Делегација хрватске Владе у РС о заједничким пројектима РС и РХ

А зашто не праве хидроелектрану на Дрини? Заједничку са Србијом...

Опет беспотребно улазе са усташама у пројекат који више треба усташама него Србима.

Tacno! Ovaj Dodik je i hrvatski covek a ne samo americki i covek Borisa Tadica! Ne znam kako mogu sa krvnih neprijateljima da saradjuju kad odlicno znaju sta ih ceka. Zar pored Drine, oni trce u Dubrovnik da grade HE!
 
Не улазе у пројект са усташама, већ са Републиком Хрватском, мој модераторе.

Sofija je najbolji moderator :) nemoj ti nju da diras! A i patolog je. Ako ti se sta desi, kazi tvojima da te proslede kod nje na "traku", ima da te obradi k'o cerek u mesari!!!
 
А зашто не праве хидроелектрану на Дрини? Заједничку са Србијом...

Опет беспотребно улазе са усташама у пројекат који више треба усташама него Србима.

Ko kaze da ne prave ? Ovo sa Hrvatima su tek pocetci dok je sa Srbijom vec postignut sporazum i trenutno je u toku javna rasprava te se ceka gradjevinska dozvola za HE Buk Bijela.

http://www.obnovljiviizvorienergije...ne-moguca-izgradnja-he-buk-bijela-i-foca.html
 
Ja i Sofija imamo debelu privatnu prepisku vezanu za teme sa foruma "ZDRAVLJE" i odavde sa "politike"! Nema potrebe da se shlihtam nikom jer nemam nista od toga. A i da imam opet to ne bih radio!

Онда би твоја другарица са Здравља могла да обрати пажњу и да не вређа наше комшије, јер ова тема нема никакве везе са историјом.
 
Što je onda u pitanju, namjera hrvatske vlade da upropasti RS, ili očajnički potez hrvatske vlade jer nas nitko drugi ne želi?

Logika.
Hrvatska je predugo ignorisala onog sa kim ima najduzu granicu.
Bivse hrvatske Vlade su htjele saradjivati sa BiH a BiH nema nikakva ovlastenja tako da nije ni bilo saradnje.
 
Ko kaze da ne prave ? Ovo sa Hrvatima su tek pocetci dok je sa Srbijom vec postignut sporazum i trenutno je u toku javna rasprava te se ceka gradjevinska dozvola za HE Buk Bijela.

http://www.obnovljiviizvorienergije...ne-moguca-izgradnja-he-buk-bijela-i-foca.html

Ово је већ боље. :)
Али сигурно не бих улазила у пројекат са Хрватима тог типа. Осим ако немају неке друге планове у будућности с тим у вези. ;)
С тим што ми је јако тешко да поверујем да у тренутном саставу РС власти има неко ко гледа у будућност даље од свог носа.
 
Онда би твоја другарица са Здравља могла да обрати пажњу и да не вређа наше комшије, јер ова тема нема никакве везе са историјом.

Можеш слободно мени да се обратиш.

Не вређам никог, само се користим реалним чиниоцем хрватске историјске заоставштине.

Који проблем имаш с тим?
 
Можеш слободно мени да се обратиш.

Не вређам никог, само се користим реалним чиниоцем хрватске историјске заоставштине.

Који проблем имаш с тим?

Имам мање проблема од тебе, очигледно.
За такве ствари постоје музеји, почни да их посећујеш.
 
Što je onda u pitanju, namjera hrvatske vlade da upropasti RS, ili očajnički potez hrvatske vlade jer nas nitko drugi ne želi?

Nema nikakve svjesne namjere, nego je Čačić lopov i kriminalac poslovati s njim jednako je kao i staviti si omču oko vrata i čikati ga da gurne stoličicu. :)
 
Ово је већ боље. :)
Али сигурно не бих улазила у пројекат са Хрватима тог типа. Осим ако немају неке друге планове у будућности с тим у вези. ;)
С тим што ми је јако тешко да поверујем да у тренутном саставу РС власти има неко ко гледа у будућност даље од свог носа.

Zasto da ne ako se nadje zajednicki interes ?
Mi sa Hrvatskom nemamo nekih nerjesenih politickih pitanja. Nema nikakvog razloga da ne saradjujemo i da potencijali ostaju neiskoristeni.
Ne volimo se, to ce tako ostati vjecno ali u poslu i onako nema ljubavi.
 
Онда би твоја другарица са Здравља могла да обрати пажњу и да не вређа наше комшије, јер ова тема нема никакве везе са историјом.

