Demokratizacija u ljubavi i seksu, a moral, brak i ljubav

kosmopolit:
ako ti "znas" da ga zena vara ( video si svojim ocima ) onda mu reci
ako mu ne budes kazao onda mu ti i nisi neki prijatelj
ako mu ti budes kazao onda se on kao naljuti , e pa * ga , ti mu svejedno kazi, ako je pravi prijatelj umece da to ceni ..

uffff... večita dilema... dvorezni mač...

elem kosmo a postavlja se ovde samo od sebe pitanje???... dali je čovek prijatelj nekome kad mu jednom rečiju sruši svet...
za mene najbolje što možeš uraditi za druga je da popričaš sa tom devojkom/ženom... reci joj da se zna, da nemisli ona da je to vojna tajna, upozori je, napomenijoj koliko ona njemu znači i koju štetu če učiniti (pogotovo ako je več odlučila da je sa drugim) ako mu ne kaže sama več neko drugi... kad kod poštar donosi vesti one više bole...

Zak:
Blondi najsurovija istina je bolja i od najsladje lazi...
Sta bi njegov prijatelj imao da prica sa njegovom zenom ili devojkom i ubedjivao je koliko je ona pogresila...
Ona je to svesno uradila i tu nema kajanja a ako nije svesno uradila onda to govori o njenom intelektu.
svako ima pravo na svoje mišljenje... da je najbolja surova istina to stoji... a reci mi Zak ko je to "tebe" (mišljeno figurativno) ovlastio da prenosiš takve vesti, ko si "ti" u "njihovom" svetu, koji si ti subjekat... prijatelj? šta ti tačno znači biti prijatelj... i zar nije čoveku lakše ako se več radi o povredi da to sazna od onog ko ga povredio... bol se zadaje... ali kad se saznaje od drugim zadaju se još mnogi udarci... kao sramota, prekrivanje, nepoverenje, laži... šta misliš dali se više pati na ovaj način ili ne?!

Kao prvo nadam se da te nisam naljutio ili uvredio na neki nacin mojim komentarom upucenim tebi jer mi to nije bila namera...
A sto se tice toga ja da imam prijatelja koji bi tako nesto video najvise bi ga cenio kada bi mi takonesto ako bi video rekao a ne da mi precuti sa stavom ko ga ebe necu mu reci da se ne bi naljutio na mene...A opet sa druge strane koju ti devojcicu devojku ili zenu znas koja ce svojoj drugoj polovini reci znas dragi ja sam tebe prevarila ja stvarno nisam video ni jednu...
Pogotovo sto zenama sex ko sex nije toliko bitan kao sto su emocije pa i ako dodje do prevare nije strasno bitno da su emocije ostale gde su i bile...
Pre bi se moglo postaviti pitanje zamisli da se tip zaljubio u neku drugu devojku a ostao je u vezi sa recimo tvojom prijateljicom da li bi ti Blondi rekla svojo prijateljici ili bi samo cutala i nastavila da se druzis sa njom?

Zak:
Kao prvo nadam se da te nisam naljutio ili uvredio na neki nacin mojim komentarom upucenim tebi jer mi to nije bila namera...
A sto se tice toga ja da imam prijatelja koji bi tako nesto video najvise bi ga cenio kada bi mi takonesto ako bi video rekao a ne da mi precuti sa stavom ko ga ebe necu mu reci da se ne bi naljutio na mene...A opet sa druge strane koju ti devojcicu devojku ili zenu znas koja ce svojoj drugoj polovini reci znas dragi ja sam tebe prevarila ja stvarno nisam video ni jednu...
Pogotovo sto zenama sex ko sex nije toliko bitan kao sto su emocije pa i ako dodje do prevare nije strasno bitno da su emocije ostale gde su i bile...
Pre bi se moglo postaviti pitanje zamisli da se tip zaljubio u neku drugu devojku a ostao je u vezi sa recimo tvojom prijateljicom da li bi ti Blondi rekla svojo prijateljici ili bi samo cutala i nastavila da se druzis sa njom?
uffff... kao prvo što da se ljutim... ovo je ipak open discussion i svako ima pravo na svoje mišljenje a i razmena je dobrodošla 8)

a kao drugo - maaaa... zato sam i rekla da je to večita dilema... dvorezan mač... mislim ne radi se ovde o "neču da mu kažem da se ne naljuti namene" več o "neželim da povredim i zadam bol ako mogu pomoči" ja mislim da je to svrha biti prijatelj sačuvati druga od zla i pružiti mu dobro... neznam šta bi uradila... nisam bila u toj situaciji... ali znam da bi mene lično mnogo više povredilo da saznam istinu od drugih...

Zak:
Naravno nije lepo cuti od drugih ali da li su ljudi skloni takvim priznanjima,ja iskreno mislim da nisu.
nisu i jesu - ja lično kad pljunem ne ližem... a uz to ako ti partner nije sposoban da prizna šta radi onda dali te takva osoba uopšte zaslužuje...
svejedno istina mora izači na videlo... znaš ono zaklela se zemlja raju da se tajne sve odaju...

Eto sad vidite zasto je to sve komplikovano i zasto sam i pokrenuo ovu temu...i naravno kao sto vidim bio sam upravu sto nisam reagovao a tako mi je krivo hocu da puknem...a na kraju krajeva koji ce mu ***** takva zena koja ga vara a sve bas sve joj je pruzio, doduse jednom mi se onako dok smo bili polupiani zalila kako samo dodje da joj jedan zidarski bez predigre i neznosti i mozda je to razlog sto ga vara...ali nije to resenje treba se pricati sa partnerom.....sta ti odgovara a sta ne pa jednom sta njemu odgovara a drugi put sta njoj odgovara ako bas nemogu da se nadju...

Robinzon Kruso:
Eto sad vidite zasto je to sve komplikovano i zasto sam i pokrenuo ovu temu...i naravno kao sto vidim bio sam upravu sto nisam reagovao a tako mi je krivo hocu da puknem...a na kraju krajeva koji ce mu * takva zena koja ga vara a sve bas sve joj je pruzio, doduse jednom mi se onako dok smo bili polupiani zalila kako samo dodje da joj jedan zidarski bez predigre i neznosti i mozda je to razlog sto ga vara...ali nije to resenje treba se pricati sa partnerom.....sta ti odgovara a sta ne pa jednom sta njemu odgovara a drugi put sta njoj odgovara ako bas nemogu da se nadju...

Sta onda.Nalaze se u svim zivotnim stvarima osim u jednoj.Zar je toliki greh naci to sto ti strasno ne dostaje negde drugo???????????

Sve to stoji o cemu vi pisete...nema dobre veze ni braka ako cemo vec o tome bez ljubavi poverenja postovanja i sexa...ali ljubav se vremenom "smanji", postovanje se msanji do neke granice jer jedan od partnera postane "zasicen", samim tim dolazi do "sema sa strane" a onda se poverenje gasi...sve izadje na sunce jednom...to je 100%...neko prevaru ne ume da sacuva za sebe...grize ga savest,pa progovori sam ili jednostavno pokusava da zasiti svoju muskost hvalisanjem u drustvu o svojim reckama...a ona se to pretvori u jednu veliku zbrku...

Back