlast protiv pokreta Ihvan, sljedbenika šejha Muhammeda ibn Abdul Vehaba, rahimehullah, u toj mjeri da je osnivač tzv. Saudijske Arabije primao čak i platu od Britanaca, a to je potvrdio i jedan od njegovih vlastitih unuka. Danas više i nije tajna da je saudijski režim u potpunosti u okrilju Amerike.
4. Stalna komisija za fetve je izdala sljedeću fetvu: "Kafir je svako ko ne pravi razliku između židova, kršćana i drugih nevjernika na jednoj strani, i muslimana na drugoj strani, osim što pravi razliku po nacionalnosti, i smatra jednakim sve njihove odluke (zakone)." Ta fetva je uzrokovala da se mnogi ljudi namršte, ali je još uvijek efikasna u arapskom svijetu. Zar nije i saudijski režim upravo takav?
5. Saudijskoj ženi je zabranjeno da se uda za muškarca koji nije iz tzv. Saudijske Arabije, iako je ona zadovoljna njegovom vjerom i karakterom. Isto tako, saudijskom muškarcu je zabranjeno da se oženi sa ženom koja nije iz tzv. Saudijske Arabije sve dok ne dostigne određeno poodmaklo doba, ne ispuni određene uslove i ne dobije određenu kraljevsku dozvolu. Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je rekao: "Ako se ne (oženite/udate), nastaće velika fitna (smutnja) i fesad (nered) na Zemlji."
6. Na hiljade ljudi je ubijeno u muslimanskim zemljama u arapskom svijetu. I šta je saudijski režim uradio u pogledu toga? Ništa!!! U stvari, zabranio je čak i imamima da javno dove za pobjedu mudžahida i propast Amerike. U njihovim govorima i dovama se čak i u vrijeme hadždža ne spominju mudžahidi i džihad. Da bi to prikrio, saudijski režim je naredio svojim šejhovima da dove samo uopšteno za cijeli islamski ummet i podstaknuo je svoje građane da prikupljaju novčana sredstva koja se šalju u čitav svijet, i to uglavnom za izgradnju mesdžida. Dakle, nemojte se iznenaditi ako se, na primjer, i u najudaljenijem dijelu Indonezije nalazi veličanstven mesdžid sa natpisom: "Izgrađen donacijama vlade Saudijske Arabije".
7. Saudijski režim je uspostavio diplomatske i nediplomatske odnose sa zemljama koje su, na očigled cijelog svijeta, masovno ubijale muslimane. Zemlje koje održavaju harmonične odnose sa tzv. Saudijskom Arabijom su: Indija, Rusija, Filipini, Kina, Izrael i, naravno, Amerika. Poznato nam je da je Amerika napala Afganistan i Irak i da stoji iza svakog masakra koji je počinjen od strane cionističkih Jevreja u Palestini. Međutim, bez obzira na sve ovo, saudijski režim i dalje održava izvanredne diplomatske, ekonomske, vojne i bratske odnose sa Amerikom!!! Saudijska vlada prodaje naftu Americi i mnogim drugim zemljama koje potpomažu cionističku okupaciju Palestine. Zahvaljujući svojoj raskoši i aroganciji, saudijska vlast ima vodeću ulogu u potpunom potčinjavanju cijelog arapskog regiona interesima cionističke države Jevreja!
8. Amerika također ima i vojne baze u tzv. Saudijskoj Arabiji. Mnogi imami i islamski učenjaci su uhapšeni i zatvoreni od strane saudijskih vlasti jer su se u mesdžidima te zemlje otvoreno molili za propast Amerike i izdavali fetve kojima ohalaljuju izraelsku krv sve dotle dok židovi prolijevaju krv naše braće u Palestini. Saudijski režim je ukinuo džihad na Allahovom putu, tj. u potpunosti ga je izbrisao iz rječnika i razmišljanja! To je režim koji je proganjao, hapsio i zatvarao svoj vlastiti narod i ulemu jer nisu htjeli da budu na njegovoj strani! To je režim koji je formirao vojsku samo s jednim ciljem, a to je da zaštiti kraljevski prijesto i kraljevsku porodicu!
