Dečak iz Apatina izmislio jezivu igru "Jasenovac", koja je prerasla u vršnjačko nasilje

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.140
Udaranje čvrgi, šamaranje, vezivanje kanapom, ubadanje šestarom, zavrtanje ruke i teranje na oralni seks. Verovali ili ne, ovo su kao deo igrice osmislili đaci jedne škole u Srbiji, i kao da to nije dovoljno užasno, ovu igricu su nazvali "Jasenovac", po čuvenom logoru.

Igra „hvatanja i kažnjavanja“, bizarnog naziva „Jasenovac“, eskalirala je pre oko mesec dana u vršnjačko nasilje u osnovnoj školi u Apatinu, a o ovom slučaju obaveštene su nadležne institucije i policija, piše Kurir.

Dečak koji je osmislio igricu važi za "strah i trepet" u školi, kako prenose mediji. On je sebe postavio za glavnog mučitelja, a četvorica drugara su lovila ostale dečake i dovodila ih na prevaspitavanje kod glavnog.

Za "Kurir" se oglasila i baka jednog od dečaka koji je trpeo batine zbog bizarne igrice, koja je istakla da se o celom slučaju saznalo tek kada su postale vidljive modrice kod dece, kao i da se nasilnik sada malo smirio, ali ga se deca i dalje plaše.

link

O vršnjackom nasilju u zadnje vreme se dosta pise i polemiše ..

Pitanje je:

Šta treba da se uradi da vršnjacko nasilje prestane ili da se bar smanji

XX5k9kpTURBXy8wODNjOGVmNDk5OGIwYmIwMTM1YjYwNDRhYWE3NmY3ZS5qcGeRkwLNAxYA3gABoTAF
 
Koliko je morbidno da se igra nazove Jasenovac i da li su deca uopšte upoznata sta je Jasenovac
Kada sam bila dete mene su ucili ako te neko napadne brani se ali nikada, ti nemoj da napadaš druge
Ovo je danas ludilo, umesto da se druze i igraju oni se medjusobno povredjuju i sakate
 
Ne može tako ...
Da kleči na kukuruz jedno 2sata dnevno i da ponavlja na glas da je napravio grešku.
To za početak.

Pa ja sam od stare kao mali dobio sibom kada me cula da se susjedu rugam zbog izbocenih zubi, da sam ovako nesto napravio, mislim da bi me starci okacili za najblize drvo.

Zajebi tu modernu pedagogiju.

Potuci sam se uvijek smio, ali ne i zlostavljati ili se s nekim izrugivati.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zato što su nas roditelji šipkom vaspitavali pa nam nije na pamet padalo da se međusobno još udaramo. Sad se sa djecom "razgovara" i da se slobodno izraze. E pa evo izražavaju se.

Batina je iz raja izašla.
Razgovor je džehem za djecu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Udaranje čvrgi, šamaranje, vezivanje kanapom, ubadanje šestarom, zavrtanje ruke i teranje na oralni seks. Verovali ili ne, ovo su kao deo igrice osmislili đaci jedne škole u Srbiji, i kao da to nije dovoljno užasno, ovu igricu su nazvali "Jasenovac", po čuvenom logoru.

Igra „hvatanja i kažnjavanja“, bizarnog naziva „Jasenovac“, eskalirala je pre oko mesec dana u vršnjačko nasilje u osnovnoj školi u Apatinu, a o ovom slučaju obaveštene su nadležne institucije i policija, piše Kurir.

Dečak koji je osmislio igricu važi za "strah i trepet" u školi, kako prenose mediji. On je sebe postavio za glavnog mučitelja, a četvorica drugara su lovila ostale dečake i dovodila ih na prevaspitavanje kod glavnog.

Za "Kurir" se oglasila i baka jednog od dečaka koji je trpeo batine zbog bizarne igrice, koja je istakla da se o celom slučaju saznalo tek kada su postale vidljive modrice kod dece, kao i da se nasilnik sada malo smirio, ali ga se deca i dalje plaše.

link

O vršnjackom nasilju u zadnje vreme se dosta pise i polemiše ..

Pitanje je:

Šta treba da se uradi da vršnjacko nasilje prestane ili da se bar smanji

XX5k9kpTURBXy8wODNjOGVmNDk5OGIwYmIwMTM1YjYwNDRhYWE3NmY3ZS5qcGeRkwLNAxYA3gABoTAF
Promeniti zakone pod hitno.
 
Ne može tako ...
Da kleči na kukuruz jedno 2sata dnevno i da ponavlja na glas da je napravio grešku.
To za početak.
I tebe će prebiti. Petorica ih je...

A što se tiče teme to zlostavljanje druge dece od strane dece je jednostavno zlostavljanje, ne može se pravdati da je igra.
I svaki je pojedinačan slučaj koji se mora posebno rešavati. U korenu seći od strane nadležnih. Problem je i što oni nezaštićeni ćute o tome dok se ne pređe granica. Kad bude težih posledica. Deca treba da se uče samozaštiti.

Oralni seks među dečacima samo? Koji uzrast ne piše da li osnovna ili srednja?


