Quantcast

Децентрализована политичка опција - Покрет МОЈА СРБИЈА

Torius

Primećen član
Poruka
968
ok, puno sreće jer je zaista potrebno i puno potpisa i puno glasova.
imam utisak da izlazite iz dss, mozda i gresim, a nije ni bitno.

ima u surčinu "narodni pokret" (izašli iz PSS), kažu da se ozbiljno spremaju za izbore, postjao je u zemunu (mozda i dalje postoji ali se ne oglasavaju) savez nezavisnih gradjana ZA ZEMUN (imali su, svojevremeno, i dva odbornika) itd, itd...

veliki je to rad, ali uz malo sreće i puno rada sve je moguće.
Bas odatle, i to dosta nas, gradjanska opcija u stranci je prilicno razocarana nacinom rada tako da cemo uraditi sve da nasa ideja dobije barem malo mesta na lokalnoj sceni. Naravno svi se nalazimo u okviru asocijacije Grupa gradjana Moja Srbija, svrati na sajt pa pogledaj.

www.pokretmojasrbija.com

zvezdarac81

Aktivan član
Poruka
1.551
Podrzavam takvu ideju. Lokalci treba da se brinu o svojoj kuci a ne o tome sta nam je bolje istok ili zapad....ali ovde je sve prokleto pa tako ni sportisti ne vode sport, ekonomisti ekonomiju, ......Sramota je da se recimo procita u "Pancevcu", lokalnim novinama koje izlaze jednom nedeljno, da je proklet ovaj ili onaj koji nije izasao na izbore i kako je (jelte) sva sreca sto ljudi nisu poslusali premijera pa su izasli i glasali (i to za buducnost mozes misliti).....a kada se izadje iz voza na "Pancevo varos" stanici digektno upadnete u blato i tako gacate jedno 100 m dok se ne dodje do prve asfaltirane ulice...a o mnogim drugim stvarima i da ne pricam....

Torius

Primećen član
Poruka
968
Podrzavam takvu ideju. Lokalci treba da se brinu o svojoj kuci a ne o tome sta nam je bolje istok ili zapad....ali ovde je sve prokleto pa tako ni sportisti ne vode sport, ekonomisti ekonomiju, ......Sramota je da se recimo procita u "Pancevcu", lokalnim novinama koje izlaze jednom nedeljno, da je proklet ovaj ili onaj koji nije izasao na izbore i kako je (jelte) sva sreca sto ljudi nisu poslusali premijera pa su izasli i glasali (i to za buducnost mozes misliti).....a kada se izadje iz voza na "Pancevo varos" stanici digektno upadnete u blato i tako gacate jedno 100 m dok se ne dodje do prve asfaltirane ulice...a o mnogim drugim stvarima i da ne pricam....
Bas to, briga me za Borisa, Voju, Velju, Cedu, Tomu, pa njima je sigurno dobro, ne brinite. Svi lokalni funkcioneri imaju stav o globalizaciji, Predsedniku, Premijeru a kad ih pitate niko nema pojma o lokalu, jer to im nije u nadleznosti, to je u nadleznosti grada. Pa kako im je onda u nadleznosti da primaju plate od 80.000 do 180.000 dinara i da rade sve stvari u kojima imaju diskreciono pravo da odlucuju (citaj uzimaju tzv. podsticaj).

Лукашенко

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
382
Bas odatle, i to dosta nas, gradjanska opcija u stranci je prilicno razocarana nacinom rada tako da cemo uraditi sve da nasa ideja dobije barem malo mesta na lokalnoj sceni. Naravno svi se nalazimo u okviru asocijacije Grupa gradjana Moja Srbija, svrati na sajt pa pogledaj.

www.pokretmojasrbija.com
Ok je to, vidim Rajica Panic je vas clan, Rajica legenda od coveka! :D
Nema programa, ali dobro samo da ne ispadne da u programu pisu nekakve odvratne konstatacije tipa "zalazemo se za ulazak u NATO" ili "zalazemo se za nezavisnost Kosova" i slicno.

Torius

Primećen član
Poruka
968
Ok je to, vidim Rajica Panic je vas clan, Rajica legenda od coveka! :D
Nema programa, ali dobro samo da ne ispadne da u programu pisu nekakve odvratne konstatacije tipa "zalazemo se za ulazak u NATO" ili "zalazemo se za nezavisnost Kosova" i slicno.
Nema takvih stvari i sto je najlepse od svega, ima nas od bivsih LDP, DS, G17 do DSS, SRS, SPS. Pa ja prvi ne bih bio u opciji koja se zalaze za otcepljenje Kosova ili za Veliku Srbiju. Svi smo se okupili oko totalno pozitivne ideje, koja je vrlo jednostavna i prava domacinska - Uradi nesto za svoju ulici, kraj, opstinu.