9. Saudijski režim finansira i otvoreno stoji iza velikog broja domaćih i međunarodnih TV stanica, novina i magazina koji propagiraju nemoral, kufr, ateizam i sekularizam. Njihova imena su nam svima dobro poznata.
10. To je režim koji proganja, hapsi, zatvara i podvrgava najgorim vrstama mučenja sve one koji su se usudili da uvrijede kralja ili da dovedu u pitanje njegov visoki status. Nisu rijetka ni ubijanja takvih osoba! Međutim, kad se Allah, dželle šanuhu, otvoreno vrijeđa, kao što je to slučaj u priči "Al-Karadib" koju je napisao saudijski zindik (otpadnik od vjere) Turki el-Hamd, a u kojoj je isti napisao sljedeće: "Dakle, Allah i šejtan su dva lica jednog pronalaska", nikome se tada nije ni prigovorilo niti se iko držao odgovornim za to. Turki el-Hamd je nastavio da slobodno putuje zemljom, a njegove priče, pune kufra i jeresi, su se i dalje štampale i prodavale uz potpuni blagoslov saudijskih vlasti!!!
http://www.putvjernika.com/S-druge-...-cinjenica-o-vladi-tzv-saudijske-arabije.html
-------------
Jako zanimljivo. Sve ovo govori u prilog mojim postovima, gdje zestoko napadam i kritikujem vladu tzv.Saudijske Arabije, tvrdeci da je to uporiste kjafira.
1. Saudijski režim, kao što je to slučaj i sa režimima u većini drugih arapskih zemalja, je režim koji miješa hakk (istinu) i batil (laž)!
Aspekt istine se može vidjeti samo kroz simbole tevhida (monoteizma) na zastavi ovog režima i kroz njegove verbalne tvrdnje da je to islamska država i da sprovodi islamski zakon (Šerijat). Ta činjenica i dalje nastavlja da obmanjuje mnoge ljude! Međutim, tzv. Saudijska Arabija se zapravo ne razlikuje od ostalih sekularnih država.
2. Svako ko proučava saudijski pravni sistem može lako primjetiti da je to režim koji u svim aspektima života ne vlada po onome što je Allah objavio, tj. to je režim koji uzima iz Allahove Objave samo ono što njemu odgovara, a zanemaruje dijelove Objave koji njemu ne odgovaraju.
3. Uvjerena da nije u stanju da se osloni samo na sebe ili na svoj narod, porodica Al-Saud je ispružila svoje ruke Britancima, koji su joj pomogli da ojača carstvo i vlast protiv pokreta Ihvan, sljedbenika šejha Muhammeda ibn Abdul Vehaba, rahimehullah, u toj mjeri da je osnivač tzv. Saudijske Arabije primao čak i platu od Britanaca, a to je potvrdio i jedan od njegovih vlastitih unuka. Danas više i nije tajna da je saudijski režim u potpunosti u okrilju Amerike.
4. Stalna komisija za fetve je izdala sljedeću fetvu: "Kafir je svako ko ne pravi razliku između židova, kršćana i drugih nevjernika na jednoj strani, i muslimana na drugoj strani, osim što pravi razliku po nacionalnosti, i smatra jednakim sve njihove odluke (zakone)." Ta fetva je uzrokovala da se mnogi ljudi namršte, ali je još uvijek efikasna u arapskom svijetu. Zar nije i saudijski režim upravo takav?
5. Saudijskoj ženi je zabranjeno da se uda za muškarca koji nije iz tzv. Saudijske Arabije, iako je ona zadovoljna njegovom vjerom i karakterom. Isto tako, saudijskom muškarcu je zabranjeno da se oženi sa ženom koja nije iz tzv. Saudijske Arabije sve dok ne dostigne određeno poodmaklo doba, ne ispuni određene uslove i ne dobije određenu kraljevsku dozvolu. Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je rekao: "Ako se ne (oženite/udate), nastaće velika fitna (smutnja) i fesad (nered) na Zemlji."
