Quantcast

Deca vegani: sretna i zdrava

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.090
Сећам се, када сам имао две или три године, правили су ми неку кашицу од исецкане куване пилетине и шаргарепе. Ја све одвајам пилетину и једем, а шаргарепу гурам са стране, и питам се што су ми то помешали са храном. Умало нисам добио батине због тога, па су ме на крају некако натерали да трпам и шаргарепу у уста, иако нисам разумео шта ће ми то, нисам имао осећај да је то храна, као да сам јео картон.
pa dobro,ni to ne valja baš da neko izbegava povrće pošto ono ima vitamine i minerale koje pa meso i mleko nemaju,koji su isto potrebni nekom u razvoju...ovde je fora da ne baš tako bistri ljudi misle pošto je malo povrća zdravo uz meso da je mnogo povrća bez mesa još zdravije jer izgleda ne kapiraju da ljudi nisu zečevi...mada čak i zečevi doje svoje mladunce a oni ni to ne rade.

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.090
Ima dete od majke vegana ,meso jedva da proba normalno se razvija fala bogu,necu da gledam nikakve boom tras lajkuj me linkove
ama bre čoveče ti ne znaš očigledno šta uopšte znači biti vegan...ne samo što ne jedu meso,oni ne jedu mleko,ni melečne proizvode,ni jaja,ni med...ništa što je životinjskog prekla...čak ni decu neće da doje,zato je ta beba u takvom stanju.

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.090
Jok ne znam,sad oni sto su imali rakove davali im 3 meseca zivota,bacili se na presnu isbranu zivi zdravi i lazu
daj mi primer nekog kome je pravi lekar(znači onkolog,ne neki alternativni bakrači) postavio dijagnozu bilo kog raka i nije bio na operaciju,hemoterapiju i radioterapiju nego se lečio samo i isključivo veganskim režimom ishrane i ima rezultate analiza koji pokazuju da se izlečio
Nađi mi takvog srećnika

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.090
Maja volk i jos tona njih odbili zracenje i onda ih proglase cudacima,antivaxerima i ravno zemljasima
ona je operisana i bila na hemoterapiju,a radioterapija joj nije ni trebala jer joj tumor nije bio agresivan...daj nekod drugog da ispunjava sve kriterijeme koje sam naveo...Znaš ner možeš da tvrdiš da se neko izlečio veganskim režimom ishrane ako je u isto vreme bio bio kod pravog lekara i lečio se onako kako prava medicina predlaže i što je dokazano klinički da daje dobre rezultate.
Vidiš,moja majka se lečila od prilično agresivne vrste karcionoma dojke,bila je na operaciju,hemoterapiju(par puta su joj to ponavljali),radioterapiju i uz to je svaki dan jela i pez bombone.
Evo sad ću ja tebe kao inetelektualca da pitam šta misliš,dal su joj pomogli operacija,hemo i radioterapija ili pez bombone?

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.090
Bili su na tvu ljudi koji nisu iz javnog zivota,sta ima da dokazujem who cares jedi sta oces,ajde ti reci koji je % izlecenja hemoterapijom
To da li ce i za koje vreme neko da se izleci od karcionoma zavisi od toga kakav je karcionom u pitanju,u kom je stadijumu odkriven i koliko se pacijen drzi prepisane terapije a ne sta je neko jeo dok se lecio...To sto lekari preporucuju ljudima koji su na hemoterapiji da izbegavaju da jedu tesku hranu je zato sto se od hemoterapiji izmedju ostalog javlja I mucnina.

Kamael

Buduća legenda
Poruka
39.188
Nedavna studija Univerziteta u Torontu iz 2018, pokazala je da je upotreba oraha u svakodnevnoj ishrani bitan faktor za snižavanje nivoa holesterola i zaštitu zdravlja kardio-vaskularnog sistema.

"Portfolio dijeta", vegetarijanska ishrana koju je početkom 2000-ih osmislio dr. David Jenkins iz Toronta predviđa unos oko 2.000 kalorija dnevno i uključuje konzumiranje četiri specifične grupe namirnica, koje snižavaju nivo lošeg holesterola: 45 grama oraha i suvog voća, 50 grama biljnih proteina, 20 grama rastvorivih viskoznih vlakana i 2 grama biljnih sterola.

