Quantcast

Deca ne vole da daju svoje igracke?

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
227.367
Kazu da je to faza u razvoj deteta koja se javlja od trece do pete godine zivota, i psiholozi imaju svoje vidjenje pojave sebicnosti kod deteta.
Cesto dolazi do svadje izmedju dece, cak izmedu brace, sestara ili brata i sestre ako jedno drugom uzmu igracku

Kako se vi kao roditelji ponasate u ovakvim situacijama ?

Soradze

Iskusan
Poruka
6.291
Kazu da je to faza u razvoj deteta koja se javlja od trece do pete godine zivota, i psiholozi imaju svoje vidjenje pojave sebicnosti kod deteta.
Cesto dolazi do svadje izmedju dece, cak izmedu brace, sestara ili brata i sestre ako jedno drugom uzmu igracku

Kako se vi kao roditelji ponasate u ovakvim situacijama ?
Čuveni američki dečiji psiholog, dr. Spok, je lepo objasnio da je oko 4., 5. godine - prvo doba ličnosti... to je vreme kada dete preko svojih igračaka dokazuje SEBE samom sebi...tj. ako je igračka NJEGOVA, onda postoji i ON...veoma je važno ne otimati igračke detetu koje nije voljno da ih podelio sa drugima, jer to urušava prvu samospoznaju detetovu... ima vremena da se dete socijalizuje kasnije, u smislu: podeli igračke sa bratom, sestrom, drugarima... treba dopustiti detetu da se naima nečega onda kada je to važno za njegov razvoj, a ako dođe do nesuglasica, vešto skrenuti pažnju na druge stvari, nikako ne kažnjavati dete...

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.257
Kada su se moje cerke svadjale oko jedne igracke,kada su bile male.Stavljao sam ih na jedan krevet,samo jedna na jednoj strani,a druga na drugoj,a igracku na sredinu i kazem im da ni jedna ne sme da pipne igracu.Ostavim ih tako u sobi,a ostavim vrata otvorena,a ja sedim u kujni i cekam njihov sapat.kada ih cujem da one sapucu,znaci da su popustile tenzije i da bi se igrale.Udjem u sobu i onda se dogovorim sa njima da nastave da se igraju i dele igracke normalno,jerje to njihovo zajednicko.Najsmesnije mi je bilo kada pocnu da sapucu medjusobno i ja ih cujem,"uzmi seko ti igracku,a ova druga,neka uzmi ti,pa ces mi dati kasnije malo"Vise puta mi je dolazilo da placem na taj njohov postupak,jer deca koliko se brzo posvadjaju oko necega,jos se brze izmire i hoce da komuniciraju medjusobno.To je deodecijeg odrastanja,a mi stariji bi trebalo da se spustimo na njihov nivo i da dobro razmislimo sta jenajbolje uraditi tada.

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.