6. Na hiljade ljudi je ubijeno u muslimanskim zemljama u arapskom svijetu. I šta je saudijski režim uradio u pogledu toga? Ništa!!! U stvari, zabranio je čak i imamima da javno dove za pobjedu mudžahida i propast Amerike. U njihovim govorima i dovama se čak i u vrijeme hadždža ne spominju mudžahidi i džihad. Da bi to prikrio, saudijski režim je naredio svojim šejhovima da dove samo uopšteno za cijeli islamski ummet i podstaknuo je svoje građane da prikupljaju novčana sredstva koja se šalju u čitav svijet, i to uglavnom za izgradnju mesdžida. Dakle, nemojte se iznenaditi ako se, na primjer, i u najudaljenijem dijelu Indonezije nalazi veličanstven mesdžid sa natpisom: "Izgrađen donacijama vlade Saudijske Arabije".
7. Saudijski režim je uspostavio diplomatske i nediplomatske odnose sa zemljama koje su, na očigled cijelog svijeta, masovno ubijale muslimane. Zemlje koje održavaju harmonične odnose sa tzv. Saudijskom Arabijom su: Indija, Rusija, Filipini, Kina, Izrael i, naravno, Amerika. Poznato nam je da je Amerika napala Afganistan i Irak i da stoji iza svakog masakra koji je počinjen od strane cionističkih Jevreja u Palestini. Međutim, bez obzira na sve ovo, saudijski režim i dalje održava izvanredne diplomatske, ekonomske, vojne i bratske odnose sa Amerikom!!! Saudijska vlada prodaje naftu Americi i mnogim drugim zemljama koje potpomažu cionističku okupaciju Palestine. Zahvaljujući svojoj raskoši i aroganciji, saudijska vlast ima vodeću ulogu u potpunom potčinjavanju cijelog arapskog regiona interesima cionističke države Jevreja!
8. Amerika također ima i vojne baze u tzv. Saudijskoj Arabiji. Mnogi imami i islamski učenjaci su uhapšeni i zatvoreni od strane saudijskih vlasti jer su se u mesdžidima te zemlje otvoreno molili za propast Amerike i izdavali fetve kojima ohalaljuju izraelsku krv sve dotle dok židovi prolijevaju krv naše braće u Palestini. Saudijski režim je ukinuo džihad na Allahovom putu, tj. u potpunosti ga je izbrisao iz rječnika i razmišljanja! To je režim koji je proganjao, hapsio i zatvarao svoj vlastiti narod i ulemu jer nisu htjeli da budu na njegovoj strani! To je režim koji je formirao vojsku samo s jednim ciljem, a to je da zaštiti kraljevski prijesto i kraljevsku porodicu!
9. Saudijski režim finansira i otvoreno stoji iza velikog broja domaćih i međunarodnih TV stanica, novina i magazina koji propagiraju nemoral, kufr, ateizam i sekularizam. Njihova imena su nam svima dobro poznata.
10. To je režim koji proganja, hapsi, zatvara i podvrgava najgorim vrstama mučenja sve one koji su se usudili da uvrijede kralja ili da dovedu u pitanje njegov visoki status. Nisu rijetka ni ubijanja takvih osoba! Međutim, kad se Allah, dželle šanuhu, otvoreno vrijeđa, kao što je to slučaj u priči "Al-Karadib" koju je napisao saudijski zindik (otpadnik od vjere) Turki el-Hamd, a u kojoj je isti napisao sljedeće: "Dakle, Allah i šejtan su dva lica jednog pronalaska", nikome se tada nije ni prigovorilo niti se iko držao odgovornim za to. Turki el-Hamd je nastavio da slobodno putuje zemljom, a njegove priče, pune kufra i jeresi, su se i dalje štampale i prodavale uz potpuni blagoslov saudijskih vlasti!!!
http://www.putvjernika.com/S-druge-...-cinjenica-o-vladi-tzv-saudijske-arabije.html
-------------
Jako zanimljivo. Sve ovo govori u prilog mojim postovima, gdje zestoko napadam i kritikujem vladu tzv.Saudijske Arabije, tvrdeci da je to uporiste kjafira.