Torius

Primećen član
Poruka
968
Samo prijatelju....da ni ova ideja ne preraste u neku politicku opciju.....to bi bilo u najmanju ruku razocaravajuce....
Pa ja se iskreno nadam da nece, ili tu nema mesta za mene. Dosta mi je demgogije i nerada, pa isti su, ej od Glave Secera, Milovana Glisica i Nusicevih likova preko komunista koji su zarad klasne borbe i bla, bla ......... Do ovih danasnjih grebatora i profitera u DSS koje sam vidjao kako zajedno sa DS i G17 uz podrsku Radikala deru gradjane od zakupa preko dozvola do zamena nepokretnosti.

SANDRINAbg

Elita
Banovan
Poruka
16.741
Оно што је најлепше код овакве авангардне политичке опције је управо то што је он сервис грађана, а не централизована творевина демагошких прича које служе само да би се ''глупе народне масе њима бавиле'' док њих 250 тамо седи и прима астрономске плате нерадећи ништа и то иста екипа - исти људи већ 2 деценије. Ту и тамо се неко промени, али срж екипе остаје исти.

Ti bi baš da smeniš Gorana pošto - poto...:D

Inače ideja nije loša, mada utopistička...gde si video da kod nas bilo šta može, a bez politike ?:lol:

uhip

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.081
Како Вам се чини идеја, покрета Моја Србија, који је замишљен као Удружење Група грађана које се кандидују на локалном нивоу и орјентисан је пре свега на локалне проблеме грађана, без политичке идеологије. Слично Политичким покретима који постоје широм ЕУ и који су настали као прави локални сервиси грађана. Значи нема демагошких тема попут Велике Србије и Одласка у ЕУ (Иако смо деценију далеко од тога), већ су теме, пре свега локалог карактера - Иградња клултурних и спортских центара, Умрежавање месних заједница, изградња Аква парка, привлачење директних инвестиција итд. итд.
Слажем се са тобом али ми нисмо Шведска или Швајцарска, овде се ради о отимању дела територије једној сувереној држави у 21 веку јер ако то питање не решимо у нашу корист џаба нам све остало, наставићемо да пропадамо ...

27E

Buduća legenda
Poruka
48.229
Kao dugogodisnjem neclanu, padale su mi slicne ideje na pamet, kao poslednja odbrana pojedinca gradjanina. Nisam rad da budem u toj novoj partiji, ipak mora da bude registrovana, ako su tu prisutni kadrovi i aktivisti navedenih stranaka.

Pre ili kasnije doci ce do kontakta - sukoba sa partijama na vlasti u opstinama.

Sto se tice nacionalno drzavne politike, smatram da je dovoljno drzati se U.stava

Torius

Primećen član
Poruka
968
Krasno, a šta rade razni lokalni političari koji su na opštinskim jaslicama!?
Isto što i oni na vrhu: NIŠTA!?:D
Oni po ministarstvima, kako ko, ali u lokalnim organima vlasti mogu da tvrdim ono sto sam video svojim ocima, a to je da samo salterski sluzbenici rade dok ekipa funkcionera pije kafe i ne radi nista, naravno dok se neko ne pojavi ''Kome treba nesto zavrsiti'' e tad su svi zainteresovani, ostavljam vasoj masti na volju da uvidite zasto. Ono sto pouzdano znam je da svako ko donese donaciju i u DS i u DSS, ali i kod Radikala dobija 20%, naravno donacije se donose kad se nekome nesto pomogne.

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
ipak bih ostao pri tome da je to izuzetno teško.
iz puno praktičnih razloga.
organizacija, finansiranje, velika polarizacija i opredeljenost gradjana itd itd...
najveći domet bio bi osvajanje 5% i ulazak u skupštinu opštine, ali za to je potrebno više hiljada glasova do kojih i veće organizacije teže dolaze.
još jedan otežavajući faktor je vreme.
potrebno je puno vremena da bi se tako nešto sprovelo u delo..

da se razumemo nisam protivnik, samo mislim da je jako teško.
Колико знам, цензус за улазак у локалну скупштину је 3%. ;)