Deca i fakultet

avesic

Domaćin
Poruka
3.006
evo me ,, ja to radim ,, čak sam i redovan student ,,, haha ,, ali ljudi verujte odlepila sam malo ,,,, ma ne skroz nego onako ,, umorna sam breeeeee više ,,, evo podočnjaci ko ROoooda ,,, ali dobra fora je -- davati deci primer ,, evo kako ja uzmem knjigu u šake i ovi moji uzmu neke bojanke pa rade kao nešto ,,, ma šta ---čovek treba da uči dok je živ ,,, doduše NE da daje ispite dok je živ

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.263
Moja sestra je završila višu (doduše), sa bliznakinjama...
Asistentkinja doktorirala...
Hm. Ne vidim zašto bi to bio problem, ako ne radiš? Stvarno.
Žene rade sa decom, zar ne?
Znam ja da deca vole pažnju, ali nisi im jedini roditelj? A valjda imaju i nekog dedu ili babu...

Poruka
9.881
Karanfilčiću, samo napred, ako to zaista želiš, a možeš da organizuješ vreme. Mislim, zbog prisutnosti predavanjima i vežbama.
I ja sam se zeznula, pa prekinula studije kada su stigla deca, i kada sam se zaposlila. Međutim, sada su oni poodrasli, i ja mislim da nastavim dalje, bez obzira na reakcije okoline. :D (Svi me 'pažljivo odmere' kada im kažem šta sam odlučila. :lol: )

S_K_V_O

Iskusan
Poruka
6.166
Kada nisam upala na listu studenata koji se finansiraju iz budzeta, 15 dana sam ramisljala samo o tome da li sam u stanju da radim i studiram u isto vreme i na kraju odlucila da upisem postdiplomske.
Ponekad me obuzme malodusnost i deluje mi da necu biti u stanju da opravdam poverenje koje mi je ukazano i novac koji je ulozen u taj projekat ;) ...pa mi onda dodje i da ne uplacujem drugu ratu skolarine, posto vidim da nemam ni vremena za ucenje, ni volje za metodologiju pravnih i drustvenih nauka, nego samo za prakticne predmete.Mada je ipak preovladjujuce osecanje da cu ja to zavrsiti bez po muke. :) Sve u svemu...videcemo kad se priblize rokovi...vreme ce pokazati.. ;)

Ako ti materijalni izdaci ne predstavlja prevelik problem, ili ako mozes da studiras na teret budzeta naravno da ce te svako savetovati da pokusas.
Ako jedva sastavljas kraj sa krajem a treba da platis neku ludacku skolarinu idi na fakultet, na predavanja, ispite, pozajmi knjigu koja je gradivo za ispit, pogledaj raspored predavanja i vezbi, sta je od toga obavezno a sta fakultativno...moj savet je da se bar u tom slucaju dobro raspitas.

gost 36952

Elita
Poruka
17.070
zainteresovana:
Karanfilčiću, samo napred, ako to zaista želiš, a možeš da organizuješ vreme. Mislim, zbog prisutnosti predavanjima i vežbama.
I ja sam se zeznula, pa prekinula studije kada su stigla deca, i kada sam se zaposlila. Međutim, sada su oni poodrasli, i ja mislim da nastavim dalje, bez obzira na reakcije okoline. :D (Svi me 'pažljivo odmere' kada im kažem šta sam odlučila. :lol: )

Nekad okolina saradjuje rado, cesce ne tako rado, nekad ne saradjuje.

Ti idi svojim putem, i obrati paznju koji su tvoji "gutaci vremena" ( TV, net, nastavi niz...)

Kad ih eliminises, imaces vise prostora za ono bitno. ovo ti pisem iz licnog iskustva (udata u 21.) i dobro funkcionise. Bices mnogo ponosna na sebe, a i ostali. Od svega je najlepse sto se i deca biti jako ponosna i nemoj da te grize savest sto ih "zapostavljas".

Srecno!

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.