depresija?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Milena_9:
Ofelija, draga
ja nisam lekar a i ne razumem ni sve te lekove koje si pobrojala. Znači, pričam iz " zdrave pameti". Posavetovaću ti nešto : svakodnevno se bavi fizičkim aktivnostima- trčanje, plivanje, tenis, štagod, fizička aktivnost je najbolji lek protiv svih stresogenih situacija. Usput će ti se poboljšati celokupni metabolizam, spavaćeš ko bela lala jer ćeš se umoriti.
Uvedi totalnu disciplinu, vojničku , u svoj život. Ustajanje ujutru i stalno ispunjeno vreme. Neka te vidi sunce i plavo nebo, noć ostavi za dane kad se budeš potpuno oporavila.
Tvoja je sreća što si nadarena , lepo pišeš, ide ti to, zašto se ne bi bavila tim vidom stvaralaštva ? Povratićeš samopouzdanje, radovaćeš se, skrenućeš misli od svojih strahova i preispitivanja sebe. Usput, ako nemaš sa kim da se smeješ, odgledaj na DVD svakog dana po jednu komediju. I ne opterećuj se prošlošću, kakogod, ona je bila i ničim je ne možeš promeniti. Uostalom, svako ima svoje žute minute u životu, ali ne treba da ima večno kajanje zbog toga.
Hajde, mala, napred!

jako lepe reci i mudri saveti, milena, svaka cast :).
ofeliji jos jednom sve najbolje.
 
HELLGIRL:
Bensedin ima 1,5 ,3,6 miligrama,a demetrin 20,...tako da ...razlika je bitna.Demetrin je iskljucivo antidepresor i moze da sluzi da podigne raspolozenje,umanji mamurluk,razbudi.Dok bensedin uspavljuje.....Bla,bla...

Zaboravljanje je uzrok alkohola i exera,spida.Vrlo je moguce da su tvoje fobije i depresija uzrok konzumiranja spomenute droge.Ima mnogo takvih slucajeva za koje znam.Cak i ja sam imala slicno iskustvo.Ustvari,mnogo gore,sa vrlo,vrlo tragicnim posledicama.:-(
Ali moguce je da je,kao sto si rekla nasledno,genetsko,...raspitaj se malo bolje o svojoj porodici.
I ja bih volela da mi neko preporuci nekog dobrog lekara te struke...

bila bih slobodna da predlozim da se ovaj post obrise. muka mi pripada od opisivanja kako je demetrin "antidepresiv" (?!!) i kako "podize raspolozenje", i - bla, bla....

bez uvrede, hellgirl.
 
ja sam povremeno uzasno osetljiva, mada mozda se to gubi..ali cinilomi se da uzasno mogu da osetim druge ljude, njihovu energiju...neke negativne misli...ne mislim da nije projekcija, ali desavalo mi se. sada reicmo ne, nije odavno

zasto

ne uzimam lekove nisam se drogirala, u zadnjih pola godine jako retko pijem

ja sam uzasno nenadarena a vi nemate razumevanja za to

haha mozda trba da se drogiram...mozda cu se drogirati posle ove poruke

plasim se toga
 
HELLGIRL:
.....Bla,bla...

Zaboravljanje je uzrok alkohola i exera,spida.Vrlo je moguce da su tvoje fobije i depresija uzrok konzumiranja spomenute droge.Ima mnogo takvih slucajeva za koje znam.Cak i ja sam imala slicno iskustvo.Ustvari,mnogo gore,sa vrlo,vrlo tragicnim posledicama.:-(
Ali moguce je da je,kao sto si rekla nasledno,genetsko,...raspitaj se malo bolje o svojoj porodici.
I ja bih volela da mi neko preporuci nekog dobrog lekara te struke...

Molim te, ali MOLIM te, ostavi se objasnjavanja o lekovima - stvarno se moras razumeti u to, a ti zaista o tome (iz posta ocigledno) nemas pojma i samo unosis jos vecu zabunu i haos u osobu koja inace nije sigurna sta i kako i zasto uzima. Bensedin se ne proizvodi u dozi od 1,5, 3, i 6 mg, a Demetrin nije antidepresiv, i da ne ulazim u ostalo.
Ako ti treba psihijatar u drzavnoj sluzbi (po postu bi rekla dfa nemas vise od dvadesetak godina) obrati se bloku za adolescente na Klinici Dragisa Misovic, ako hoces nekoga privatno - sve zavisi koje probleme imas i sta ti treba.
I molim te - drzi se dalje od objasnjavanja lekova!
 
ofelija:
ja idem u palmoticevu....hvala puno svima a posebno mileni

Pa sta :razz: I ja sam njihov redovan posetilac vec 4 god. :lol:
Ali se trudim da budem redovna u svojim posetama.
Ako budes direktno pitala sovog lekra o lekovima koje pijes lepo ce ti objasniti a ne da nagadjes sta je za sta :razz: Ne umem da stavim sliku.Nemoj se iznenaditi ako te pozdravi neka starija gospodja :roll: Inace sam medju depresivcima :lol:
Drz se svoga lekara i bice sve OK ;-) :lol:
 
DEPRESIJA, danas sam postao clan ovoga, postoje stvari koje mozda mozemo da resimo sami, i sa sam bio u situaciji tzv.SOCIJALNE FOBIJE,resavao sam svakakvim putem,ako neko razume sta je jedno a sa drugo imao bih bas korisne savete.I dan danas desava mi se pojava fobogene situacije pa ako neko ovo procita neka mi pise nesto jer,PSIHIJATRI.svaka cast njima ali mozemo biti makar 15min. kao oni pa ............... pisite imam zanimljivu pricu za ispricat danijel 27
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top