decija bolnica - horor u najavi

ebte, sad vidim odakle tolika frustracija - od nezaposlenosti? srce pa nismo mi krivi za to. umesto sto gubis vreme na forumu, probaj da odes do biroa za nezaposlene :cool:
inace, ako treba da pojasnim (a ne razumem se bas mnogo u mediciinu, ipak sam zavrsavala enterijere, rekla bih ovako :

Argumentovan odgovor, nema šta. Još lepše kad mi o gubljenju vremena priča neko na poziciji moderatora, pa još i vređa... :zcepanje:
To je dokaz "inteligencije", institucijo. :cool:

Misliš, iskopirala. :zcepanje:

A i dalje ti nije jasno sledeće:

Kod preveremeno rođene dece se uglavnom javlja hipertrofičan oblik, koji se razlikuje od običnog. A za običan ti ne treba hirurška intervencija, inteligencijo. Jedno je urođeni poremećaj funkcije ovog mišića, a sasvim druga stvar grčanje, odnosno spazam.
A poenta je u tome što ako je potrebno obaviti intervenciju, pa ponudila mu i plaćanje u naturi to nije razlog da on HOĆE operisati dete, jer on MORA da operiše dete koje pati od ht. oblika. Znači, džaba ste krečili, odnosno adaptirali... :zcepanje:

ili ipak treba da crtam?

Nacrtah ja tebi... ako treba i obojiti, samo reci. :lol:

E sad si mi tako spustila da od sramote idem odma' da ugasim profil. :sad2:

Bice da ti, na srecu, nikada nisi imala nesrecu da u ulozi roditelja bolesnog deteta osetis na svojoj kozi sve te "lepote" , da jesi onda bi verovatno razumela ovo o cemu ljudi ovde govore. Iako me uzasno iritira to sto sebi dajes za pravo da tako olako etiketiras i napadas ljude ne trudeci se da se bar na moment stavis u njihovu kozu, moja najiskrenija zelja je da nikada ne dođes u situaciju da uzaludno trazis to parking mesto i da se ne sretnes sa tim "ljubaznim i nalakiranim" sestrama ciji odnos prema pacijentu predstavlja olicenje toga kakav odnos prema pacijentu ima nas zdravstveni sistem (uz napomenu da svuda ima i izuzetaka koji svojim primerom osvetlaju obraz tom rogobatnom sistemu).

Tvoja stvar šta ćeš uraditi i kako reagovati... :lol:

Biće bolje da prestaneš sa pretpostavkama, nemoj da se blamiraš... jer niko ne može da zna kako je roditelju čije dete boluje od leukemije... A o čemu ljudi, osnosno postavljačica govori? O parking mestu? O poremećenom, odnosno neažurnom sistemu i administraciji, o nalakiranim noktima... ???
Hoću reći, koga briga za ovakve stvari? Samo onoga koji zaista ne može da oseti empatiju. :roll:

od nekog besa i frustracija koje godinama cuce u tebi nisi uspela da shvatis poentu
msm, ako vec tvoj mozak moze da prihvati i shvati
Ja sam pomislila: "Ili zena stvarno ne razume ili joj je neko gadno drm'o kavez."
ebte, sad vidim odakle tolika frustracija - od nezaposlenosti? srce pa nismo mi krivi za to. umesto sto gubis vreme na forumu, probaj da odes do biroa za nezaposlene
djavolja nevesta je nezaposlena, molim vas uposlite je da ne bi lupala glooposti po ceeelom forumu

Toliko o etiketama... pozdravljam vas, koke... :cool:

Kao prvo, nije leukemija jedina bolest zbog koje deca moraju u bolnicu, a o tome kako se osecaju roditelji obolele dece, pa i od leukemije, imala sam priliku da vidim i cujem licno dok sam sa svojim detetom lezala na odeljenju hematologije i onkologije. Oni jesu zahvalni lekarima za mnogo toga, ali to ne znaci da su slepi za sve drugo i da nemaju nikakve primedbe na taj sistem. U jednoj stvari si u pravu, stvarno se blamiram, ali ne mojim pretpostavkama, vec time sto se raspravljam s tobom.

Kao drugo, dabogda me grom udario ako se jos jednom nastavim na neki tvoj post ovde!

