definicija za vjesticu

Volem ovu definiciju vjestice... :aha:

Moja je draga vestica...
O tom ni reci nikome
Na zidu ispod ikone sara srca i slova
Ume sa retkim travkama...
Mundjari tajno s cavkama
U san dozove dobre trolov...
I uvek osvane nova
Kada prodje ribljom pijacom svi sapcu:
Evo je...
Bice nevolje
Ali blenu kao pijani njenom podsuknjom omadjijani

Moja je draga najbolja...
Andjeo dobrog naboja
Prosek u nedra prolije...
I eto ti carolije
Druge mi za cas posade bezbojnu ruzu dosade
Drzimo palce Vrag i ja da potraje ta magija

Moja je draga vestica...
Uvraca trista prepreka
Odavde do Beckereka...
I oko carde kod Zablja
Kad se na putu zadrzim...
Paprenu corbu zaprzim
Munja se nebom razmase...
kao zlatna sablja
I samo baja, i na pertle mi vezuje cvorove...
Sto sve govore
Al' dok mirno spava posten svet...
Dugo se mirimo...
To je tek vatromet ...

Sta je za Vas vjestica?

Moja bivsa svekrva. :evil: Sasvim odgovara stereotipu: ruzna je, smrdljiva, zlobna, lazovka, dovodi decu u opasnosti raznih vrsta, baja tamo nesto sa nekim zenturachama po svojoj selendri, grozno se izrazava, kuva butjkurishe koji bazde i svasta trpa u to. Jedino sto ne koristi od vesticjih pomagala je metla jer je mrzi da pocisti dvoriste. Zrela za lomachu, al zivimo u pogresnom veku ebiga. :aha:

Evo me...ko je pitao za mene?

witch-1.gif

Moja licna definicija vestice je otprilike da je vestica zena koja radi samo ono sto zeli ne mareci mnogo koga i koliko povredjuje svojim postupcima. To su otprilike one zene u koje se zaljube do ludila, koje ostaju u pesmama, zbog kojih se prave gluposti. Suprotnost su skromnim, moralnim, obicnim zenicama iz predgradja. :)

Da i da dodam, vestica se radja, to se ne moze naknadno postati, a kad se rodi ne moze se sakriti.

Veshtica je veshta zzena.
Nekada davno, zzene su bile paganske sveshtenice.
Bilo je presudno odrzzavati vatru kada grom zapali neko drvo, kuvan ruchak je bio magija kao i odecha protiv zime
radjanje zzivota je bilo chudo nad chudima
znanje kojom travkom da izlechimo mladunche ili tretiramo ranu je bilo od vitalnog znachaja.
Zzenska intuicija je upozoravala na opasnost koja je vrebala iz pechine.
Zzene veshtice veruju u prirodu i zzive u skladu sa njom, slavechi zzivot i chinechi dobro.

Posle je crkva satanizovala veshte zzene kako bi ih potchinila kao deo prirode
Zagadjenje zzivotne sredine i silovane-spaljene zzene su rezultat mushke potrebe za dominacijom i njihovom potrebom da budu na vrhu hijerarhije - iznad boga i prirode.

Sta je za Vas vjestica?

"Opasnice" prave kojima je "gazenje" preko leševa do zvezda sasvim obična i normalna stvar. Žene koje ne haju za moral i prepreke, koje ne znaju sta je strah i sta je "zabranjeno". One koje ne haju za osecanja, srce, kojima je duša poput gvozdja teška i crna poput noci. One koje će vas obrlatiti lakše nego sto ćete trepnuti i napraviti pakao od zivota dok kazete keks. Vestice su isto sto su i nekada bile, samo su danske malo evoluirale i namazanije su nego ikada, mutiraju od "najvecih" svetica pa do najvecih pakosnica. To su one o kojima muskarci besomucno sanjaju i zele iako su bad girl, takve nazalost zene i takve ih samo intrigiraju jer u protivnom im nije inetresantan zivot ako nije prepun trzavica. One doterane od jutra do sutra a ne umeju kafu da skuvaju a o vaspitanju ili toboze obrazovanju, da i ne govorimo. jednostavno one koje pokrecu maltene ceo svet i muskki rod...ali pogadjate kako...Naopačke. :kiss:

Moja bivsa svekrva. :evil: Sasvim odgovara stereotipu: ruzna je, smrdljiva, zlobna, lazovka, dovodi decu u opasnosti raznih vrsta, baja tamo nesto sa nekim zenturachama po svojoj selendri, grozno se izrazava, kuva butjkurishe koji bazde i svasta trpa u to. Jedino sto ne koristi od vesticjih pomagala je metla jer je mrzi da pocisti dvoriste. Zrela za lomachu, al zivimo u pogresnom veku ebiga. :aha:

kraljice..z:D

Back