Deportovan iguman manastira Devine vode sa Kosova u Severnu Makedoniju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Све те силне фракције су у некаквом зилотском грађанском рату. Знам да су се некад међусобно препуцавали Акакијеви и уредници сајта Борба за веру.
Само са СПЦ ''спавачима'' код артемјеваца, на челу са Владом Димитријевићем НовоРусијом

Чуо сам да баш гуле своје сљедбенике.

Вероватно од Дечанских ''хенџ фонд'' корисника ромске националности, који замени легалног и шкртог Владику

Изгибоше косовски ''јунаци'' за Путина,
Привиђа ти се Путин.

уместо да гледају србски итерес стабилности и спуштања политикантске лопте...
Не окривљуј Србе за све. Срби могу бити најоданији грађани "Republike e Kosoves" и исто би им било. Та творевина је великоалбанска србофобна квазидржава која би без обзира на то ко био на власти у Србији угњетавала Србе.

Нико им још није објасно да им Курти није пајташ ко Харадинај са којим су ''правили дилове''
Баш тај Курти не да великосрпским агресорима да угрожавају "pavaresin e integritet teritorijale Republike e Kosoves".

Само се ви ишчуђавајте и приупитавајте зашто више не може ''супституентима и дођошима'' код ''окупаната'', иако је могло ''пре''...

дошо ђаво по своје... тако вам и треба након чишћења владике Артемија одатле, зло вам се Шиптарима посејано - враћа у главу
Пошто Артемије сарађује са Есфигменом од половине деведесетих година прошлог века, и пошто комисију патријарха Павла није хтео да послуша... Био би смењен пре или касније. Сменио би га Павле да није био дуго у болници.
Питам се што је уопште Артемије и прихватио да оде у Шишатовац и ко га наговори да глуми војску и осваја манастире.
Закључава се у собу као последња кукавица да су морали да разваљују браву.
Лепе је он паре прикупио, повукао је монахе који су ишли па лобирали међу народом да их подрже.
Ето што ти је живот.
Шта постаде од онако доброг човека.

Потпуно ми је свеједно и да јеси и да ниси. Ја покушавам да ти објасним како то изгледа кад се посматра споља - да га браниш као да ти је род рођени. Можда ти не желиш да изгледа тако, али тако јесте.

Моја опаска је да је могло све да се стави у пар реченица. А онда би ти одговорила да не знаш и да ниси у току и да не пратиш. Јел би то било боље и читљивије за читаоце теме ?

Из тебе извире то да ако се неко дрзне да каже нешто против Артемија да га ти одмах не волиш, да не кажем неку већу реч. Зашто је то тако а ти ето ниси поборник Артемија то не бих знао. И која је разлика између поштоваоца и поборника, и то ми сад више није јасно.

Причаш само уопштене ствари, а о владики који покушава да буде војник и освоји други манастир, видим слабо те то интересује. Више си времена провела пишући о мени него о Артемију.
Зашто те то све погађа, не знам, али отишла си у слепу улицу. Укапирао сам да Артемије има поштоваоце.
Ако напишеш једно исто више пута, не вреди. Схватио сам још први пут да има поштоваоце. Проблем је што је он основао од ко зна чијих пара паралелне структуре по Србији, своје манастире и има своје монахе. Који се финансирају ко зна од кога и ко зна од чега. То је тек посебна прича за себе, ко је купио те парцеле и од чега живе ти људи кад те манастире верници СПЦ не посећују.

Разлика између Златоустог и Артемија је што је Артемије повукао део монаха за собом, и што су ти исти монаси лобирали код обичних људи на Косову и Метохији да их подрже. То је остало забележено јер су људи писали петицију да им се Артемијеви монаси скину са врата и да их они неће подржати.
Шта рећи, туга и јад.
Онај несрећник што сам себе прозива монахом Антоније је хвалио Артемија али колико видим већ пар година Антоније не подржава епископе и парасинагогу која је остала после Артемија).
Ja stvarno vise ne znam sto si se ti nakacio na moje postove sa tim Artemijem?

