deca i njihovo slobodno vreme i mediji

djavolakk

Zainteresovan član
Poruka
215
Samo vam dajem sliku ankete sprovedene u 2 skole nad 631 ucenikom 5,6.7,8. razreda

Kada sam ispred televizora najčešće gledam
1. PINK 71,76%
2. FOX 25,49%
3. KABLOVSKA TV 11,76
4. RTS 1 9,80%
5. B 92 9,41%
6. RTS 2 3,13
7. AVALA 1,17%


Koliko vremena provodite uz televizijski program ?
1. 1 sat 22, 35 %
2. 2 sata 25,09%
3. 3 sata 25,09%
4. 4 I više sati 27,45 %

Najčešće gledam :
1. SERIJE ( TV NOVELE) 43, 13 %
2. AKCIONE FILMOVE 36,86%
3. SPORT 32,94%
4. MUZIČKE EMISIJE 19,21%
5. CRTANE FILMOVE 16,47%
6. KOMEDIJE 10,21%
7. OBRAZOVNE EMISIJE 9,41%
8. TRILERE 5,88%
9. DRAME 3,52%


Kada se nđem ispred računara najviše vremena provodim :
1. Na internetu , tražeći dodatne informacije koje mi mogu pomoći u školi 15,1%
2. Na internetu , tražeći zanimljive sadržaje zarad razonode 19,2%
3. Igrajući igrice 82,35%

a) Akcione 35,23%
b) Strategije 27,76%
c) Sportske 37,14%


Koliko vremena provodite igrajući se na računaru?

1. 1h 53,97%
2. 2h 27,61%
3. 3 i više sati 18,41%


Zbog čega igrate igrice ?
1. Zbog zabave 83,13%
2. Zbog uzbuđenja 4,60%
3. Zato što mogu iz njih nešto naučiti 9,62%


REZULTATI KAtastrofalno alarmantni !!!!!! osvestite se

pitanj za roditelje, sta se radi sa tom decom imate ili uopste vremena i volje da se posvetite vasoj deci ?
mada mi nije jasno kako danas kada ima toliko tv kanala, toliko radio stanica , ..... kako to da se uvek uhvate i odaberu ono najgore , vidite anketa je sprovedena u skoli , i razultat je ocigledan, a posle krivi profesori i slicno,......

posvetite se deci i uzivajte u njihon rastu /// od vas tate i mame zavisi ////
 
Паааа...(са дубоким уздахом), оно што је најгоре, по мишљењу већине, углавном је најјефтиније, најпрофитабилније, најскандалозније, најспектакуларније...и о томе се највише прича. Па како деца узраста 12,13,14...година траже своје место у друштву, морају бити актуелни, дакле учествовати у разговорима о Великом брату, Фарми, Сурвајверу, певати јефтине и најпре набулозне Гранд песмице и слично томе. Јер гледаоце, у овом случају децу, углавном смара оно што је образовно, паметно и корисно.."јер тамо неко тупи и продаје памет", а у Великом брату и програмима сличне тематике, "види се оно што је реалност, данашњица.."(као да су сви жртве ... :roll: ) Па чак је било и изјава како те емисије зближавају људе, на шта сам се ја згрозио(зближава групу људи која је спремна за новац да се јавно експонира и буде подређена другом, јер то снимају камере и диже популарнот)

Е на исти тај начин размишљају и медији, односно они који их воде. Оно што је некомерцијално, нема место у програмској шеми. Опет, већина медија тако размишља. Коме треба медиј који није гледан/слушан/читан?! Самим тим не доноси паре. А треба поделити плате, платити РРА, Рател...и још много тога, писао већ о томе..Дакле обрни окрени, доопе ти позади, а свега овог не би било да је Пера отишао право у полицију. :mrgreen:

Мени је заиста чудно да деца данас нису ни за шта заинтересована. Није телевизор једина играчка. Интернет такође. Али разлика је што на Интернету има места за све, на радију или телевизија, баш и нема.

Родитељи? Хм...какав је то родитељ који нема ни воље ни жеље да се бави својим дететом. Није то, него је све ово узело маха, и сада ће се тешко искоренити. А на почетку је била то само безазлена забава.
 
a da li bi imala vise srece da slusaju Semsu, Sabana, Minelu celi dan, gledaju Trenutak istine na Pinku , ili serije ?
Уопште ниси у току - Шемса и Шабан су сад већ евергрин...:mrgreen::lol:...а како се зову нове звезде, е то ни ја не знам....

Била бих срећнија када би и саме гледале Хистори, а не само са мном.
Била бих срећнија када би радије одгледале неки добар филм на ЦД, него Хану Монтану...
 
