Quantcast

Dečaci u suknjama za podršku djevojčicama

Poruka
17.086
Borba protiv seksizma ...... :think:
Dečaci u suknjama za podršku djevojčicama
Kako bi osudili društveni pritisak protiv ženama, povezan između ostalog i sa njihovom odjećom, i kako bi poslali poruku tolerancije i otvorenosti, dečaci iz nekoliko srednjih škola na južnoj obali Montreala ( Kanada ) ovih dana u školi nose suknje. Pokret, koji je postao viralan na društvenim mrežama, čini se da inspirise druge tinejdžere, između ostalih u Montrealu , da se organiziraju i prate zamah.
U međunarodnoj školi Lucille-Teasdale u Brossardu, Simon Lefebvre-Gagnon došao je u ured direktorice u utorak ujutro kako bi s njom podelio ideju: ohrabrite dečake da sutradan (u sredu) nose suknje.
6ec800d6-08f1-11eb-b8ad-02fe89184577-696x464.jpg

"Video sam pokret na Instagramu", objašnjava Simon, 16, u petom razredu. Nekoliko momaka nosilo je suknju i učinilo mi se inspirativnim. ”
Ono što želimo je osuditi društveni pritisak koji vršimo na žene s njihovom haljinom i osuditi uznemiravanje i seksualni napad čiji su žrtve.
792fe676-08f2-11eb-b8ad-02fe89184577.jpg

https://www.en24news.com/2020/10/boys-in-skirts-to-support-the-girls-2.html

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.562
Ma gluposti u svrhu feminacistickog pokreta..

Sta bi bilo u duhu prirodnog pokreta?
Pa to da se deci u tinejdzerskom dobu ne namecu seksizmi uopste tj da im se ohladi okruzenje od forsiranja seksa....oni sami da biraju ritam i intezitet prisutnosti seksa u svom zivotu...inace se osecaju pod pritiskom i onda prave razne greske.

Da li drustvo stiti decu i tinejdzere od nametanja i poplave seksualnog u znacenju dobrog zivota?
Ne.
Niti ima nameru.

Razlika izmedju tinejdzera koji vidi da mora da se seksualno ispoljava i onog koji zna za seksualno ali jednostavno nije pod pritiskom je ogromna i u izboru i u sigurnosti i nesigurnosti..
Da ne bude posle nesto mi se ne svidjaju devojcice, tek poneka, mora da sam gej....ili mora da probam obe vrste da bi znao koja sam...ili mene sve lozi pa i dodir sa bundevom i sa ovcom..i slicnih lako utrapivih teza tinejdzerima..

Ali danas je glupost vrhunska umetnost i mudrost pa onda tako neka bude....
Deca sve okrenu na zaebanciju ne shvatajuci koliko to nema povratnih mogucnosti da se izbrise..

Poruka
6.186

Taj gelpiter bi u nekoj normalnoj drzavi zbog ovoga isao u zatvor.
Za njegovo dobro.

Nego, tjesi me jedna stvar.
Kada pomahnitali balinluk sa scimitarom u zubima i turbanom zakicenim stapinom dinamita konacno pokori kukavni zapadni svijet, ti tolerantni u suknjicama koji su tolerantni prema svemu i svacemu, prvi ce od muslimanije dobiti po lampi.
Ja cu se jos koliko-toliko izvuci, antisemit sam, ne preferiram muske u suknjicama, mislim da ce biti dovoljno da me Aladini ostave na miru, ali takvi kao taj bilmez, sve sto mogu reci, neka im je bog na pomoci.

Poslednja izmena:

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.908
Vidim niko ne kapira poentu,a to je da po patiarhalnim standardima šta god da obuču ispada da žene rade nešto pogrešno.Ako se ne obuču dovoljno ženstveno onda ih okolina gleda čudno kao da pokušavaju da sakriju to da su žene,a ako se pa običu previše ženstveno onda pa kao da traže pažnju muškaraca i onda na njih svaljuju krivicu za to kad ih neko sekualno uznemirava ili još gore jer kao one su krive jer su se obukle provokativno...E ovo je čisto da se pokaže da ne oblači niko suknju zato što hoće mušku pažnju...

I muškarci u suknjama i nisu nešto tako čudno koliko većina misli...Kroz pola istorije čovekanstva muškarci su nosi suknje,tunike i helanke

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.