Koriste Jasenovac za popularizaciju problema, mada kod nas je uvek tako. Neozbiljno...
 
Udaranje čvrgi, šamaranje, vezivanje kanapom, ubadanje šestarom, zavrtanje ruke i teranje na oralni seks. Verovali ili ne, ovo su kao deo igrice osmislili đaci jedne škole u Srbiji, i kao da to nije dovoljno užasno, ovu igricu su nazvali "Jasenovac", po čuvenom logoru.

Igra „hvatanja i kažnjavanja“, bizarnog naziva „Jasenovac“, eskalirala je pre oko mesec dana u vršnjačko nasilje u osnovnoj školi u Apatinu, a o ovom slučaju obaveštene su nadležne institucije i policija, piše Kurir.

Dečak koji je osmislio igricu važi za "strah i trepet" u školi, kako prenose mediji. On je sebe postavio za glavnog mučitelja, a četvorica drugara su lovila ostale dečake i dovodila ih na prevaspitavanje kod glavnog.

Za "Kurir" se oglasila i baka jednog od dečaka koji je trpeo batine zbog bizarne igrice, koja je istakla da se o celom slučaju saznalo tek kada su postale vidljive modrice kod dece, kao i da se nasilnik sada malo smirio, ali ga se deca i dalje plaše.

link

O vršnjackom nasilju u zadnje vreme se dosta pise i polemiše ..

Pitanje je:

Šta treba da se uradi da vršnjacko nasilje prestane ili da se bar smanji

XX5k9kpTURBXy8wODNjOGVmNDk5OGIwYmIwMTM1YjYwNDRhYWE3NmY3ZS5qcGeRkwLNAxYA3gABoTAF
Za toga treba primeniti vaspitne mere kao u Singapuru - za takve sledi batinanje bambusovim štapom, a ni najokoreliji krimos posle toga ne pada u iskušenje da opet zaradi meru.
 
Pa ja sam od stare kao mali dobio sibom kada me cula da se susjedu rugam zbog izbocenih zubi, da sam ovako nesto napravio, mislim da bi me starci okacili za najblize drvo.

Zajebi tu modernu pedagogiju.

Potuci sam se uvijek smio, ali ne i zlostavljati ili se s nekim izrugivati.
Baš to - mladunca sadističkpg monstruma treba šibati dok god može da se dere, i to uz obavezno lično prisustvo istih takvih, čisto da mu “kolege” vide šta može da ih snađe. U Singapuru se za takve stvari šiba bambusovim prutom/štapom, i retko ko padne u iskušenje da opet proba medicinu.
 
Poslednja izmena:
U Juznoj Koreji roditelji svoju zlocestu djecu salju u vojni kamp.



Tako nešto, uz batine za svaku sitnicu, da dobro zapamti. Taj mora da se dresira, da dobije uslovni refleks napad panike kad god pomisli da se iživljava nad nekim - ljudi nemaju pojma šta takvi kasnije počnu da rade, jer je zabranjeno da se otvaraju “maloletnički” dosijei. Počne sa terorisanjem i iživljavanjem, a posle naniže nekoliko ubistava.
 
Rešenje se mora tražiti u sistemu a ne u batinama
Problem je u tome što je organizator gnusobe patološka ličnost koja će tek da se “usavršava”. Kažnjavanje koje ponizi takvog monstruoznog narcisoidnog sadistu pred onima koji mogu da potpadnu pod njegov uticaj ima debelo smisla, a i jako je bitno da mladunac monstruma ukapira da može da mu se desi nešto krajnje neprijatno. Antisocijalni i slični njemu na zatvor/popravni dom i slično gledaju kao na “orden za hrabrost”, tamo bude sa istim takvima, još mu se dive, i samo ima još da se nauči i da krade, džepari i “zarađuje za život” svojim idiotizmom.

U Engleskoj mornarici su ranije smiravali i najokorelije kriminalce mačkom sa devet repova - primeni se takvo šibanje da monstrum na instinktivnom nivou oseti da je opasno po źivot, pa onda debelo pazi šta radi. To je zbog zloupotreba ukinuto, ali na žalost ima čovekolikih oblika života koji uopšte nemaju empatiju, pa još kad su sadisti koji uživaju u mučenju i ponižavanju. To što smo mi neskloni nasilju kao takvom ne treba da nas parališe kad nema drugog izlaza. Da je onaj monstrum Velja Nevolja bio propisno istetošen sa Cat o’nine tails odmah kad je krenuo da teroriše i iživljava se nad svima slabijima od sebe teško da bi baš doterao do onakvih grozota - ovakav primerak je u stanju i to da počne - šta očekivati kad poraste? Zamisli da je stariji i jači, pa odvuče nekog u šumu da se iživljava jer ga tako teraju sadistički nagoni, pa ukapira da će u zatvor zbog toga što je uradio. Iživljavaće se do smrti žrtve, samo da bi je ućutkao, a onda se “čovek”usavrši i postane i sadistički ubica čisto iz navike.
 