Да не запоставимо радио, јер тема обухвата све медије.
Мада, све оно што сто рекли за ТВ, може се преписати и на причи о радију. Изузев радио Београда, ниједан радио не може се похвалити квалитетним програмом. радио је постао синоним за СМС зезанцију, квизове, преваре, и забаву која је такорећи бљутава.

Ниједан радио више нема Јутарњи програм :sad2::heart:
 
говорили смо више пута о овоме
нисам против тога да деца гледају цртаће...нпр само се, наравно мора водити рачуна шта гледају и колико дуго гледају (не би требало више од сат два, можда је и то много)
добри цртаћи по мом мишљењу су Дора истражује, Клифорд, Мала принцеза, Ноди и још неки
говорим о узрасту 4 и 6 год, колико имају моји клинци
мада увек је боље од цртаћа да иду напоље, да шарају цртају, слажу коцкице, било шта друго, али понекад да би на миру спремила ручак или сл, пустим им цртани
али мислим да то не траје дуго, ста-два, после више и неће да гледају....
 
Моја деца, на прагу тинејџерског узраста, највише гледају:
- Дизни ченел
- Џетикс
- Ултра
- МТВ

И нисам срећна због тога....
Мој син такође, само, ја сам веома срећна због тога.
Изабрао је "мање зло", ако ништа друго.

А знам да са оцем увек погледа неки добар филм и неку научну емисију.
Они су заједно викендом и отац му се заиста посвети тих пар дана.
Ја немам толико времена.

И морам да кажем да од ове јесени све мање гледа ТВ а све више учи :confused:
На компу је кад прави неку презентацију или тражи информацију. :confused::confused::confused:
:dontunderstand:, али док је тако, ја сам пресрећна. Не мешам се. :lol:
 
Moj klinac ne voli da gleda TV vise bi da kvari komp:lol:
Kada pozelim da ga smirim pustim mu crtani film-jok on je idalje nemiran.
Mnogo su se (po meni)iskvarili crtaci tako da na cd-u imam one,stare,lepe price Pepeljuga,Uspavana lepotica,Mala sirena,Anastasija...
Cera voli da pogleda neki film,mada i Farmu:roll:Ja tada bacim pogled na tv samo zbog Viktorije posto je poznajem inace mi je muka od te Farme.
Zajedno pratimo Potragu na B92,ona vise ja manje(ima bolji stomak za neke uzase koji se prikazuju u toj emisiji).
Na internetu li je na facebooku ili surfuje:lol:
Ne preteruje sto je najvaznije;)
 
Kada pozelim da ga smirim pustim mu crtani film-jok on je idalje nemiran.
Mnogo su se (po meni)iskvarili crtaci tako da na cd-u imam one,stare,lepe price Pepeljuga,Uspavana lepotica,Mala sirena,Anastasija...
Кхм. Рекла бих да ту све почиње.

А зашто мислиш да су то лепе приче?
И ’ајде реално, какве закључке може дете, а нарочито мушко, да изведе из тих прича? :lol:
Једино је Анастасија заиста леп цртани, али брате слатки, много је досадан за дечаке.
 
Moj klinac ne voli da gleda TV vise bi da kvari komp:lol:
Kada pozelim da ga smirim pustim mu crtani film-jok on je idalje nemiran.
Mnogo su se (po meni)iskvarili crtaci tako da na cd-u imam one,stare,lepe price Pepeljuga,Uspavana lepotica,Mala sirena,Anastasija...
Cera voli da pogleda neki film,mada i Farmu:roll:Ja tada bacim pogled na tv samo zbog Viktorije posto je poznajem inace mi je muka od te Farme.
Zajedno pratimo Potragu na B92,ona vise ja manje(ima bolji stomak za neke uzase koji se prikazuju u toj emisiji).
Na internetu li je na facebooku ili surfuje:lol:
Ne preteruje sto je najvaznije;)

koliko dnevno kad saberes vreme i uz tv i uz racunar dobijes za svoje dete ? Koliko sati povede dete tako ?
 
Кхм. Рекла бих да ту све почиње.

А зашто мислиш да су то лепе приче?
И ’ајде реално, какве закључке може дете, а нарочито мушко, да изведе из тих прича? :lol:
Једино је Анастасија заиста леп цртани, али брате слатки, много је досадан за дечаке.

