Quantcast

Decak poginuo bacajuci petarde sa terase

denacifikator

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.257
Nisu krivi roditelji... Kakav debil moraš biti da bi ovo tvrdio.
Kriva su deca...

Petarde pucaju svi, ama baš svi. Sećam se kada sam bio klinac, petarde smo pucali svi iz društva i svi iz škole ;) Od najvećih maminih maza i malih debelih štrebera sa cvikerima i dokolenicama, do glavnih baja u kraju z:mrgreen:
Koliko sam ja puta dobijao batine što sam ih pucao, ufff...

Prihvatite činjenicu da fizički NIJE MOGUĆE decu da vaspitava samo roditelj. Decu UVEK vaspitava i ulica, tako je u prirodi i u društvu. z:)
Prirodno je da deca i mladi žele da izigravaju frajere

P.S. Igračka plačka :( Jadan dečak :(

gost 186421

Elita
Poruka
16.845
Чист хорор .............

Да се разумемо и ја кад сам био мали (не баш толико мали) сви смо бацали петарде, али ово данас, су праве ручне бомбе, које се регуларно продају ................ али не знам какве то везе има са тим што је дечак пао са терасе, па то је могло да се деси и без петарди ............... Родитељи јесу криви што су дете од осам година оставили без надзора .......

Linejna

Veoma poznat
Poruka
10.843
Ovog sam se bojala. Jadno dete.
Nije ono krivo nego i roditelji koji su to dopustili, a naravno i to sto je video da vrsnjaci, a i oni stariji rade to isto.
Ko hoce, moze da poseti temu na Domu i porodici.
Podrzite me tamo, da se ovo vise nikada ne dogodi nikome.
Petarde treba da budu zabranjene.
Nikada do sada, procitala sam u vestima, a i uverila sam se u to prosle noci, nije bilo ovoliko pirotehnike.
Bolje da su izasli napolje, padao je sneg, mogli su da svi zajedno naprave sneska, a ne da se izivljavaju pirotehnikom.
P.S. Ja ove godine, uostalom, kao i proslih novih godina nisam videla ni jednog napravljenog sneska, naravno kada je bilo snega u gradu.
Zalosno.

sakatilo1

Veoma poznat
Poruka
14.486
Kriva su deca...

Petarde pucaju svi, ama baš svi. Sećam se kada sam bio klinac, petarde smo pucali svi iz društva i svi iz škole ;) Od najvećih maminih maza i malih debelih štrebera sa cvikerima i dokolenicama, do glavnih baja u kraju z:mrgreen:

Prihvatite činjenicu da fizički NIJE MOGUĆE decu da vaspitava samo roditelj. Decu UVEK vaspitava i ulica, tako je u prirodi i u društvu. z:)

Petrade za retarde...sad ti puca nešto drugo....

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.300
Nije ono krivo nego i roditelji koji su to dopustili, a naravno i to sto je video da vrsnjaci, a i oni stariji rade to isto.
Nikada do sada, procitala sam u vestima, a i uverila sam se u to prosle noci, nije bilo ovoliko pirotehnike.
Bolje da su izasli napolje, padao je sneg, mogli su da svi zajedno naprave sneska, a ne da se izivljavaju pirotehnikom.
P.S. Ja ove godine, uostalom, kao i proslih novih godina nisam videla ni jednog napravljenog sneska, naravno kada je bilo snega u gradu.
Zalosno.
to samo primitivci i komplexashi oznachavaju svoje postojanje pucanjem ili da neshto pukne...a roditelji da su neki autoritet deci nikad ne bi palo na pamet da tako neshto rade, meni su moji rekli da je to loshe i ruzno, pa iako sam imao milion prilika nisam koristio petarde jer mi je njihova rech bila dovoljna...

Saskily

Primećen član
Poruka
819
z:( Ма могао је просто да изађе ко зна ради чега и да се оклизне, не само да баца петарде.
На ту терасу су требали било шта да ставе да нико не може да крочи на њу, јер не може се ни дете стално држати на оку. Но лако је нама ово сада коментарисати и паметовати.
Али не треба кривити родитеље, само они знају како им је сада.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
13.020
Koliko vidim iz teksta decak nije poginuo zbog petardi vec zbog leda. To moze svakom da se desi. Evo i ja zamalo sinoc da poginem. Vracao sam se sa doceka i 50 metara od moje zgrade okliznem se na led. Pao sam u delicu sekunde, samo sam stigao da zategnem trbusnjake i ramena i da sprecim da glavom udarim o beton. Eto sreca.

