Dejton 2

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
Predsjednik SDP-a, dr. Zlatko Lagumdžija, se tokom svoje posjete Washingtonu sastao sa Jamesom Steinbergom, zamjenikom državnog sekretara SAD-a, i Philipom Gordonom, pomoćnikom državnog sekretara za evropska i euroazijska pitanja. Tokom razgovora sagovornici su izrazili opredijeljenost da se nakon formiranja Vlade FBiH, formira vladajuća većina na nivou BiH na osnovu jasno definisanog programa i podjele odgovornosti za ispunjavanje istog.
Također, dr. Lagumdžija je izrazio zahvalnost za podršku koju su SAD uvijek pružale BiH, pogotovo tokom procesa formiranja vlasti nakon izbora, i izrazio uvjerenje da će SAD nastaviti sa konstruktivnom podrškom formiranju koalicije na nivou BiH koja bi bila zasnovana na jasnom programu i podjeli odgovornosti na putu ka NATO i EU.
republika%20srpska.JPG

Sagovornici su se složili da buduća vladajuća koalicija treba imati za cilj da se BiH ustavno uređenje napravi efikasnim i omogući da BiH, do kraja mandata 2014, postane punopravna članica NATO i otpočne pregovore o članstvu u EU i na taj način obilježi kraj stoljeća ratova u europi. U tom kontekstu, predsjednik SDP-a je izrazio spremnost da se do kraja ove godine organizuje "Dejton 2", kao međunarodna konferencija na kojoj bi međunarodna zajednica izašla sa konkretnim prijedlogom poboljšanog ustavnog okvira koji bi omogućio da BiH, kao funkcionalna država, ispuni zadate ciljeve do kraja 2014.

http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110406018

Rat izgleda za neke nije zavrsen . Bosna ne moze da funcionise zato sto je ne zele neki od njenih naroda . To je vvaljda svima jasno. BIH je drzava koja funkcionise kao protektorat medjunarodne zajednice . Sto medjunarodna zajednica ne izvrsi na silu promene u ustavu Belgije da bi Belgija mogla bolje da funkcionise.
Problem Srba u BIH sto se nemaju na bilo koga osloniti , ukoliko bude pritiska iz vana . Srbija ne moze ni sama sebi pomoci , a od drugih zemalja Srpska nema nekog jakog saveznika . Kako bi Srbi u BIH trebali reagovati ukoliko bude pokusaja za ukidanje RS
 
Poslednja izmena:
Problem Srba u BIH sto se nemaju na bilo koga osloniti , ukoliko bude pritiska iz vana . Srbija ne moze ni sama sebi pomoci , a od drugih zemalja Srpska nema nekog jakog saveznika . Kako bi Srbi u BIH trebali reagovati ukoliko bude pokusaja za ukidanje RS

Sjedite za hastal i pokusajte se dogovoriti ...
 
Sjedite za hastal i pokusajte se dogovoriti ...

MZ u Bosni je u funciji muslimana kao i visoki predstavnik . Oni su svojim odlukama par puta grubo prekrsili Dejton ,a te odluke je Srpska bila primorana da prihvati . TU nema nikakve demokratije , moze se reci vlada pravo sile . Jedno od krsenje Dejtona je osnivanje ustavnog suda BIH , ukidanje vojske Republike Srpske , nasilno smenjivanje demokratski izabranih predstavnika srpskog naroda u BIH
 
Predsjednik SDP-a, dr. Zlatko Lagumdžija, se tokom svoje posjete Washingtonu sastao sa Jamesom Steinbergom, zamjenikom državnog sekretara SAD-a, i Philipom Gordonom, pomoćnikom državnog sekretara za evropska i euroazijska pitanja. Tokom razgovora sagovornici su izrazili opredijeljenost da se nakon formiranja Vlade FBiH, formira vladajuća većina na nivou BiH na osnovu jasno definisanog programa i podjele odgovornosti za ispunjavanje istog.
Također, dr. Lagumdžija je izrazio zahvalnost za podršku koju su SAD uvijek pružale BiH, pogotovo tokom procesa formiranja vlasti nakon izbora, i izrazio uvjerenje da će SAD nastaviti sa konstruktivnom podrškom formiranju koalicije na nivou BiH koja bi bila zasnovana na jasnom programu i podjeli odgovornosti na putu ka NATO i EU.
republika%20srpska.JPG

Sagovornici su se složili da buduća vladajuća koalicija treba imati za cilj da se BiH ustavno uređenje napravi efikasnim i omogući da BiH, do kraja mandata 2014, postane punopravna članica NATO i otpočne pregovore o članstvu u EU i na taj način obilježi kraj stoljeća ratova u europi. U tom kontekstu, predsjednik SDP-a je izrazio spremnost da se do kraja ove godine organizuje "Dejton 2", kao međunarodna konferencija na kojoj bi međunarodna zajednica izašla sa konkretnim prijedlogom poboljšanog ustavnog okvira koji bi omogućio da BiH, kao funkcionalna država, ispuni zadate ciljeve do kraja 2014.

http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110406018

Rat izgleda za neke nije zavrsen . Bosna ne moze da funcionise zato sto je ne zele neki od njenih naroda . To je vvaljda svima jasno. BIH je drzava koja funkcionise kao protektorat medjunarodne zajednice . Sto medjunarodna zajednica ne izvrsi na silu promene u ustavu Belgije da bi Belgija mogla bolje da funkcionise.
Problem Srba u BIH sto se nemaju na bilo koga osloniti , ukoliko bude pritiska iz vana . Srbija ne moze ni sama sebi pomoci , a od drugih zemalja Srpska nema nekog jakog saveznika . Kako bi Srbi u BIH trebali reagovati ukoliko bude pokusaja za ukidanje RS
Dejton II bi imao smisla ako bi se na tom skupu razgovaralo o podeli Federacije.Taj entitet se pokazao kao neuspešan i razdruživanje je jedino što preostaje.
 
Jedno je sigurno, BiH sa ovakvom strukturom i ekstremistima iz RS-a tesko moze da funkcionise kao normalna drzava.
Uskoro ce biti ono o cemu se dugo razmislja: Dayton 2

Tacno bosna ne moze da funcionise , isto kao sto i sada Belgija koja ne moze . Kakav predlog imas za belgijance , kako da se oni rese svojih ekstremista
 

Back
Top