depresija?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ofelija

Primećen član
Poruka
636
Zamolila bih za pomoc.Pre oko cetiri godine imala sam napad ili kako to da nazovem.Naime potpuno izgubim culo dodira i orijentaciju u prostoru.Od tada to mi se nekoliko puta vracalo i kada sam zadnji put na sred ulice dobila "napad"odveli su me kod psihijatra.Dobila sam da pijem flurmidal,rispolept(valjda se tako zove)i demetrin..mnogo lekova za mene mladu.Doktor tvrdi da su to fobije i svi ostali misle tako ali meni je filzicki jako lose i volela bih da snimim mozak.Da li je moguce da imam neka ostecenja?(do pre dve godine uzimala sam lakse droge na mesec dana ali sam prestala potpuno)svi misle da sam depresivna a ja mislim da to nema veze sa time.Pomozite mi molim vas! :cry:
 
Iz tvoje poruke je malo toga jasno, kombinacija lekova je potpuno nejasna ine koristi se za fobije, ne znamo ni kolko imas godina a kamoli neke osnovne podatke (lepljiva 'kako postaviti pitanje' takodje i 'psihijatrija'). iz navedenog se zaista ne moze zakljuciti ni priblizno sta se dogadja niti o cemu se radi, ne znam sta sve podrazumevas pod 'lakim drogama', opd marihuane, ekstazija, LSDa i drugih droga moguca su ostecenja koja se na snimanju mozga ne vide, a ticu se koncentracije, pamcenja, iritabilnosti, itd ali posle dve godine da se manifestuju pomenutim 'napadima' - tesko.
Malo toga je ovde jasno, a posebno zasto pijes Flormidal i Rispolept i Rivotril u kombinaciji. Sva pitanja koja imas i sve nedoumice koje imas ipak moras da razresis sa svojim psihijatrom licno - on zna o tebi mnogo vise. Ovde neces naci odgovor na svoje pitanje.
 
Jao ofelija,nisam ni pretpostavio da imas takve zdravstvene probleme!Starno bih voleo da mogu da ti pomognem,al nemam veze s zdravstvom.U svakom lucaju trebala bi da odes na snimanje,nasi lekari su i onako vecinom budale-ne treba se zezai sa zdravljem!Nadam se da ce sve biti uredu. :-(
 
imam 18 godina,drogirala sam se jednom u mesec dana.uzimala sam spid i ekstazi.to je trajalo oko dve godine i pre dve godine sam prestala.Sada ni alkohol ne pijem.Evo sada cu tacno da vam kazem sta pijem....pijem rivotril,demetrin(ili bensedin) i flurmidal...valjda se tako zove...to je antidepresiv.Mozda trebam da pomenem da mi je baba umrla od kancera mozga pa sam samo jos vise istraumirana.nemam puno poverenje u svog psihijatra..jos me ne poznaje dovoljno dobro a za to sam ja kriva jer ne idem redovno na terapije.lekove pijem.
 
Prvo, demetrin i bensedin nisu ista stvar (da li pijes demetrin ili bensedin) a posebno ne vidim razlog da pijes rivotril i bilo demetrin ili bensedin, jer su to lekovi iz iste grupe, dakle kao da pijes recimo amoksicilin i ampicilin (dva penicilinska antibiotika). Drugo, Flormidal je sedativ (treci lek iz iste grupe kao prethodno pomenuti) za spavanje i lecenje insomnije, takodje za uvodjenje u anesteziju, i nije antidepresiv. Imas 18 godina, mogla bi bar da znas koje lekove, kada i koliko uzimas, zaboga. Kao sto i sama kazes - na terapije ne ides, hoces pomoc a boga molis da je ne nadjes, odnosno da se problem sam i misteriozno resi! Nemas ti nikakav karcinom mozga, ali vise srece no pameti svakako imas! Idi na kontrolu, pobogu, ne mogu se piti psihijatrijski lekovi tako ofrlje i bez redovnog kontrolisanja! Jesi mlada ali si punoletna i trebalo bi da budes malo odgovornija prema svom zdravlju i svom lecenju! Neverovatno!
 
Lepo je sto si medju svoje redovne posete na forumu uvrstio i ovaj podforum ali bih te zamolila da pre nego sto opet uzmes ucesce na nekoj temi se informises bar malo o stvarima o kojima bi da vodis diskusiju, ulazis u nesto sto apsolutno ne poznajes a sebi dajes za pravo da komentarises.
 
Momche, sem sto ne znas nista o medicini i lekarima, ni engleski ti ne ide najbolje. Pa ako bas 'oces da se......, nauci bar kako to da radis (sto kaze onaj vic: "Sto se qurchish kad ne znas da letish!").
PREY je plen; a 'Hvaljen Gospod!' ili 'Slava Gospodu!' (sto bi odgovaralo smisaono onome sto si zeleo a nisi umeo da kazes) ne pise se tako. Rec koja ti je trebala je PRAY.