Znas kako to su po meni neke klasicne bajke u kojima se vodi bitka izmedju dobra i zla,izmedju pravde i nepravde...Na jedan fin i kreativan nacin uce dete o pojmu pravih vrednosti.
Cak i sve to da bacimo na stranu,jel to su samo crtaci zar ne....Budi mastu u decijim glavicama to sam sigurna....zamkovi,princevi,princeze,vile,carolije....sve to na njih utice na jedan lep nacin;)
Ja ne zelim da nikakve specijalne zakljucke on izvalci iz tih filmova.
Crtani filmovi su rezervisani za odmor i zabavu.
Roditelji i porodica ce ga nauciti mnogo cemu,tj.svemu sto bi trebao u zivotu da zna.
Preuzela sam tu odgovornost ne uzdam se u tv,radio i ostale masovne medije:lol:
Tako da meni se svidjaju te price,njemu se svidjaju te price...verujem da bi se velikoj vecini dece svidele te price...onda,je to sasvim na mestu;)
Krativne,mastovite sa zapletom,puno zanimljivih detalja...kako da im se ne svide?:D
 
problem je u tome sto ono sto se najvise gleda delom im formira i ponasanje i razvija neke stavove , najvise recimo razvija se agresivnost kod dece ( akcioni filmovi, sport,.....) mada kod nekih agresivnost izazivaju i latino serije , grand i sl.
no bili kako bilo los uticaj medija je primetan, kao i kvalitet programa gde se moglo nesto i nauciti kao ranije kad nismo imali 200kanala vec samo 3-4, a neki su bogme imali i samo prva dva :) iznenadjujuce je kako se danas i pored izbora koji je mnogo bolji gde ima i interesantnih emisija i obrazovnih , oni o5 uhvate za ono najgore, da li zato sto i roditelji to gledaju , zasto oni to gledaju , dal su svesni kako to utice na klince , pre svega njihove klince ?
 
sad, ne znam za to o nasilju.... odrasla sam uz horor filmove i, i danas su mi omiljeni za opustanje,
da ne zaboravim gamersku karijeru, opet od malih nogu, zahvlajujuci bratu i muskom drustvu
studiram psihologiju, a jos nisam posla stopama hanibala
iako mi je jedan od omiljenih likova

prije bih rekla da onaj ko je vec nakrivljen moze da nakon takvih sadrzaja postane agresivan nego ostali, malko glupo kriviti... eh, "lose drustvo" umjesto samu osobu
 
sad, ne znam za to o nasilju.... odrasla sam uz horor filmove i, i danas su mi omiljeni za opustanje,
da ne zaboravim gamersku karijeru, opet od malih nogu, zahvlajujuci bratu i muskom drustvu
studiram psihologiju, a jos nisam posla stopama hanibala
iako mi je jedan od omiljenih likova

prije bih rekla da onaj ko je vec nakrivljen moze da nakon takvih sadrzaja postane agresivan nego ostali, malko glupo kriviti... eh, "lose drustvo" umjesto samu osobu


cuj osobu ? to su mali ljudi, vosak koji se oblikuje koji upija , koji se razvija, koji uci , na njih je lako uticati putem medija, idoli i te fore, oponasanje idola ,.......losi idoli trenutno ,.....
 
Ma crtaci su zakon ! Al ja se jezim na ove tipa Winxica, Bratz i sl !
Mislim treba pazit sto gledaju na tv jer su djeca mastovita bica , spuzvice koji nisu jos uvik na cisto sto je moguce , sto ne .. Uzive se i eto ti zla !
Sto se tice bajkovitih filmica i to , iznad 3 godine na dalje !
Al kad se ima vremena treba upamtit da ste Vi svome djetetu uvik popularniji, vazniji i zanimljiviji od svih crtana i filmova ! :)
 
Samo vam dajem sliku ankete sprovedene u 2 skole nad 631 ucenikom 5,6.7,8. razreda

REZULTATI KAtastrofalno alarmantni !!!!!! osvestite se

pitanj za roditelje, sta se radi sa tom decom imate ili uopste vremena i volje da se posvetite vasoj deci ?
mada mi nije jasno kako danas kada ima toliko tv kanala, toliko radio stanica , ..... kako to da se uvek uhvate i odaberu ono najgore , vidite anketa je sprovedena u skoli , i razultat je ocigledan, a posle krivi profesori i slicno,......

posvetite se deci i uzivajte u njihon rastu /// od vas tate i mame zavisi ////

Zar meni ili bilo kome roditelji mogu da zabrane nesto???
Ako gledaju tv normalno da ce gledati neku emisiju da ih opusti i nasmeje a ne neku emisiju gde smara o problemima...ne znam sta je alarmantno ali svako odredjuje svoje vreme!:D
 

Back
Top