Demografski kolaps Hrvatske

Не знам како би изгледала та држава и да ли би се уопште тако звала, да у њој нема Хрвата.

Baš kao i austrougarska u kojoj je bila neka teritorija pod imenom hrvatska, odakle su oni krenuli da stvaraju hrvate

Kao da neko krene od Šmadije da pravi Šumadince pa državu

Inače ti Habzburzi koliko su svojim projektima za .... srali ovaj prostor to vekovi teško da će ispraviti

Baš kao i austrougarska u kojoj je bila neka teritorija pod imenom hrvatska, odakle su oni krenuli da stvaraju hrvate

Kao da neko krene od Šmadije da pravi Šumadince pa državu

Inače ti Habzburzi koliko su svojim projektima za .... srali ovaj prostor to vekovi teško da će ispraviti
Ко је живео у Хрватској, пре него што је настала Аустроугарска?

Ne znaju oni što je to. Misle da kao njihovi djedovi strijeljaju narodne neprijatelje i sve će biti dobro.
ко су "они"? ја сам рекао. моје решење је привремена војна диктатура док се реформа не успостави, а онда након што извршимо лустрацију свих у полугама моћи можемо да вратимо демократију. Само што ће све испочетка. Медији, политичке партије, тајкуни... све нови.

ко су "они"? ја сам рекао. моје решење је привремена војна диктатура док се реформа не успостави, а онда након што извршимо лустрацију свих у полугама моћи можемо да вратимо демократију. Само што ће све испочетка. Медији, политичке партије, тајкуни... све нови.
Pa to ti je isto. Ovima koji vode diktaturu će prebjeci većina onih zbog kojih je i uvedena i stradati ce neprijatelji prebjega i biti još bolje za njih.

Citam da se od 1991. godine do danas iz Hrvatske iselilo 500.000 Srba i 800.000 Hrvata.

Srbi su makar pruzili otpor.

Kako komentarisete ovaj demografski kolaps Hrvatske?

Tema je autorska.
Krivo čitaš. Srbi i brojevi. Mislim, ono, stvarno. To nikako ne ide skupa.
Pa bar je danas lako pronaći podatke pa vidjeti da to što si pročitao nije točno, nego čitati predizbornu propagandu. Ali tebe to, naravno, ne zanima. Pročitao si ono što si htio, želio.
Ali evo zbog točnosti, da kažemo i kak zbilja je.
1991.
Hrv: 4.76 milijuna st. - 3.73 milijuna Hrvata
Srb: 7.84 milijuna st. - 6.25 milijuna Srba

2021:
Hrv: 3.87 milijuna st. - 3.53 milijuna Hrvata
Srb: 6.64 milijuna st. - 5.36 milijuna Srba

Znači unazad 30 godina Hrvatska ima 890 tisuća stanovnika manje, a od toga 200 tisuća Hrvata manje u Hrvatskoj.
A Srbija 1.2 milijuna stanovnika manje, a od toga 890 tisuća Srba je manje u Srbiji unazad 30 godina.

I što sad?

Pa bar je danas lako pronaći podatke pa vidjeti da to što si pročitao nije točno, nego čitati predizbornu propagandu. Ali tebe to, naravno, ne zanima. Pročitao si ono što si htio, želio.
1991.

2021:

Znači unazad 30 godina Hrvatska ima 890 tisuća stanovnika manje, a od toga 200 tisuća Hrvata manje u Hrvatskoj.
A Srbija 1.2 milijuna stanovnika manje, a od toga 890 tisuća Srba je manje u Srbiji unazad 30 godina.

I što sad?

Nista cudno od njih. Kad god Srbiji desi se kolaps, oni traze kolaps u susjedstvu. To im je instiktivna samoodbrana.

