Deca i kućni ljubimci

Markoni11

Poznat
Poruka
8.566
Vecina dece voli zivotinje pa roditelji imaju dilemu kojeg kucnog ljubimca da im nabave.
Da li deca treba da imaju kucnog ljubimca? Oko cega treba najvise obratiti paznju pri odabiru ljubimca?

deca-i-zivotinje.jpg
 
Kako kućni ljubimci pomažu mentalnom zdravlju?

Da li su deca sa psom u kuci zdravija?



Kućni ljubimac stimuliše konverzaciju, izazivajući efekte koji imaju ublažavajuća dejstva na socijalne anksioznosti. Psi posebno imaju tendenciju da prate ljudske komunikacione signale što pomaže emocionalnom razvoju.


Deca uzrasta od 7 do 8 godine su rangirala kućne ljubimce kao nosioce konfora, samopouzdanja i pouzdanosti, pre ljudi. Terapija uz pomoć životinja (Animal Assisted Therapy – AAT) sa psima smanjuje anksioznost i uzbuđenje, smanjuje strah od odvojenosti, pojačava povezanost među decom poboljšavajući mentalno zdravlje i smanjujući poremećaje u razvoju. Ako druženje sa psima kod manje dece ima pozitivne efekte, onda pozitivna interakcija između dece i pasa može imati preventivno dejstvo na potencijalne probleme koji se mogu javiti u pubertetu ili zrelijoj životnoj dobi.

aspen-1.jpeg
 
Treba, ja sam za to uvek. Tako će od malena stvoriti osećajnost prema životinjama i zdravije i srećnije će odrastati. Mislim da je to i naučno dokazano. Ono u čemu roditelji greše je što kupe deci psa za igru i to je sve zanimljivo dok mu bacaš lopticu i igraš se sa njim, ali uz psa idu i velike obaveze i odgovornosti. Decu treba i to naučiti. Naročito kada pas poraste pa nije više toliko sladak kao što je bio kao štene. Zato je jako korisno imati bilo kog kućnog ljubimca, naročito psa, jer istovremeno učiš dete kako da bude i odgovorno.
 
Deca treba da imaju kućnog ljubimca .
Za porodice sa decom najpogodnije su rase poput zlatnog retrivera, labradora, irskog setera, njufaundlera, škotskog ovčara, bigla. To su odani, razigrani i umiljati psi, pri tom dosta inteligentni. Oni će sigurno postati najbolji prijatelj deteta.
 
Deca treba da imaju kućnog ljubimca .
Za porodice sa decom najpogodnije su rase poput zlatnog retrivera, labradora, irskog setera, njufaundlera, škotskog ovčara, bigla. To su odani, razigrani i umiljati psi, pri tom dosta inteligentni. Oni će sigurno postati najbolji prijatelj deteta.

Најбољи пријатељ детета може бити само друго дете. Уместо да се игра са друштвом, оно ће да конверзира са џукелом. Губљење времена на тотално бескорисно биће.
 
Treba, ja sam za to uvek. Tako će od malena stvoriti osećajnost prema životinjama i zdravije i srećnije će odrastati. Mislim da je to i naučno dokazano. Ono u čemu roditelji greše je što kupe deci psa za igru i to je sve zanimljivo dok mu bacaš lopticu i igraš se sa njim, ali uz psa idu i velike obaveze i odgovornosti. Decu treba i to naučiti. Naročito kada pas poraste pa nije više toliko sladak kao što je bio kao štene. Zato je jako korisno imati bilo kog kućnog ljubimca, naročito psa, jer istovremeno učiš dete kako da bude i odgovorno.

Одговорности се може научити и без вођења џукеле на повоцу и чекања да се исере на зеленој површини.
 
Ma samo pogledaj slike... tih očiju...
Pas je predivna životinja, jedan od mojih prvih ljubimaca u životu...
Za 6. rođendan sam dobila crnog Cocker Spaniel-a, bio mi je divan drugar, upoznao je i moje druge ljubimce, brinuo, voleo, delio sve što osećam ja... Onda sam gajila i papagaje, ribice, kanarince, kornjače, odlazila kod babe na selo gde sam se sa kokoškama uzajamno mnogo volela... Imala sam petla koji je samo meni skakao na rame, to je bila atrakcija, baka nije htela da ga dira dok god je mogao da živi, nije završio u supi nikada! :zcepanje:
E, jednom prilikom sam iz škole na kiši pokupila prvu mačku... i od tad sam mačkara.
Ali, iako se slažem da dete treba da se druži sa drugom decom, vi, @Фабрика , imate svako pravo,važno je da se deca rano upoznaju sa životinjama, da ih zavole, shvate da su to živa bića kojima je pažnja istovetno potrebna.
Iz toga se dobijaju saosećajni, empatični ljudi-sposobni i voljni da razumevaju situacije i ljude čak i bez mnogo verbalne interakcije.
 
Најбољи пријатељ детета може бити само друго дете. Уместо да се игра са друштвом, оно ће да конверзира са џукелом. Губљење времена на тотално бескорисно биће.
ker mu nikad nece nabiti osjecaj manje vrednosti drugo djete hoce
 
Заволети животиње можеш и мазећи уличног мачка. Моја деца која су већ велика никада нису имала ништа у стану осим акваријума па опет обожавају животиње а нарочито мачке. Не мора се све имати да би се волело.
 
