Decje auto sediste

pele27

Primećen član
Poruka
959
Pozdrav! U kolima imamo sediste za klinca Giordani Zerouno! Koliko me secanje sluzi, a i po jurnjavi na sajtovima to sediste je od 0-18kg! E sad, mali ima oko 16kg! Koje sediste je sledece? Nude nam se prijatelji da im prodamo ovo nase jer su nova preskupa. I sada uopste ne znam sta da kupimo drugo? Znam za one price da cim detetu glava predje gornju ivicu sedista ono mora da se menja..Nasem klincu je glava presla tu ivicu. Kada se kupuje ono sediste sto je samo sediste, ispod guze, a dete se vezuje kaisem automobila? Uopste nisam pametan...:zroll:
 
Pozdrav! U kolima imamo sediste za klinca Giordani Zerouno! Koliko me secanje sluzi, a i po jurnjavi na sajtovima to sediste je od 0-18kg! E sad, mali ima oko 16kg! Koje sediste je sledece? Nude nam se prijatelji da im prodamo ovo nase jer su nova preskupa. I sada uopste ne znam sta da kupimo drugo? Znam za one price da cim detetu glava predje gornju ivicu sedista ono mora da se menja..Nasem klincu je glava presla tu ivicu. Kada se kupuje ono sediste sto je samo sediste, ispod guze, a dete se vezuje kaisem automobila? Uopste nisam pametan...:zroll:

Sledece je ono jednostavno sediste, gde dete nema na sta da se nasloni tj. gde se dete nasloni direktno na sediste automobila. Znaci samo jedan deo, koji ide pod guzu, kao sto si napisao. To je to.
 
evo ti ga sledece...od 15-36kg

w8rdde.jpg
 
Hvala za attach! Gde mi preporucujete da potrazim jeftino sediste? Sada valjda ne moram toliko da lupam glavu o kvalitetu,a? Za ovo prvo sam bas lupao glavu i pazio da ne bude plastikaner, da bude stabilno, cvrsto i sigurno, naravno.. Kod ovog gde je samo sediste nema te brige, valjda...
 
Hvala vam svima na info.. Dok ne krenem u potragu samo da pitam kako se uopste fiksira to sediste? OK, znam da se dete vezuje auto pojasom ali kako se sediste fiksira za sediste auta?
Ufff najzad da se resimo ovog velikog sedista, vozim jugica, a ono sediste zauzme pola auta pozadi...
 
moram da napomenem da kod tih sedišta gde nema naslona dete po propisu mora da dostigne X visinu(trenutno ne mogu da se setim koju tačno),i tek onda sme da se koristi ovaj gde nema naslona,i gde se vezuje sa kaišem auta,pošto su ti kaiševi prilično visoko montirani,pa često detetu dođe na vrat upravo zbog toga što je dete dostigao kilažu ali visinu još ne za to sedište...ima puno sedišta koji idu sa sve naslonom i do 30-35 kg koji su i najbezbedniji upravo iz gore navedenih razloga...
 
Mi smo to sedište za pod guzu kupili starijem klincu kad je napunio 4 godine i imao 20kg. Tu se ništa ne fiksira, dete sedi na njemu i vezuje se redovnim pojasom. Super je jer je lagano i stavlja se i sklanja po potrebi. Može da se kupi u svakoj radnji sa bebi opremom i košta oko 1.700 dinara.
 
pele27 ja mislim da tvoje dete još nije spremno za to sedište...koliko je dete visoko?...
evo ti ovaj sajt http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=10000, imaš i video prikaz kako se to sedište montira,i tačno se vidi da ako je dete niže,onda pojas ide tačno kod vrata i steže vrat,zato je važno da dete ima tu X visinu koje ne mogu da se setim da bi moglo to sedište pod guzu da koristi..po mojoj proceni nikako pre napunjene 4 godine,kao što je i Eli rekla...
 
Nisam ja besan sada i da hocu iz dosade da menjam sediste..neeee..nego me buni to sto kazu da se to standardno sediste mora menjati cim detetu glava predje gornju ivicu, sto je kod nas slucaj..I zato ne znam sta da radim..Da li sada kupovati novo standardno sediste ali sa visim naslonom ili ici ovako ja stvarno ne znam...z:hm:
 
Pele, verovatno se misli kad cela glava pređe gornju ivicu, a ne čim vrh glave izviruje. Pretpostavljam da je to zbog toga da glava ima oslonac.
Osim toga, ne verujem da će bilo koji policajac baš porediti visinu deteta sa sedištem. Mnogi roditelji voze decu bez tog sedišta i zbog njih je i donet taj zakon, da bi zaštitili decu.
Meni je prosto neverovatno da se deca vozaju okolo čak i bez pojasa, a kamoli sedišta, ali s obzirom da je to i dalje prilično učestalo, verujem da ti nemaš razloga za brigu. Ako te brine eventualna kazna...:think:
 
Meni su mnogi roditelji rekli da dete NEĆE da sedi u tom sedištu.:eek:
Prvo, dete se stavlja u njega čim počne čvrsto da sedi, sa nekih 6-7 meseci, pre toga bude u onoj nosiljci u kojoj je takođe vezano, pa mu to postane navika.
Drugo, od kad mi slušamo našu decu, pogotovo ako je njihova bezbednost u pitanju?
Meni se par puta desilo da klinac sedne u sedište, a ja zaboravim da ga vežem. Čim upalim auto on počne da se dere: "Mama, nisi me vezala".:lol:
Navika je čudo, pogoto kad su deca u pitanju...
 
pele kupi ti lepo veće sedište,ali ne bez naslona do 4 godine deteta,ako hoćeš dobro svom detetu,a hoćeš...poslušaj savet..i na video primeru se vidi da je ta devojčica veća,nekih 4-5 godina sigurno ima...a tvoje dete tek 2,5...imaš jako dobrih sedišta sa naslonom i do 35kg,i od Giordana,i ja imam takav za svog vraga i prezadovoljna sam,a to pod guzu tek kad budu porasli još malo..
 
Pozdrav! U kolima imamo sediste za klinca Giordani Zerouno! Koliko me secanje sluzi, a i po jurnjavi na sajtovima to sediste je od 0-18kg! E sad, mali ima oko 16kg! Koje sediste je sledece? Nude nam se prijatelji da im prodamo ovo nase jer su nova preskupa. I sada uopste ne znam sta da kupimo drugo? Znam za one price da cim detetu glava predje gornju ivicu sedista ono mora da se menja..Nasem klincu je glava presla tu ivicu. Kada se kupuje ono sediste sto je samo sediste, ispod guze, a dete se vezuje kaisem automobila? Uopste nisam pametan...:zroll:

Iz mog iskustva... dug je put izmedju 16 i 18 kg! Moj sin je momcina od skoro cetiri godine, visok je i mislim da jos uvek nema 18 kg, a ako ima 18, sigurno nema vise od toga.
Ta sedista sa samo delom za guzu su za stariju decu, nikako nisu za one izmedju 2 i 3 godine. Verujem da su privlacna iz finansijskih razloga, ali za tako malo dete ti to uopste nece zavrsiti posao.
 
pele, imas sasvim solidna Bubu sedista mislim da je od 9 -36 kg, sa pet tacaka vezivanja, kostaju oko 3-4 hiljade u Turbo Limacu. fiksiraju se pojasom za sediste a dete je u samom sedistu prilicno udobno vezano (kad je moje htelo tu da sedi, htece i tvoje)
 

Back
Top