Nasa zemlja nije najbolja, ni nase zdravstvo, pa ni nasi lekari. Ni nasi elektroinzenjeri, arhitekte, pekari, glumci, cak vise ni sportisti nazalost. No bar su nam lekari obrazovani. Za razliku od drugih, koji bi da izgledaju pametno 'na brzinu'. Nema precice za obrazovanost i znanje - to se stice mukotrpnim radom i trudom.

Ali u zemlji neprosvecenih - tesko je biti prosvetitelj. Sta cu kad je bas meni dopalo da to budem pa da moram da ti oci otvaram i prosvetljujem te (da ne kazem - prosvecujem te). Nekome mora i ta tuzna rabota da zapadne, pa sta da se radi. U slavu Gospodu, radimo ono sto nam je dato.
 
Jeste,stvarno sam mnogo,mnogo glup.Ni Engleski ne znam...pogotovo kad pisem u afektu.Ja sam postovao ofeliji jer je OK devojka koja pise na podforumu knjizevnost,a svi vi ste se uvatili za tu moju jednu rec umesto da date njoj neku konkretnu pomoc u vidu saveta.Sve svoje postove na ovoj temi sem prvog cu da pobrisem jer ne sluze nicemu,nisam doso da se svadjam,ne zalazim ovde nikada a nemam ni nameru u buduce ovo je bio izuzetak iz razloga koji sam naveo...ja se ne trtim gde mi nije mesto."Struka"je bar pokazala da je slozna kad se dirne u njen lik i delo.Svaka cast.
 
da da ubacili su i "Gospoda", da zachini...

zanima me neshto o kombinaciji lekova:

e obrisala sam.....ne znam sta je pametnije da radim

dobroajde

rissar i lamictal
2 mg tab 1x1 i 25mg tab 1x1 posle 2 ned 2x1
 
a kako da znam kada imam problema sa pamcenjem a jos pre 6 meseci sve su mi lekove iscepkali istavili u dozer.meni je doktor rekao da je svejedno piti bensedin ili demetrin u mom slucaju i prepisao mi je te lekove...to je svima bilo cudno...Znala sam da cete da me napadate ali ja stvarno ne znam ni u kom se svetu nalazim a kamoli koje lekove trebam da pijem.mislim da bih trebalo da promenim doktora.Posto imam nesanicu,vrovatno mi je dao taj f..ili kako se vec zove zbog toga...za rivotril mi je rekao da pijem jedan pred spavanje da se ne bi budila u strahu.njegove reci pamtim.nemojte mi vise nista pisati ionako me napadate a slaba sam :(
 
draga ofelija,
niko te ne napada i zao mi je ako tako mislis. procitaj jos jednom ostale postove, i videces da se napada kombinacija lekova koje pijes, lekar koji je to prepisao, frozen i jos sto-sta slicno, a tebi niko zlonamernu rec nije rekao.
ja sam laik, kao i frozen, i ne mogu da komentarisem tvoje stanje, niti terapiju; no - ako smatras da ti terapija ne cini dobro, svakako da treba da pokusas da nadjes drugog lekara, ali - ovaj put, treba da ides redovno kod njega, jer u bilo kom oboljenju lecenje "na daljinu", kao i online, sa najlepsim zeljama, ne vodi nikuda.

sve najbolje.

frozen,
mislis da je zrelo, razumno i znak inteligentnog ponasanja da ja npr. studente knjizevnosti (pa jos na podforumu knjizevnost) nazovem budalama...? to se nije desilo za mojih 10-tak godina online, pa i tebi slicno preporucujem. dobro jutro :).
 
Redovno idem kod mog psihica!
pijem gomilu lekova. Sto za srce ,sto za glavu a i za kosti :wink:
Stavila sam kesu ispred sebe da ne pogresim u nazivima;
Kardiolog:
1.Presolol 1+1/2+1/2
2.Amlodipin 1+0+o
3.Hemokvin 0+1+0
4.Telmisartan 0+0+1
5.Andol
6.Lometazid na drugi dan 1
Psihijatar:
1.Karbapin1/2+1/2+1
2.Bromazepam1,5+1,5+3
3.Flunirin1+0+0
4.Maprotilin0+0+1,1/2
Reumatolog:
Alfa d3 !+0+0
Flugalin50 1+0+0
Calcijum
Neurolog:
Redergin0+1+0
B vitamin
Hoce li ikad prestati taj spektar lekova :roll:
Imam 42 god. uslasam u meno pauzu sa 31 endo krinolog mi nije mogao pomoci jer su mi jajnici delimicno odstranjeni u 26 god.
Depresivna sam i sve mi smeta.I pored svih lekova ne spavam kako treba ustajem nocu po 3-4 puta jedem pusim.. A pri tom sam i dijabeticar.Osecam kako nemam vise snage da se borim sa svim tim glupostima.Posao me dovodi do ludila.Napustila bih ga ali mi je frka zbog moje samostalnosti i nezavisnosti jer moja porodica je sasvim normalna i svako gleda sebe ja sam im vise dosadila sa mojim bolnicama i bolovima.a kad odes na komisiju STRES daju sebi za pravo da se igraju bogova i da odlucuju o tome da si zdrav i da mozes da radis :evil: Na invalidskoj sam bila 2 puta.Drugi put me lekar pitao "da li imate jos neki rezultat?" da i pocnem da ih vadim "Da li ste spakovali u kovertu" :oops:
Ne mogu vise :cry: Dokle :mad:
 