Kao prvo, nije leukemija jedina bolest zbog koje deca moraju u bolnicu, a o tome kako se osecaju roditelji obolele dece, pa i od leukemije, imala sam priliku da vidim i cujem licno dok sam sa svojim detetom lezala na odeljenju hematologije i onkologije. Oni jesu zahvalni lekarima za mnogo toga, ali to ne znaci da su slepi za sve drugo i da nemaju nikakve primedbe na taj sistem. U jednoj stvari si u pravu, stvarno se blamiram, ali ne mojim pretpostavkama, vec time sto se raspravljam s tobom.

Kao drugo, dabogda me grom udario ako se jos jednom nastavim na neki tvoj post ovde!

Kao prvo... nije. Čest je slučaj i da se leukemija izleči, a na tom putu zapati HC.
Ali, to nije tema, tema je parking, nalakirani nokti, gužva, krv iz prsta, krv iz vene, radna mesta, loš raspored planeta, pms, organizacija, administracija, more. :dash:

Kao drugo... Nema boga, na žalost... :zcepanje:

Kao treće... :cao:

Argumentovan odgovor, nema šta. Još lepše kad mi o gubljenju vremena priča neko na poziciji moderatora, pa još i vređa... :zcepanje:
To je dokaz "inteligencije", institucijo. :cool:

Misliš, iskopirala. :zcepanje:

A i dalje ti nije jasno sledeće:

Kod preveremeno rođene dece se uglavnom javlja hipertrofičan oblik, koji se razlikuje od običnog. A za običan ti ne treba hirurška intervencija, inteligencijo. Jedno je urođeni poremećaj funkcije ovog mišića, a sasvim druga stvar grčanje, odnosno spazam.
A poenta je u tome što ako je potrebno obaviti intervenciju, pa ponudila mu i plaćanje u naturi to nije razlog da on HOĆE operisati dete, jer on MORA da operiše dete koje pati od ht. oblika. Znači, džaba ste krečili, odnosno adaptirali... :zcepanje:

Nacrtah ja tebi... ako treba i obojiti, samo reci. :lol:

hm, nema posla? pa ne bih rekla. samo posao se ne trazi kroz lupetanje na forumu. :cool: posto ti je inteligencija na nivou jednog biskvita a ogranicena si kao francuski balkon, ne vidim dalju potrebu da se upustam sa tobom u dalje rasprave, jer tvoje hit izjave moze samo jedna forumasica da zahebe, stoga :bye: uzivaj u svojim frustracijama :heart:

hm, nema posla? pa ne bih rekla. samo posao se ne trazi kroz lupetanje na forumu. :cool: posto ti je inteligencija na nivou jednog biskvita a ogranicena si kao francuski balkon, ne vidim dalju potrebu da se upustam sa tobom u dalje rasprave, jer tvoje hit izjave moze samo jedna forumasica da zahebe, stoga :bye: uzivaj u svojim frustracijama :heart:

E, to se zove osećaj ugroženosti, ili nesigurnost, ili nedostatak sampouzdanja... ma šta god da dovodi do ovog izliva uvreda, ne me zanima... ne želim da znam... :zcepanje:

Aj... :cao:

:zcepanje:

ebte, sad vidim odakle tolika frustracija - od nezaposlenosti? srce pa nismo mi krivi za to. umesto sto gubis vreme na forumu, probaj da odes do biroa za nezaposlene :cool:
inace, ako treba da pojasnim (a ne razumem se bas mnogo u mediciinu, ipak sam zavrsavala enterijere, rekla bih ovako :

ili ipak treba da crtam?

Ajde skiciraj nam u Corel Draw ima ovde i nepismenih i povrsnih, ipak slika govori vise od hiljadu reci :)

Čiji je to problem i kome ne deluje?

:eek:
Lekari muče decu da pate više nego što moraju?
A života ti, koliko moraju?

Da ti kažem nešto, bolesnom detetu i poluludim roditeljima... čisto sumnjam da je degradirajuće čekanje u čekaonici, ili to što su sva parking mesta zauzeta. Oni imaju samo jednu želju, a ona svakako nema veze sa nebulozama o kojima pričaš.
Pripritetni slučajevi postoje, da se čeka mora, da se bude uporan i da se veruje tim lekarima... ne da im bleneš u nokte i brojiš šoljice kafe.