Poslednja izmena:

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Gledao sam danas na TV-u prilog,

znaci, napravili su kucerinu na sprat sa stepenicama ka gornjem spratu bez ijednog gelendera sa strane,

sto bi rekli nesreca je bila u najavi.

Postoji osnovana mogucnost da se roditelji pozovu na odgovornost.

- Koliko smo čuli niko od starijih ukućana nije video kada je i kako dečak pao. On je otišao da na terasu da baca petarde, kao što rade sva deca. Pretpostavlja se da se okliznuo po snegu koji je bio na stepeništu, izgubio ravnotežu, pao i udario glavom o beton.
Stepenice inače nemaju ogradu.
Kada su ga videli krvavog, roditelji su ga odmah stavili u automobil i odvezli u Smederevo kod lekara. Ali nažalost, dečaku nije bilo pomoći. Jadna njegova porodica, da ne da Bog to nikome. Kako li će preživeti majka, otac, baba i deda? Sestrice i brat još nisu ni svesni šta se desilo, da malog Marka više nema - kažu meštani Male Krsne koji dodaju da se u njihovom mestu nikada nije u novogodišnjoj noći desila nesreća u kojoj je stradalo dete.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/227000/Decak-bacao-petarde-pao-sa-terase-i-poginuo

Poslednja izmena:

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
ama bre jel ko procitao vest kako treba? Pa dete je palo sa terase ne zbog petardi vec zbog toga sto 80 posto sigurno privatnih kuca u Srbiji nema ogradu....Posmatrajte malo sela po Srbiji pa cete se uveriti...nije on jadan skocio za petardom vec se sigurno okliznuo i posto nema ograde jednostavno pao...znam nekoliko takvih slucajeva...Krivi su oni koji nisu dovrsili pravljenje kuce i napravili rizik sa nezasticenom terasom pogotovu kad imaju malu decu...to je prosto ko pasulj...

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.450
Marko je stradao nekoliko minuta pre ponoći dok je bacao petarde. Inače, ovaj mališan je pre pet godina pao sa istog mesta na glavu i mesecima se oporavljao!

Neutešni otac Ljubiša i majka Lidija, koji imaju još troje dece, ispričali su nam da je Marko dok je bio mali već pao sa istog mesta.

- Pre pet godina, 23. januara, pao je sa istog mesta. Bio je u komi i na aparatima u Institutu za majku i dete na Novom Beogradu - kaže Ljubiša.
Otac malog Marka rekao nam je da su u sanduk pored sinovljevog tela stavio tri kutije petardi.

- Mnogo je voleo da ih baca, zato sam ih i stavio u sanduk - rekao je Ljubiša i dodao da je Marko 26. januara trebalo da proslavi deveti rođendan.

Njegovi prijatelji rekli su da su mu pričali da nešto uradi sa stepeništem, ali da on nije bio u finansijskoj situaciji da ga sredi.

- Ljubiša je već podigao kredit da sredi sprat kuće. Eto, dogodila se tragedija - pričaju njegovi prijatelji.

Sveštenik nije došao jer dete nije bilo kršteno!
Rođaci, komšije i kolege Ljubiše Živanovića koji su juče došli na sahranu bili su neprijatno iznenađeni kada u kuću Živanovića nije došao sveštenik.
- Zvali su sveštenika, ali on neće da dođe. Rekao im je da dete nije kršteno i da zato ne može da održi opelo. Znamo mi zašto nije došao, zato što su oni sirotinja. Zato nije došao! Treba da ga je sramota što nije došao da održi opelo. To je dete - ogorčeno je rekao jedan od Ljubišinih kolega.

E za ovo jesu krivi roditelji, dete ti umalo pogine i ti se ne setis da stavis ogradu?????????

Vazno je podici kredit da sredis sprat al za ogradu se nema para?

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/146306/Dečak+pao+sa+stepenica+i+poginuo!.html

Poslednja izmena:

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
36.385
Zalosno.
Večeras sam u časovima dokonice, dok sam čekala druga na Terazijama, napravila jednog malog sneška :) ...........................
Danas sam se baš iznenadila kad sam videla da ga još uvek niko nije srušio :)

http://forum.krstarica.com/showthre...danas-nesto-nasmejalo?p=16246045#post16246045
:sneskoz::zpozdrav:

gost 114587

Elita
Poruka
23.801
Kriva su deca...

jadno dete.
a roditelji jesu krivi. mali je sa te iste terase pao pre pet godina i jedva ostao ziv. sad umesto da ograde terasu, kupovali su - petarde :dash:

Astrica

Poznat
Poruka
8.182
Kriva su deca...

Aha roditelj koji dozvoljava bacanje petardi nikad nije kriv

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.