ofelija:
a kako da znam kada imam problema sa pamcenjem a jos pre 6 meseci sve su mi lekove iscepkali istavili u dozer.meni je doktor rekao da je svejedno piti bensedin ili demetrin u mom slucaju i prepisao mi je te lekove...to je svima bilo cudno...Znala sam da cete da me napadate ali ja stvarno ne znam ni u kom se svetu nalazim a kamoli koje lekove trebam da pijem.mislim da bih trebalo da promenim doktora.Posto imam nesanicu,vrovatno mi je dao taj f..ili kako se vec zove zbog toga...za rivotril mi je rekao da pijem jedan pred spavanje da se ne bi budila u strahu.njegove reci pamtim.nemojte mi vise nista pisati ionako me napadate a slaba sam :(

A da ti malo legnes u neku bolnicu da odmoris? Ozbiljno, ne delujes ti meni sposobno za ambulantno lecenje - lekovi u dozeru, nemas pojma sta pijes ni kako, na kontrole ne ides.....Cudna prica.
 
vidis nisam ja potpuno skrenula...znas kao idem u skolu itd...mada bih pristala da odem na lecenje kada ne bih imala obaveza.to nije nikakva sramota.a taj sarkastican ton kojim zacinjavas svoje postove ne cini te nimalo pametnijom...
 
Jojj devojko,dve godine aktivnog koriscenja spid-a i eksera i to u pubertetu.A sad ne znas ni sta hoces,kako psihijatar moze da te upozna i da stvori sliku o tebi kad ne ides redovno na terapiju,mislim da ti fali "malo" vise ozbiljnosti.Jedino ti sama sebi mozes da pomognes,niko drugi.
 
Ofelija, ne brini, bitno je da se javis lekaru (neuro)psihijatru, da redovno uzimas adekvatnu terapiju i odlazis na redovne kontrole.Ovako, na daljinu ti niko ne moze konkretno pomoci ( cak ni psihijatar ), jedino sto mozemo je da ti uputimo reci podrske.
Sve najbolje..:)
 
ofelija:
vidis nisam ja potpuno skrenula...znas kao idem u skolu itd...mada bih pristala da odem na lecenje kada ne bih imala obaveza.to nije nikakva sramota.a taj sarkastican ton kojim zacinjavas svoje postove ne cini te nimalo pametnijom...

Ja uopste nisam rekla da si ti skrenula niti sam bila imalo sarkasticna! Ja sam ti najozbiljnije rekla da se ti meni cinis iz svojih postova ili mnogo lose i iscrpljeno ili mnogo neozbiljno - ako si mnogo lose treba da legnes u bolnicu na bolnicko lecenje. Izvini, ali neko ko u 18 godina ima lekove izdrobljene 'u dozeru' pa ne zna sta uzima, ne ide na kontrole, i pise kao da je u totalnom raspadu sistema po meni ne moze biti za ambulantno lecenje. Te stoga nemam pojma zasto si shvatila moj post kao sarkastican. A sto se sramote tice, i obaveza: ti najbolje znas svoje prioritete - ja da mi je tako lose kao sto ti pises nikako ne bih stavila na mesto prioriteta skolu koja moze i da saceka, vec svoje mentalno zdravlje. A ti kako god hoces, punoletna si. Tarzila si savet - i dobila si ga. Tvoja neozbiljnost je neverovatna i neprikladna tvojim godinama makar i tako mladim godinama.
 
Ofelija, draga
ja nisam lekar a i ne razumem ni sve te lekove koje si pobrojala. Znači, pričam iz " zdrave pameti". Posavetovaću ti nešto : svakodnevno se bavi fizičkim aktivnostima- trčanje, plivanje, tenis, štagod, fizička aktivnost je najbolji lek protiv svih stresogenih situacija. Usput će ti se poboljšati celokupni metabolizam, spavaćeš ko bela lala jer ćeš se umoriti.
Uvedi totalnu disciplinu, vojničku , u svoj život. Ustajanje ujutru i stalno ispunjeno vreme. Neka te vidi sunce i plavo nebo, noć ostavi za dane kad se budeš potpuno oporavila.
Tvoja je sreća što si nadarena , lepo pišeš, ide ti to, zašto se ne bi bavila tim vidom stvaralaštva ? Povratićeš samopouzdanje, radovaćeš se, skrenućeš misli od svojih strahova i preispitivanja sebe. Usput, ako nemaš sa kim da se smeješ, odgledaj na DVD svakog dana po jednu komediju. I ne opterećuj se prošlošću, kakogod, ona je bila i ničim je ne možeš promeniti. Uostalom, svako ima svoje žute minute u životu, ali ne treba da ima večno kajanje zbog toga.
Hajde, mala, napred!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top