Pa dobro.....a zamisli da obuce uniformu k'o Nada Sakic pa da nozem prekolje stotine vratova male dece i zena, njihovih majki!!! Nadam se da si upoznat ko je bila Nada Sakic. A i te nase komsije.....bas su zasluzili da ih mi Srbi volimo i uvazavamo!!!
 
А зашто не праве хидроелектрану на Дрини? Заједничку са Србијом...

Опет беспотребно улазе са усташама у пројекат који више треба усташама него Србима.

Zato jer nemaju novaca.

A "ustaše" imaju, pa će isfinancirati projekat, ali naravno, onaj koji odgovara Hrvatskoj.
 
Pa dobro.....a zamisli da obuce uniformu k'o Nada Sakic pa da nozem prekolje stotine vratova male dece i zena, njihovih majki!!! Nadam se da si upoznat ko je bila Nada Sakic. A i te nase komsije.....bas su zasluzili da ih mi Srbi volimo i uvazavamo!!!

Не можеш појединце поистовећивати са целим народом.
Ја бих полудео да мене неко поистовети са Арканом, не знам за тебе.
 
Nema nikakve svjesne namjere, nego je Čačić lopov i kriminalac poslovati s njim jednako je kao i staviti si omču oko vrata i čikati ga da gurne stoličicu. :)

Pa i Dodik je lopov i kriminalac. :mrgreen:
Gdje si ti vidio postenog covjeka u politici ?
Cak i ako ima taj je nesposoban.

Ne znam ni ko je taj Cacic, govorim generalno. ;)
 
Namjerio se junak na junaka, jel? :lol:

To je tako svugde.
Sta mislis da je onaj Rus sto je nedavno poceo graditi blok 3 u Ugljeviku cvjecka ? Ostavio mu djed 5 milijardi dolara licnog bogatstva. :mrgreen: Smjesni su mi ljudi kad pricaju o postenju na "visokom" nivou i to guraju kao kontraargument.
 
Делегација хрватске Владе коју је предводио потпредсједник Радимир Чачић боравила је у радној посјети Влади РС, гдје је с премијером Џомбићем разговарала о реализацији пројеката договорених у Дубровнику.

023353.jpg


Република Српска и Хрватска формираће заједничку компанију за изградњу хидроелектране „Дубровник 2“, вриједности 170 милиона евра, док ће се подјела електричне енергије усагласити након трогодишње изградње - договорено је данас, у Бањалуци, на састанку делегација влада Српске и Хрватске.

Изградњу електране од 300 мегавата која ће се налазити у Дубровнику, равномјерно ће финансирати Република Српска и Хрватска, потврдио је премијер , Александар Џомбић.

Он је додао да би до краја године требало да буде расписан и тендер за изградњу моста на ријеци Сави код Градишке, вриједног 30 милиона евра , за који Српска има обезбијеђена средства, док ће Хрватска своју половину буџетских средстава обезбиједити у наредних неколико година.

Потпредсједник Владе Хрватске ,Радимир Чачић, најавио је да би до краја септембра требало да буде завршен концепт и прецизиран принцип пола-пола финансирања изградње хидроелектране.

Први потпредсједник Владе Хрватске Радимир Чачић рекао је данас да тренутно није изводљиво градити Пељешачки мост и додао да постоје други приоритети.

Чачић је додао да је тренутно стање такво да Хрватска неће градити тај мост и да ће тражити друга рјешења, али то не значи да га неће градити у будућности.

„Сигурно ће га саградити. Нема спора о томе да је тај мост нужан, само није у приоритету“, рекао је Чачић новинарима у Бањалуци.

Он је нагласио да је добро и памтено саградити сваки мост, јер они повезују и доприносе, али да се поставља питање колике су економске користи у неком тренутку и шта су приоритети једне земље.

slikacitava.php


http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=65234

http://www.nezavisne.com/novosti/bi...ahtjevniji-projekat-u-istoriji-RS-149647.html

Most je ok stva, ali energetski projekat je po meni promašaj jer će se elektrana nalaziti u Hrvatskoj.
Pre rata Cavtat i Herceg Novi su pravili zajednički vodovod koji je crpio vodu sa izvora u Hrvatskoj i kad je počeo rat Herceg Novi je mogao da se slika.
 
А зашто не праве хидроелектрану на Дрини? Заједничку са Србијом...

Опет беспотребно улазе са усташама у пројекат који више треба усташама него Србима.

Verovatno je problem u novcu, tj. nas pas nema za šta da ujede :neutral:
 

Back
Top