Dramiš i patetišeš, bez potrebe... takve slučajeve treba ohrabriti, ne žaliti, a ti upravo to radiš. Počela si temu kukanjem kako nema slobodnog parking mesta, sada si se sažalila nad dečijom sudbinom? Samo tebi je žao? Ti bi nešto da menjaš? A doktore i sve ostale boli ona stvar?
Aaaa, tek sad vidim smisao... :dash:

I aman, ženo, pojasni o čemu je u temi reč, jer meni ništa nije jasno, ko je tu krriv i zbog čega? Ono što je kristalno jasno, barem meni je da takvi kao ti, dušebrižnici koji radije gledaju tuđa posla, nego svoja uvek pronalaze neki razlog da kukaju i da se žali, ako nemaš svoj problem, nađi nekoga u čekaonici i kukaj nad njegovom sudbinom.

Kladim se da si od onh potrošača koji su u prodavnicama spremni da maltretiraju osoblje dok im se želudac ne prevrne... bezveze, nema veze sa temom, ali mi na takve žene ličiš, isfoloirane snobove, koji osećaju potrebu da se ceo svet vrti oko njih.

E sto volem da maltretiram osoblje, pa za sta su placeni bre nego da pruze kvalitetnu uslugu uz osmeh na licu i ljubaznost na delu. Svi bi da primaju platu a nista da ne rade!

Na praxi ne plaćaju 6 meseci,a daju im najteže poslove...Kad se toj grupi završi praxa uzmu drugu i tako mogu do beskraja.

***... Sve je to zivot. A strasno je da ne placaju za tu praksu, u Svajcarskoj dok sam bila, ucenici od 15 god 3 dana uce u skoli 2 dana rade u fabrici to prakticno, i dobijaju nekih 600e sto je oko 800 franaka otprilike ne znam sad tacno, u toj jednoj fabrici za koju sam se raspitivala. A ne skolovani ljudi od 20 god, da rade za dz...Bzvze...Pa moraju i oni od neceg ziveti

Mnogo je ruznih reci palo za ovako tesku temu...
Sve te sto imaju na slteru nalakirane nokte morale su da prodju i po odelenjima za svo vreme njihovog radnog staza.Moja sestra trenutno radi na salteru.Ali je 28 god. radila na koronarnom odelenju...Spasavala zivote,prala usrane gu*ice,vukla ,cimala i td.dok nije operiala creva...A od komisije je oslobodjena tog posla samo6 meseci.Sto znaci da ce sa ranom od grudi do p....za 6 meseci morati ponovo to isto da radi.
A nema u njoj ni 40 kg.Kroz sta sve prodju med. radnici to je neverovatnoz:cry:
Ne znam koliko ko ima iskustva sa bolnicama ali ja sam ih se nagledala dovoljno da ne pozelim nikome da do njih pridje a ne kamo li nesto drugo...
Ima tu nekih nelogicnosti ali dok se zadovolji papirologija i birokratija pacijenti ispastaju...Sto za te salterske poslove ne zaposle neke sluzbenike ili daktilografe a da medicinsko osoblje radi posao za koji su se skolovali..

I drago mi je da cujem da je bolnica Olge Dedijer zadrzala taj prisan i savestan odnos sa pacijentima..Ipak su i meni ostali u stvarno lepom secanju bez obzira kojim povodom sam tamo odlazila..

- stize vizita, doktor pracen sa dve-tri sestre, i sad sestre objasnjavaju doktoru sta je nasem detetu, i sad kao savetuju se oni koji antibiotik da joj daju, i on kaze ladno da mora prvo da procita na nekom sajtu na netu o tom leku, kao ne zna od tacno dejstvo itd. (j*bote, takav doktor mogu i ja da budem, samo mi dajte internet i sve cu vas izleciti). :eek:

Tako se i radi. U masi knjiga koje dolaze sa zapada stoji decidirano da autori ne snose nikakvu odgovornost za napisane doze lekove tj. da je citalac duzan da konsultuje tj. pogleda u farmakopeju (zbirka lekova u kojoj stoje doze i karakteristike) kao i karakteristike leka od proizvodjaca koje su podlozne promenama. To sto vi ocekujete doktora koji sve zna je totalno suludo takav ne postoji. Kamo lepe sreca da je vise onih koji ce kad ne znaju nesto da pogledaju ili zovu kolegu da se konsultuju vecina ce sujetno da nastavi da radi i nece priznati da ne zna. A za to su jako krivi i pacijenti kod nas. Cim doktor nije "sveznajuci" oda da ga menjaju.

