Deficit ljubavi

LastDay

Leptirica
Poruka
5.602
Inspiracija -Seksualni deficit -nedavno otvorena tema.
1698931656598.png

Šta je deficit ljubavi?
Da li osećanje same ljubavi izumire, nestaje?
Da li je ljubav nešto što je postalo sramotno?
Voleti nekoga -Jao , strašno!!!!!

Bitan je seks-u obliku raznih perverznih kombinacija-ok.---
Ali zašto je sramota reći nekopme da ga voliš i podići taj sam pojam iznad seksa?

Ljubav je ispljuvana.
Ljubav je izgažena.
Ljubav je nešto što treba kriti .
Ljubav je nešto što se osuđuje i omalovažava.

Ima li je ?Da li još uvek postoji?
Ili je mrtva?

Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 1439764
Šta je deficit ljubavi?

Ali zašto je sramota reći nekopme da ga voliš i podići taj sam pojam iznad seksa?

Ljubav je ispljuvana.
Ljubav je izgažena.

Ili je mrtva?
Ja sam bezosećajna osoba.
Ne patetiši. 😶

Šta je deficit ljubavi?

Ljubav je ispljuvana.
Ljubav je izgažena.

Ili je mrtva?
Љубав увек постоји.
Зовемо је разним именима.
Долази у много облика.
Она између двоје одраслих људи исто има разне облике.
Неко је везује за секс, а неко и не баш.
Али ту је...шта год ко говорио или писао.
Не може ничији став према животу да промени правила игре.
Иста су за све нас.

Po necijem misljenju je strasno...narocito kada su ta osecanja prema osobi koja nije strejt i heteronomativna...toliko strasno da strasnije nema.

Moj stav nije takav.Ja kada volim,volim bezuslovno.Da umem da belujem ponekad hladno,suvise logicno...ali nisam.

Šta je deficit ljubavi?

Ljubav je ispljuvana.
Ljubav je izgažena.

Ili je mrtva?
Deficit je kad nemaš ljubav. Ne radi se o tome da se ljubav potcenjuje, mislim naprotiv. Svi je cene, nego malo ljudi o tome priča, jer ti nema šta ni da se kaže. O sexu možeš pisati, pričati, jer je to aktivnost. A ljubav je intimno i duboko osećanje. Kada ga nemamo, većina se time ne hvali i ne kuka nego to drži u sebi.

Ali zašto je sramota reći nekopme da ga voliš
Nije. Ljudi to samo čuvaju za spec situacije i osobe.
A ne vole da izgovore zbog zloupotrebe. Neretko se druga strana uplaši ako odnos nije čvrst. Itd

A opet, ne volim što se o ljubavi govori uglavnom kao o nečemu što je nevezano od sexa. To ne razumem. Erotska ljubav se iskazuje i u sexu. Ne moraš reći nekome da ga voliš. Dovoljno je što ste srećni i zadovoljni pored nekog

Mislim da se ljudi ustručavaju iz straha od ismejavanja. Da ne ispadnu"papučari"i "seka perse".Ne svi ali veliki deo da.
Često i oni koji ne misle da je iskazivanje ljubavi slabost sebe prikazuju u svetlu hladnokrvnosti.

Lično, kod mene je ljubav odvojiva od sexa. Ne tvrdim da ne može biti povezana. Ali i ne mora.