Rešenje se mora tražiti u sistemu a ne u batinama
Resenje treba traziti u onome sta nasilinik najjbolje razume npr u ovom slucaju to su batine.Nemoj to da radis i nije to lepo ne verujem da bi shvatio jake kazne su zakon imao sam prilike da pricam sa ljudima koji su ziveli u Singapuru kazu raj nebeski i pored strogih zakona.Interesantna stvar da isti ljudi u drugom sistemu imaju daleko manje siledzijskih nagona.Npr Lik se izivljava po ulicama u mom selu zaustavim ga i pitam ga sto to ne radis u Becu kaze brate nisam lud uzece mi dozvolu i odrace me sa kaznama.
 
Udaranje čvrgi, šamaranje, vezivanje kanapom, ubadanje šestarom, zavrtanje ruke i teranje na oralni seks. Verovali ili ne, ovo su kao deo igrice osmislili đaci jedne škole u Srbiji, i kao da to nije dovoljno užasno, ovu igricu su nazvali "Jasenovac", po čuvenom logoru.

Igra „hvatanja i kažnjavanja“, bizarnog naziva „Jasenovac“, eskalirala je pre oko mesec dana u vršnjačko nasilje u osnovnoj školi u Apatinu, a o ovom slučaju obaveštene su nadležne institucije i policija, piše Kurir.

Dečak koji je osmislio igricu važi za "strah i trepet" u školi, kako prenose mediji. On je sebe postavio za glavnog mučitelja, a četvorica drugara su lovila ostale dečake i dovodila ih na prevaspitavanje kod glavnog.

Za "Kurir" se oglasila i baka jednog od dečaka koji je trpeo batine zbog bizarne igrice, koja je istakla da se o celom slučaju saznalo tek kada su postale vidljive modrice kod dece, kao i da se nasilnik sada malo smirio, ali ga se deca i dalje plaše.

link

O vršnjackom nasilju u zadnje vreme se dosta pise i polemiše ..

Pitanje je:

Šta treba da se uradi da vršnjacko nasilje prestane ili da se bar smanji

XX5k9kpTURBXy8wODNjOGVmNDk5OGIwYmIwMTM1YjYwNDRhYWE3NmY3ZS5qcGeRkwLNAxYA3gABoTAF

Насилника избацити из школе.
Потом му забранити приступ на километар од школе.
А онда га одвести у Јасеновац и, ако већ не зна, објаснити му шта се догађало тамо.
Осим ако зна шта је Јасеновац, а у породици добија потврду да је то било нешто добро. Онда добро преиспитати и ту породицу, и дејствовати прикладно.
Ово је већ болештина.
Ало, ОСНОВНА школа!
 
Uzeti kolac za paradajz i nasilniku polomiti ruke i noge.

Ne zafrkavam se, pa da je maloljetnik sto puta.
Може и са ражњом. Кад сам био клинац и правио проблеме мени је ћаћа говорио да ће ме претејарити са ражњом. :D Имам и данас тај ражањ на шувиту.
 
Udaranje čvrgi, šamaranje, vezivanje kanapom, ubadanje šestarom, zavrtanje ruke i teranje na oralni seks. Verovali ili ne, ovo su kao deo igrice osmislili đaci jedne škole u Srbiji, i kao da to nije dovoljno užasno, ovu igricu su nazvali "Jasenovac", po čuvenom logoru.

Igra „hvatanja i kažnjavanja“, bizarnog naziva „Jasenovac“, eskalirala je pre oko mesec dana u vršnjačko nasilje u osnovnoj školi u Apatinu, a o ovom slučaju obaveštene su nadležne institucije i policija, piše Kurir.

Dečak koji je osmislio igricu važi za "strah i trepet" u školi, kako prenose mediji. On je sebe postavio za glavnog mučitelja, a četvorica drugara su lovila ostale dečake i dovodila ih na prevaspitavanje kod glavnog.

Za "Kurir" se oglasila i baka jednog od dečaka koji je trpeo batine zbog bizarne igrice, koja je istakla da se o celom slučaju saznalo tek kada su postale vidljive modrice kod dece, kao i da se nasilnik sada malo smirio, ali ga se deca i dalje plaše.

link

O vršnjackom nasilju u zadnje vreme se dosta pise i polemiše ..

Pitanje je:

Šta treba da se uradi da vršnjacko nasilje prestane ili da se bar smanji

XX5k9kpTURBXy8wODNjOGVmNDk5OGIwYmIwMTM1YjYwNDRhYWE3NmY3ZS5qcGeRkwLNAxYA3gABoTAF
Razvaliti od batina roditelje dotičnih. I to onako u pravom smislu te reči. Pa kada roditelji dobiju batine zbog svinjarluka njihove dece, onda će obratiti pažnju na svoju decu.
 
Koliko je morbidno da se igra nazove Jasenovac i da li su deca uopšte upoznata sta je Jasenovac
Kada sam bila dete mene su ucili ako te neko napadne brani se ali nikada, ti nemoj da napadaš druge
Ovo je danas ludilo, umesto da se druze i igraju oni se medjusobno povredjuju i sakate
У Апатину јесу јер у њему живе колонизовани Личани. Нема их којима бар неког нису Хрвати убили током Другог св. рата.

Наравно, сама та чињеница даје додатну ноту морбидности самом догађају.
 

Back
Top