Sacuvaj me boze doktora koji sve znaju.

Na dalje nije to bas tako izadjes na internet vidis o leku i lecis. Treba to sto si procitao da razumes , skapiras i povezes. A to jeste cilj studija. Nije cilj studija bilo koje nauke pa i medicine i stomatologije da ti znas 100 000 strana napamet nego da mozes da povezujes cinjenice i informacije, da znas gde da nadjes informaciju. Tesko da bi ti skontao sta tu pise i znao sta znaci.

na tom istom institutu se operisao moj brat od strica. dijagnoza stenoza pilorusa. primljen je u bolnicu sa 20 dana zivota, operisan posto sam sekretarici upravnika ponudila da joj adaptiram kupatilo. :dash: posle su me pustali i na intezivnu da ga obidjem....

Na zapadu je pravilo da dete prvo sto mora da vidi pri budjenju iz totalne anestezije je lice roditelja. Pazi pustili te na intenzivnu. U razvijenim zemljama roditelji se sasvim normalno pustaju da budu na intenzivnoj uz svoju decu.

Tako se i radi. U masi knjiga koje dolaze sa zapada stoji decidirano da autori ne snose nikakvu odgovornost za napisane doze lekove tj. da je citalac duzan da konsultuje tj. pogleda u farmakopeju (zbirka lekova u kojoj stoje doze i karakteristike) kao i karakteristike leka od proizvodjaca koje su podlozne promenama. To sto vi ocekujete doktora koji sve zna je totalno suludo takav ne postoji. Kamo lepe sreca da je vise onih koji ce kad ne znaju nesto da pogledaju ili zovu kolegu da se konsultuju vecina ce sujetno da nastavi da radi i nece priznati da ne zna. A za to su jako krivi i pacijenti kod nas. Cim doktor nije "sveznajuci" oda da ga menjaju.

Sacuvaj me boze doktora koji sve znaju.

Tako se i radi a? Pa dobro, video sam i sad znam to. Nije bre moja cerka obolela od neke misteriozne ili egzoticne bolesti...imala je upalu pluca, alo bre. Dakle, ako ne znaju cime to da lece, u decijoj bolnici u kojoj lezi metar takvih pacijenata, onda neka se samoubiju. Sta bre sveznajuci? Nisu oni sveznajuci, nego pojma nemaju, niti su narocito zainteresovani. Valjda razmisljaju o golf turniru, koji ce za vikend da raspale sa kolegama. Treba ih tuci, g*vnjivom motkom. Ako si se nasao prozvan, bice da imas razlog za to.

Mnogo je ruznih reci palo za ovako tesku temu...
Sve te sto imaju na slteru nalakirane nokte morale su da prodju i po odelenjima za svo vreme njihovog radnog staza.Moja sestra trenutno radi na salteru.Ali je 28 god. radila na koronarnom odelenju...Spasavala zivote,prala usrane gu*ice,vukla ,cimala i td.dok nije operiala creva...A od komisije je oslobodjena tog posla samo6 meseci.Sto znaci da ce sa ranom od grudi do p....za 6 meseci morati ponovo to isto da radi.
A nema u njoj ni 40 kg.Kroz sta sve prodju med. radnici to je neverovatnoz:cry:
Ne znam koliko ko ima iskustva sa bolnicama ali ja sam ih se nagledala dovoljno da ne pozelim nikome da do njih pridje a ne kamo li nesto drugo...
Ima tu nekih nelogicnosti ali dok se zadovolji papirologija i birokratija pacijenti ispastaju...Sto za te salterske poslove ne zaposle neke sluzbenike ili daktilografe a da medicinsko osoblje radi posao za koji su se skolovali..

I drago mi je da cujem da je bolnica Olge Dedijer zadrzala taj prisan i savestan odnos sa pacijentima..Ipak su i meni ostali u stvarno lepom secanju bez obzira kojim povodom sam tamo odlazila..

Svako bira svoje posao i svoj zivotni put. Ako je to htela da radi onda joj verovatno to ne predstavlja problem.
Problem prave oni koji ne vole svoj posao i tako zabusavanjem prave haos. Ne samo u medicini nego svugde, pa i sam sistem organizacije nam je los upravo zato sto ljudi koji rade na tome ne vole svoj posao, samo otaljavaju...A posledice uvek snosi jadni narod.

Back