DELL XPS M1530 da li ga kupiti

DeXa

Zainteresovan član
Poruka
287
Evo ovako, ovih dana trazim lap top za sebe, merkao sam neke Toshibe i onda slucajno naleteo na ovaj lap top, znam da nema wireless i bt ali spreman sam na kompromis da mi vise sa usb-a jer je izgled samog kompa perverzan...
Ne znam sta da radim, da li ce graficka koju ima ovaj model zadovoljiti neke moje potrebe sto se igranja tice (NFC Undercover, CS, Warcraft III, GTA SA i sl)?
Inace konfiguracija je sledeca

Ekran
15.4" 1440x900 WXGA+ TrueLife™
Procesor
Intel® Pentium® Dual Core T4200 2GHz, 1MB L2 cache, FSB 800MHz, 45nm
Memorija
4GB DDR2 667MHz (2x2GB) Dual-channel
Memorijski slotovi
2xDDR2 667MHz (maksimalno 4GB)
Grafička karta
nVidia® GeForce® 8400M GS, 128MB zasebne memorije
HDD
500GB SATA II
Optički uređaj
DVD±RW
Konektori
HDMI, VGA D-sub, S-Video, 3xUSB 2.0, RJ-45, FireWire (IEEE 1394, 4pin), 3x3.5mm audio (1x slušalice, 1x mikrofon, 1x line-in)
Mrežni adapter
Fast Ethernet LAN 10/100Mbps
Slotovi
ExpressCard, čitač kartica 8-1
Kamera
2.0Mpix, ugrađen mikrofon
Baterija
6-cell Li-lon
Masa
2.62kg
Operativni sistem
FreeDOS
Ostalo
Čitač otisaka prstiju, Kensington Security slot
Pakovanje
Dell Travel daljinski upravljač

Recite mi prednosti i mane ovih komponenti....

Unapred hvala...
 
Evo ovako, ovih dana trazim lap top za sebe, merkao sam neke Toshibe i onda slucajno naleteo na ovaj lap top, znam da nema wireless i bt ali spreman sam na kompromis da mi vise sa usb-a jer je izgled samog kompa perverzan...
Ne znam sta da radim, da li ce graficka koju ima ovaj model zadovoljiti neke moje potrebe sto se igranja tice (NFC Undercover, CS, Warcraft III, GTA SA i sl)?
Inace konfiguracija je sledeca


Grafička karta
nVidia® GeForce® 8400M GS, 128MB zasebne memorije

Supporting the latest games
With support for Microsoft® DirectX® 10 Shader Model 4.0 and High Dynamic-Range Lighting (HDR), GeForce 8400M GPUs let you rip through all of today's most advanced and cutting-edge games and applications. Experience real-time photo editing, or immerse yourself in the most complex, true-to-life gaming environments ever experienced on your thin and light notebook PC. And since all GeForce 8 Series GPUs are designed to support Windows Vista™ you can rest assured that you'll be enjoying your notebook PC well into the future.

http://www.nvidia.com/object/geforce_8400M.html
 
@ NICS- Samo da se razumemo, meni komp treba pre svega za koriscenje u Widnowsu (audio/video/internet/office itd) a igrice sam planirao cisto ponekad da odigram, tako da nije presudno.

Mada se i meni cini da je onih 128Mb jako malo za igranje, ne znam ni ja, nisam nasao ni jedan koj mi se po izgledu toliko dopao i sad se bas lomim sta da radim, a i u tom cenovnom rangu mislim da nema boljeg.
Ispravite me ako gresim i ukoliko neko zna da za nekih 50000 din postoji bolja masina neka predlozi... (mislim na dell i toshiba kompove pre svega)...
 
Zaista ovaj lap top koji si mi preporucio nema premca, ali svega i svacega sam se naslusao u vezi Acera pa me to donekle odbija od njega.
Ne znam ni sam, isto tako vecina ljudi mi kaze da se AMD u laptopovima uzasno greje...
Ko god ima neki savet sta da uradim neka kaze, znaci cifra od 45000-50000 je u igri:))))

Eh muke....:(
 
Jos jedno pitanjce :)

Planiram da na lap top povremeno povezujem 5.1 sistem.Da li je bitno da zbog toga jurim kompjuter sa 3x3.5mm prikljucima, ili je to izvodljivo i sa 2 prikljucka koje vecina lap topova ima. Znam da moze da se poveze i jedan i drugi ali mislim da to nece biti taj zvuk kao sa 3 prikljucka jer u tom slucaju ne bih morao da petljam sa raskrsnicama i cudima....
 
@ NICS- Samo da se razumemo, meni komp treba pre svega za koriscenje u Widnowsu (audio/video/internet/office itd) a igrice sam planirao cisto ponekad da odigram, tako da nije presudno.

Mada se i meni cini da je onih 128Mb jako malo za igranje, ne znam ni ja, nisam nasao ni jedan koj mi se po izgledu toliko dopao i sad se bas lomim sta da radim, a i u tom cenovnom rangu mislim da nema boljeg.
Ispravite me ako gresim i ukoliko neko zna da za nekih 50000 din postoji bolja masina neka predlozi... (mislim na dell i toshiba kompove pre svega)...

Onda napisi odmah tako u startu i nece dolaziti do nerazumevanja
 

Back
Top