Zapravo, odlaze mlađi, obrazovaniji i sposobniji. Ostaje talog.
Pa što ja znam. Ovdje se ne bih baš potpuno složio s tobom. Koliko se meni čini odlaze mlađi, ali oni koji nemaju posla, ili su slabo plaćeni. Ne bih rekao da odlaze oni koji su obrazovani, bar ne u tolikom broju. Kad pogledaš otkud se najviše odlazi i tko je izgubio najviše stanovnika to je kopnena Hrvatska, najviše Slavonija i ova područja gdje je bio Domovinski rat. Ne odlaze ljudi iz Zagreba, Varaždina ili sa mora, bar ne u tolikom broju. Ima ljudi koji su se i preračunali, digli kredite, pa ih ne mogu vraćati ili im ostaje premalo za kasnije. Neki odlaze, neki se vraćaju, novi se doseljavaju... Sve je to manje više normalno.

1991.

2021:

I što sad?
Tada (1991) je bilo mnogo onih koji su se izjašnjavali kao Jugosloveni, što u Hrvatskoj nikako nije bio slučaj. Tako da su te brojke odraz takvog popisa stanovništva z tog perioda.

Vodi racuna o sebi i svojima, jer kolko manje njih ima, vrijedniji su mnogo.
Tema je demografija Hrvatske.Nek ih ima 3.5miliona. Pola su zene .Muskih 1.75m.Penzionera u Hrvatskoj ima 1.26m.Manje od pola su zene. Nek ima muskih penzionera 650 000.Ostaje1.15m.muskih oduzmi 20%dece 230.000.Znaci u snazi u Hrvatskoj ima manje od 900 000 muskih. Sta to znaci, morate pod necije skute,Nato,EU inace vas nece biti..Prepisite od Madjara ,donirajte majke.Pusta vam je Slavonija?najplodnija zemlja,Lika je goli kamen ali Kordun,Banija?

Tada (1991) je bilo mnogo onih koji su se izjašnjavali kao Jugosloveni, što u Hrvatskoj nikako nije bio slučaj. Tako da su te brojke odraz takvog popisa stanovništva z tog perioda.
Југословени су постојали и у Хрватској, као и у Србији. Данас скоро да их нема у Хрватској, док у Србији постоје, а све према подацима са последњег пописа.

Tema je demografija Hrvatske.Nek ih ima 3.5miliona. Pola su zene .Muskih 1.75m.Penzionera u Hrvatskoj ima 1.26m.Manje od pola su zene. Nek ima muskih penzionera 650 000.Ostaje1.15m.muskih oduzmi 20%dece 230.000.Znaci u snazi u Hrvatskoj ima manje od 900 000 muskih. Sta to znaci, morate pod necije skute,Nato,EU inace vas nece biti..Prepisite od Madjara ,donirajte majke.Pusta vam je Slavonija?najplodnija zemlja,Lika je goli kamen ali Kordun,Banija?

Ja nijesam iz Hrvatske, ali branim ljude i branim uvijek pravdu i dobrotu od agresije i napada, bilo ko da je.

Tema je provokacija protiv Hrvata, prizivajuci neki ,,kolaps" kojeg nema. Zasto neko iz Srbije zeli da se bavi demografijom Hrvatske? Koji drugi razlog nego zlo. U EU su, imaju jaku ekonomiju i ugled u svijetu, ne brinem se za njih.

Југословени су постојали и у Хрватској, као и у Србији. Данас скоро да их нема у Хрватској, док у Србији постоје, а све према подацима са последњег пописа.
Koliko ja znam, Hrvati su uvek imali jaču nacionalnu pripadnost od Srba a i od ostalih naroda SFRJ čak i u vreme velikog jugoslovenstva. 1991. su već bili spremni da budu samostalna država, ne preko noći.

Ja nijesam iz Hrvatske, ali branim ljude i branim uvijek pravdu i dobrotu od agresije i napada, bilo ko da je.

Tema je provokacija protiv Hrvata, prizivajuci neki ,,kolaps" kojeg nema. Zasto neko iz Srbije zeli da se bavi demografijom Hrvatske? Koji drugi razlog nego zlo. U EU su, imaju jaku ekonomiju i ugled u svijetu, ne brinem se za njih.
Ok, možda da se bavimo demografijom Kine... postavi temu . Svako ima prava na osnovu podataka koje može izneti otvoriti temu.

Back