Da slažem se da osećaj ljubavi ili ljubav nestaje. Sama reč je već izlizana i površno shvaćena.
Mi smo je pokvarili *- jer čovek je stroj koji radi na ljubav ali u nedostatku iste mi svoju ljubav krećemo da rasipamo na sve i svašta a ponajviše na stvari koje nisu vredne ljubavi. Pa tako ugađamo svim našim strastima, sujetnim maštanjima, sitnim i malim zadovoljstvima, pakostima....ne budući svesni da u stvari mi celo vreme tražimo ljubav!? Ali pošto je čovek gladan ljubavi on u zamenu za istu nudi srcu i telefone, i avione, i kamione....ili kome se šta svidi za utehu. Ali to je samo trenutno ali nakon što prođe iznenađujući efekat mi smo i dalje gladni? Gladi čega pa ljubavi?
Uz svu strast i pohotu koju sex može da ponudi najbolji ili ti onaj koji je punoća ne biva bez ljubavi...tako da ne znam mislim da nam hvali ljubav ali puno.
Ali problem je što svi hoćemo da je dobijemo ali niko neće da da...

U ljudskoj prirodi je ima potrebu da voli i da bude voljen. To je deo nas.

Čim je u pitanju čovek, odmah je jasno da je ta livada raznolika. Ima ljudi koji žele da vole, a ne umeju; ima onih koji se boje ljubavi, boje se da je prihvate, prigrle; ima onih koji ceo život čeznu za njom i možda imaju i priliku da je osete ali ne znaju da je prepoznaju; ima onih koji ne znaju da vole jer se previše daju, pružaju, ne znaju da se opuste; ima onih koji se boje da se prepuste; ima onih koji su se opekli i izbegavaju je iz straha da se to ne ponovi; ima onih koji su je spoznali u punom sjaju... ima nas raznih...

Sa ovim se ne bih složila.
Rečenica je napisana u kontekstu: očekivanja, merenja, uzvraćanja i svega onoga što želimo da primimo ili što ta osoba treba da uradi da bi mi dobili priznanje naše ljubavi.
Ne možete da date nešto što nemate, a da bi ste imali trebalo bi od samog starta vašeg života da dobijete ljubav. Samo u tom slučaju može da se zna šta je to i da se da...verujem da su veoma retki oni koji su u detinjstvu dobili ljubav
Da li može da se nekako čovek nauči ljubavi - može, ali ide teško i potrebno je mnogo napora pre nego što ta ljubav postane rasterećena od svih naših prestava i očekivanja i postane ono što sama jeste - Ljubav koja ne traži svoje

Nije. Ljudi to samo čuvaju za spec situacije i osobe.
A ne vole da izgovore zbog zloupotrebe. Neretko se druga strana uplaši ako odnos nije čvrst. Itd

A opet, ne volim što se o ljubavi govori uglavnom kao o nečemu što je nevezano od sexa. To ne razumem. Erotska ljubav se iskazuje i u sexu. Ne moraš reći nekome da ga voliš. Dovoljno je što ste srećni i zadovoljni pored nekog

Sex je radnja koju nije teško imati.

Ali, stvarno dobar sex sa hemijom i ljubav to je dar. Naravno da se ljudi bave više onim što je dostupnije. I lakše.

Lako je imati seks zato sto 1) ne postoji obaveza da ozenis i da se brines o zeni s kojom imas seks, i 2) ne postoji obaveza da budes iskren prema njoj ( mozes da je slazes, iskoristis i sutnes bez ikakvih problema. ) Ali nije samo to problem. Problem je i to sto se, pored toga sto se vestacki stvaraju problemi, seks aktivno promovise kao resenje svih problema. Tu je i drustveni pritisak. Ako su svi oko tebe opsednuti seksom, zasto ne bi bio i ti? Zasto da strcis? Sve to znaci da, osim sto je lakse da se dodje do seksa, postoji mnogo vise razloga da se trazi isti.

To dovodi do toga da muskarci -- a i zene -- imaju previsoka ocekivanja od suprotnog pola. A ako su ti ocekivanja takva da ih niko u tvom okruzenju ne ispunjava, onda se nalazis u situaciji da ne mozes nikoga da volis. U tom slucaju, ili ces ostati sam do kraja zivota ili ces biti neko ko preterano kritikuje, ko se zali, zakera, zvoca i slicno. A to bas i nije pametno ako ti je cilj da nadjes bracnog partnera.

Back