Dr. Sievenpiper, koja je učestvovala u studiji objavljenoj u naučnom časopisu „Progress in Cardiovascular Diseases“, potvrdila je da ova dijeta može pomoći u kontroli nivoa lošeg holesterola (LDL) i normalizuje krvni pritisak. Deo pacijenata se odlučio za ovu dijetu i iz etičkih i ekoloških razloga, dok je drugi upražnjavaju zajedno sa svojom decom, kao prevenciju problema visokog pritiska, srčanih i drugih povezanih bolesti. Dr. Sievenpiper, koja takođe radi u Joannah&Brian Lavson Centru za dijetalnu ishranu, izjavila je da je rana intervencija u načinu ishrane dece od najveće važnosti za sprečavanje genetskih i drugih uticaja faktora rizika za razvoj ovih oboljenja u kasnijem životnom dobu. Štaviše, ona potvrđuje da je jedan od pozitivnih aspekata ove dijete to što je uvođenje čak i samo jedne od njene četiri glavne komponente u svakodnevni meni bolje nego ništa ne preduzimati.

safe_image.jpg

Kao što vidimo iz raznih medicinskih istraživanja, potrošnja oraha se preporučuje kao deo svakodnevne ishrane, za održavanje dobrog zdravlja i prevenciju određenih bolesti. Orasi su važni deo zdrave ishrane i mogu se konzumirati na različite načine, kako i u svežem prirodnom obliku, tako i pripremanjem ukusnih salata i jela.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
34.055
Nedavna studija Univerziteta u Torontu iz 2018, pokazala je da je upotreba oraha u svakodnevnoj ishrani bitan faktor za snižavanje nivoa holesterola i zaštitu zdravlja kardio-vaskularnog sistema.

"Portfolio dijeta", vegetarijanska ishrana koju je početkom 2000-ih osmislio dr. David Jenkins iz Toronta predviđa unos oko 2.000 kalorija dnevno i uključuje konzumiranje četiri specifične grupe namirnica, koje snižavaju nivo lošeg holesterola: 45 grama oraha i suvog voća, 50 grama biljnih proteina, 20 grama rastvorivih viskoznih vlakana i 2 grama biljnih sterola.

Dr. Sievenpiper, koja je učestvovala u studiji objavljenoj u naučnom časopisu „Progress in Cardiovascular Diseases“, potvrdila je da ova dijeta može pomoći u kontroli nivoa lošeg holesterola (LDL) i normalizuje krvni pritisak. Deo pacijenata se odlučio za ovu dijetu i iz etičkih i ekoloških razloga, dok je drugi upražnjavaju zajedno sa svojom decom, kao prevenciju problema visokog pritiska, srčanih i drugih povezanih bolesti. Dr. Sievenpiper, koja takođe radi u Joannah&Brian Lavson Centru za dijetalnu ishranu, izjavila je da je rana intervencija u načinu ishrane dece od najveće važnosti za sprečavanje genetskih i drugih uticaja faktora rizika za razvoj ovih oboljenja u kasnijem životnom dobu. Štaviše, ona potvrđuje da je jedan od pozitivnih aspekata ove dijete to što je uvođenje čak i samo jedne od njene četiri glavne komponente u svakodnevni meni bolje nego ništa ne preduzimati.

Pogledajte prilog 660413

Kao što vidimo iz raznih medicinskih istraživanja, potrošnja oraha se preporučuje kao deo svakodnevne ishrane, za održavanje dobrog zdravlja i prevenciju određenih bolesti. Orasi su važni deo zdrave ishrane i mogu se konzumirati na različite načine, kako i u svežem prirodnom obliku, tako i pripremanjem ukusnih salata i jela.
Ne znam da li znaš da previše nizak holesterol takođe izaziva komplikacije.

Kamael

Buduća legenda
Poruka
39.188
JOŠ JEDAN VIRUS U REGIONU: Ptičji grip ponovo preti iz Mađarske

1749001_kokoska-foto-ap-jan-2017_ls.jpg

Mađarska agencija za bezbednost hrane Nebih saopštila je danas da je otkrila virus ptičjeg gripa H5N8 na farmi pataka. Uspostavljena je zona zaštite u dužini od tri kilometra i zona nadzora od 10 kilometara.

Opametite se ljudi, prestanite masakr nad zivotinjama.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.