Deca sa dvojnim prezimenom

medicin83

Obećava
Poruka
99
Pozdrav ekipa.
Zanima me vaše mišljenje o deci sa dva prezimena, majčinim i očevim?
Naša ćerka je naime nosilac oba, na majčino izričičito insistiranje. U svojoj porodici sam naleteo na kolektivno neodobravanje, ali šta je tu je. Inače smo dvonacionalna porodica i ne živimo u Srbiji, moram i to napomenuti.
No u slučaju sina, nisam siguran da li bih na to pristao.

Mišljenja...
 
To su jako nezgodne stvari, sukob tradicije i modernog doba. Tu se ukrštaju koplja i dovodi u pitanje sama ljubav. Muškarac bi da se njegovo porodično ime nosi i dalje, što je po tradiciji. E sada, odjednom i žene žele isto, što porušava tradicionalne vrednosti i muškarcima je sa pravom neprijatno. Ja bih još u fazi zabavljanja proverio da li ona planira da uzme moje prezime ili ne. Ne mogu biti sa ženom koja zadržava svoje familijarno prezime ili deli.
 
Pozdrav ekipa.
Zanima me vaše mišljenje o deci sa dva prezimena, majčinim i očevim?
Naša ćerka je naime nosilac oba, na majčino izričičito insistiranje. U svojoj porodici sam naleteo na kolektivno neodobravanje, ali šta je tu je. Inače smo dvonacionalna porodica i ne živimo u Srbiji, moram i to napomenuti.
No u slučaju sina, nisam siguran da li bih na to pristao.

Mišljenja...
Treba roditelji da promene svest dece i da shvate da je i to normalna stvar.Ne znam sta tu ima cudno.Ne treba uvek gledati i slusati sta drugi misle o vama,vec budite svoji.Kod dece ce to brzo da prodje,pa ce navici.
 
Pogresio si druze.
Porodica i brak su tradicionalne tvorevine. Ako njoj to smeta i ono sto nosi sve to, trebao si da joj kazes, pa hajde da se onda ni ne uzimamo. Sto onda brak u opste? Hajde vanbracno (pod uslovom da si i ti spreman na to). Uz to i ako dodje do razilazenja, obezbedis se ugovorom. Sve sto sam stekao pre i tokom vanbracne zajednice je moje. Ovako si usao u jednu tradicionalnu pricu, zakonom potkovanom a opet izvitoperenu. I na samom startu ti tu zena daje do znanja da ne benda tvoje korenove, tradiciju, ali joj ne smeta da je ozenis. Drugim recima... Good luck.
 
Nema potrebe isterivati samo svoje ,bitno da dete ispadne normalno ako roditelji nisu mogli zajedno,detetu treba i otac i majka i samo nek napreduje,da ne gleda svadje i oseca ljubav od oba roditelja,cas je na jednu cas na drugu stranu ali najbitnije da ne usvoji kao sablon roditeljske razlike zbog kojih se svadjaju
 
Pogresio si druze.
Porodica i brak su tradicionalne tvorevine. Ako njoj to smeta i ono sto nosi sve to, trebao si da joj kazes, pa hajde da se onda ni ne uzimamo. Sto onda brak u opste? Hajde vanbracno (pod uslovom da si i ti spreman na to). Uz to i ako dodje do razilazenja, obezbedis se ugovorom. Sve sto sam stekao pre i tokom vanbracne zajednice je moje. Ovako si usao u jednu tradicionalnu pricu, zakonom potkovanom a opet izvitoperenu. I na samom startu ti tu zena daje do znanja da ne benda tvoje korenove, tradiciju, ali joj ne smeta da je ozenis. Drugim recima... Good luck.
Slažem se jednim delom sa tobom. Bilo je napeto i pregovori su trajali danima. Na posletku sam poklekao i dodala je detetu i svoje prezime. Tradiciju ne #ebe očigledno 2%, i nije svesna šta joj je tradicija donela i zašto je uopšte dobra, njoj ne treba, kao realno ni većini mladjih cura. Da, promenu prezime, ali se groze i na pomen "glave porodice"(muž)...u smislu autoriteta ili onoga koji zarađuje glavninu za porodicu.

No sa druge strane, kada se setim nekoliko bivših devojaka koje bi 99% pristale na celu trad. triču, sa njima sam opet imao mnogo veća neslaganja
oko drugih nivoa stvarnosti koja nas okružuje. Drugim rečima ne bi ni sa jednom od njih zasnivao porodicu. Iz tog aspekta, nisam se zajebao. Još uvek to mislim :)
 
Slažem se jednim delom sa tobom. Bilo je napeto i pregovori su trajali danima. Na posletku sam poklekao i dodala je detetu i svoje prezime. Tradiciju ne #ebe očigledno 2%, i nije svesna šta joj je tradicija donela i zašto je uopšte dobra, njoj ne treba, kao realno ni većini mladjih cura. Da, promenu prezime, ali se groze i na pomen "glave porodice"(muž)...u smislu autoriteta ili onoga koji zarađuje glavninu za porodicu.

No sa druge strane, kada se setim nekoliko bivših devojaka koje bi 99% pristale na celu trad. triču, sa njima sam opet imao mnogo veća neslaganja
oko drugih nivoa stvarnosti koja nas okružuje. Drugim rečima ne bi ni sa jednom od njih zasnivao porodicu. Iz tog aspekta, nisam se zajebao. Još uvek to mislim :)
Vidi ako je ona fer i na emancipovanom je nivou i deluje shodno tome onda ok. Ali ako je vas odnos zasnovan na "impress me like a real man" i odatle su i suptilne stvari u odnosu izvedene, onda je crvena lampica.
Pitaj se neke osnovne stvari kod nje, pocev od suptilnih.
Da li ravnopravan emocionalan odnos imate? Na pr da oboje iskreno razgovarate o osecanjima i sva budu uvazena obostrano, ili je to odnos gde ona slobodno izrazava svoja a povredjuju je tvoja, pa ti kao muskarac tu zapravo cutis?
 
brak je stvar kompromisa a ne stvar * moj deda je tako * ili * ima da bude po mome*

bilo je tako nekada ali vise nije

ako je njoj to bilo bitno a tebi jedva svejedno - nek bude po njenom

najvaznije je da se uglavnom razumete i volite, ne kako se zove
 

Back
Top