mario80
Stara legenda
- Poruka
- 96.121
Plata u Srbiji vredi kao 1.100 EUR?
Beograd -- Saradnik Ekonomskog instituta iz Beograda Miladin Kovačević kaže da je, prema prvim statističkim procenama, rast BDP- a Srbije u 2010. godini iznosio 1,9 odsto.
On je izneo ličnu procenu da će rast privrede u ovoj godini premašiti tri odsto, koliko su zajedno prognozirali Međunarodni monetarni fond (MMF) i Vlada Srbije.
Kovačević je rekao da će rast privrede u 2011. godini biti veći od očekivanog zbog toga što će izvoz najviše "povući" razvoj, a industrijska proizvodnja će zaustaviti svoj pad.
Govoreći o visini plata u Srbiji, on je napomenuo da smo sa prosečnom zaradom od oko 350 evra pri dnu u poređenju sa regionom, ali da kada se decembarska zarada preračuna u evre prema paritetu kupovne moći, onda se vidi da 37 evra u Srbiji vredi kao 100 evra u EU, „po čemu je prosečna zarada u Srbiji jednaka 1.100 evra, što je tek nešto manje nego u Sloveniji“.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=02&dd=08&nav_id=491551
Prema tome, šta se žalite stalno? Šta bi vi? Sutra kad sednete u raspalog juga ili trulog opela starog 20 godina, zamišljajte da vozite majbaha ili rolsa poručuju vladini Stručnjaci




A kad brčkate noge u lavoru sredinom avgusta, zamišljajte da ste u nekom luksuznom hotelu sa 5 zvezdica
Bože kakvi debili vode ovu zemlju ccc...
Beograd -- Saradnik Ekonomskog instituta iz Beograda Miladin Kovačević kaže da je, prema prvim statističkim procenama, rast BDP- a Srbije u 2010. godini iznosio 1,9 odsto.
On je izneo ličnu procenu da će rast privrede u ovoj godini premašiti tri odsto, koliko su zajedno prognozirali Međunarodni monetarni fond (MMF) i Vlada Srbije.
Kovačević je rekao da će rast privrede u 2011. godini biti veći od očekivanog zbog toga što će izvoz najviše "povući" razvoj, a industrijska proizvodnja će zaustaviti svoj pad.
Govoreći o visini plata u Srbiji, on je napomenuo da smo sa prosečnom zaradom od oko 350 evra pri dnu u poređenju sa regionom, ali da kada se decembarska zarada preračuna u evre prema paritetu kupovne moći, onda se vidi da 37 evra u Srbiji vredi kao 100 evra u EU, „po čemu je prosečna zarada u Srbiji jednaka 1.100 evra, što je tek nešto manje nego u Sloveniji“.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=02&dd=08&nav_id=491551
Prema tome, šta se žalite stalno? Šta bi vi? Sutra kad sednete u raspalog juga ili trulog opela starog 20 godina, zamišljajte da vozite majbaha ili rolsa poručuju vladini Stručnjaci





A kad brčkate noge u lavoru sredinom avgusta, zamišljajte da ste u nekom luksuznom hotelu sa 5 zvezdica
Bože kakvi debili vode ovu zemlju ccc...
Poslednja izmena:
.... и што је најгоре пали се не само на то него и на Николић, Вучић, Карић, Вулин, Илић причу ...... можда смо ми стварно дебили који боље ни не заслужују ....