A ako hoces da pises "zarad publike" tj. "citaoca" onda pisi drugom ili pisi blogove, ja nicim nisam stavila Artemija u nadredjenu poiziciju npr, u odnosu na Atanasija i to na ovoj temi, isto sam reagovala:

https://forum.krstarica.com/threads...evernu-makedoniju.985686/page-2#post-47924763

https://forum.krstarica.com/threads...evernu-makedoniju.985686/page-2#post-47924805

https://forum.krstarica.com/threads...evernu-makedoniju.985686/page-2#post-47924890

...a ako bas hoces da znas od izbacenih simpatije imam za Antonija, otvori temu o Valjevskoj Gracanici pa ces videti. Nije da ga u stvavovima ne znam koliko podrzavam, i on je cesto pun mrznje i teorija zavere, ali mi ga je zao i negde duboko u sebi mislim da ima i mnogo istine u onome sto prica.

Zatim, sto je za tebe problem, za mene nije problem i ne postoji, ne bavim se time ko finansira Artemija, nije mi vazan, shvatas?

Mnogo si zalutao i vidis i ono cega nema, a kazem jos jednom, po "slepoci" si se izjednacio za zilotom ovim forumskim, toliko si me pogresno shvatio i teras svoje.

_________

A razlika izmedju postovaoca i pobornika je valjda u tome da se prvi nece boriti za nesto ali ce postovati nekog, a drugi hoce.

P.S. Dosadi covece, ne davi me vise sa Artemijem, ma koliko imala simpatije i za njega.

Poslednja izmena:
Ja stvarno vise ne znam sto si se ti nakacio na moje postove sa tim Artemijem?
Океј, укапирао сам, требао сам да кажем једно две реченице да ником не буде ништа јасно и то је то. Било би практичније и једноставније, и изискивало би мање времена за читање.
Covek se izjasnjava kao Srbin bolje zna sta je nego ti. Imas gomilu Srba koji se prezivaju na ski .
Можда нема држављанство ?

Океј, укапирао сам, требао сам да кажем једно две реченице да ником не буде ништа јасно и то је то. Било би практичније и једноставније, и изискивало би мање времена за читање.

Можда нема држављанство ?
I dve je previse. Ja sam pitana za Atanasija i Artemija a da ih sama nisam spomenula, niti je o njima tema.

Sto se ovog coveka tice, da li ima ili nema drzavljanstvo ne znam, ali sigurno da nije dobro da se teraju monasi SPC sa teritorije Kosova i Metohije.

Sto se ovog coveka tice, da li ima ili nema drzavljanstvo ne znam, ali sigurno da nije dobro da se teraju monasi SPC sa teritorije Kosova i Metohije.
To је класично иживљавање Албанаца над Србима које траје последњих 100 година. На овај или онај начин.

Pa jeste, ali sto onda pitas Tihija malopre "Mozda nema drzavljanstvo"? Kao da branis tu odluku?
Не браним, то си ти тако доживела. Написао сам да није од јуче на Косову и Метохији. Ако је већ толико дуго тамо у манастиру, откуд су се тек сад сетили да нема држављанство ? Ако га уопште и нема. Можда је човек и држављанин, то остаје да се види. У сваком случају бесмислен потез приштинских власти.

Не браним, то си ти тако доживела. Написао сам да није од јуче на Косову и Метохији. Ако је већ толико дуго тамо у манастиру, откуд су се тек сад сетили да нема држављанство ? Ако га уопште и нема. Можда је човек и држављанин, то остаје да се види. У сваком случају бесмислен потез приштинских власти.
Pa dobro naravno. procitala sam to tvoje i na prethodnoj strani da si rekao, ali zasto posle toga ipak i opet pitas "mozda nema drzavljanstvo"?

Владика Артемије је разрјешен по одлуци Светог Архијерејског Синода СПЦ.
I kada sad čitaš pristupno poglavlje - 35 EU , ko je bio u pravu ?
......................................................................................................
Poznate su mi osobe koje nemaju odgovor ni za jednu bitnu stvar.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back