То се може постићи и плишаном играчком.
Vi svakako imate dobar pristup svojoj deci, brinete da znaju... ali iskustvo je takođe važno.
Plišana igračka je ok, ali uživo susret sa životinjom je nešto drugo.
Ipak, kao gradska porodica ste napravili odličnu odluku da ne mučite ni sebe, ni životinje kojima je prirodno stanište livada saživotom u stanu.
Ogromna podrška za to!
 
Vi svakako imate dobar pristup svojoj deci, brinete da znaju... ali iskustvo je takođe važno.
Plišana igračka je ok, ali uživo susret sa životinjom je nešto drugo.
Ipak, kao gradska porodica ste napravili odličnu odluku da ne mučite ni sebe, ni životinje kojima je prirodno stanište livada saživotom u stanu.
Ogromna podrška za to!

'Плишана играчка' је била спрдачина, забога...
 
olako preleces s kategorije na kategoriju rec je o deci jos neformiranim licnostima

Деца се васпитавају тако што посматрају понашање родитеља. Пас треба да буде са псима, људи са људима. Човек је једино биће које добровољно излаже своје потомство зубима предатора. Хирурзи пластичари би имали шта да испричају на ту тему.
 
Празнина и тупост.
Ma, ne, slatki su, pametni, razigrani, verni... Briga o životinjama nekad rešava razne zdravstvene probleme kod dece, ali sve ima svoje vreme i mesto.
Npr. tako što ne živim u stanu-imam veliko dvorište u kom moje mačke i psi mogu da uživaju, a i ja sa njima.
Tako i deca iz familije, kad dođu, vole da vide sve to, sprijatelje se sa životinjama i nose u veliki grad lepa iskustva.
Da živim u stanu, verovatno bih imala ribice/kornjače/papagaje.
Ovako, mogu mini-zoo-vrt da pravim od svog poseda i nikom time ne smetam, niko se ne oseća ugroženo ni bukom, ni njihovim aktivnostima.
 
Деца се васпитавају тако што посматрају понашање родитеља. Пас треба да буде са псима, људи са људима. Човек је једино биће које добровољно излаже своје потомство зубима предатора. Хирурзи пластичари би имали шта да испричају на ту тему.
cesto se od pasa mogu impementirati bolji obrasci ponasanja nego od ljudi u tome je stvar
a i opet te opasne rase su ljudi stvorili
 
Ma, ne, slatki su, pametni, razigrani, verni... Briga o životinjama nekad rešava razne zdravstvene probleme kod dece, ali sve ima svoje vreme i mesto.
Npr. tako što ne živim u stanu-imam veliko dvorište u kom moje mačke i psi mogu da uživaju, a i ja sa njima.
Tako i deca iz familije, kad dođu, vole da vide sve to, sprijatelje se sa životinjama i nose u veliki grad lepa iskustva.
Da živim u stanu, verovatno bih imala ribice/kornjače/papagaje.
Ovako, mogu mini-zoo-vrt da pravim od svog poseda i nikom time ne smetam, niko se ne oseća ugroženo ni bukom, ni njihovim aktivnostima.

Ок, ти си ретко паметна особа која схвата да животиња мора да има свој ареал у коме ће бити слободна.
 
cesto se od pasa mogu impementirati bolji obrasci ponasanja nego od ljudi u tome je stvar
a i opet te opasne rase su ljudi stvorili

Не можеш поредити човека са било којом животињом. То као прво.
Друго - сама чињеница да је пас man-made mutant ми је довољно одбојна.
 
bioloski gledano covek jeste zivotinja i to prilicno opasna
a hajde doziveces i psa robota ovo je jos i zivo bice...

Човек је мисаоно биће које је свесно прошлости, садашњости и будућности. Нити једна животиња нема то својство. Њихов примарни интерес је склониште и храна. Пас једе као да не постоји сутра.
 
Не можеш поредити човека са било којом животињом. То као прво.
Tako je.
Životinja prosto ne može biti ista kao čovek, ali redovno se dešava da ima sva svoja ista prava ispoštovana od strane čoveka-smeštaj, hranu, vodu, pažnju i brigu i sve što joj je potrebno, a potreban joj je prostor da se iživljava i time ne remeti život drugih ljudi.
U gradu ljudi psa izvode po 20x, te da piški, te da kaki, pa to skupljaj, te da trči bar 2X dnevno... Pa ako laje, drugi ljudi imaju problem da pohvataju konce sa sopstvenim životima.
Čovek koji voli životinje i želi o njima da se brine treba da poštedi ostale ljude svega što životinja sama sa sobom donosi.

Dlakav, izujedan i izbalavljen nameštaj u stanu kaže-drži se podalje ovih ljudi, nisu sasvim načisto!
 
Tako je.
Životinja prosto ne može biti ista kao čovek, ali redovno se dešava da ima sva svoja ista prava ispoštovana od strane čoveka-smeštaj, hranu, vodu, pažnju i brigu i sve što joj je potrebno, a potreban joj je prostor da se iživljava, i time ne remeti život drugih ljudi.
U gradu ljudi psa izvode po 20x, te da piški, te da kaki, pa to skupljaj, te da trči bar 2X dnevno... Pa ako laje, drugi ljudi imaju problem da pohvataju konce sa sopstvenim životima.
Čovek koji voli životinje i želi o njima da se brine treba da poštedi ostale ljude svega što životinja sama sa sobom donosi.

Dlakav, izujedan i izbalavljen nameštaj u stanu kaže-drži se podalje ovih ljudi, nisu sasvim načisto!

Браво! Управо о томе говорим када кажем да међу 'великим љубитељима животиња' често наилазимо на доста поремећене персоне.
 

Back
Top